Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру, олардың мәнін есептеу. (10 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Математика

Көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру, олардың мәнін есептеу. (10 класс)

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру, олардың мәнін есептеу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіруді және олардың мәнін есептеуді үйрету.

Дамыту: оқушыларға көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру, олардың мәнін есептеуді үйрету.

Тәрбиелік: өзіндік жұмыстарды жасауға дағдыландыру.

Сабақ түрі: аралас, жаңа білімді меңгеру.

Оқыту әдісі: ауызша түсіндіру, жазбаша диктант.

Көрнекі және дидактикалық құралдар: өзіндік жұмыстарға арналған кеспелер

Әдебиеттер:

  1. А.Н. Колмогоров “Алгебра және анализ бастамалары” 9-10. Алматы, Мектеп 1987ж.

  2. Құдабаев Қ.Ж., Сағымбекова А.С., Назарбекова П.А. Математика. Оқу құралы. Шымкент, 2005

  3. А.Е.Абылкасимова, К.Д. Шойынбеков. «Алгебра және анализ бастамаларың. Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану математика бағытындағы 10 –сыныбына арналған оқулық. Алматы. Мектеп, 2006 ж.

  4. А.Е.Абылкасимова, К.Д. Шойынбеков. «Алгебра және анализ бастамаларың. Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану математика бағытындағы 11 –сыныбына арналған оқулық. Алматы. Мектеп, 2007 ж.

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақтың мақсаты мен міндеті.

Оқушылардың өтілген тақырып бойынша білімін тексеру.

Ауызша сұрақтар:

  1. b санының негізі а болғандағы логарифмі деген не?

  2. Логарифмнің кандай түрлері бар?

  3. Логарифмнің кандай қасиеттері бар?

  4. Логарифмдеу деген не?

  5. Потенциалдау деген не?

Жаңа сабақты түсіндіру :

Көрсеткіштік және логарифмдік өрнектерді түрлендіру, олардың мәнін есептеу.

  1. Өрнекті рационал көрсеткішті дәреже түрінде жазып көрсету керек


1) hello_html_7da347d9.gif2) hello_html_3edc5a30.gif5 3) hello_html_3edc5a30.gif 4) hello_html_m6f12a437.gif 5) hello_html_4f4482ae.gif6) hello_html_m18a66e8a.gif

7) hello_html_40954510.gif8) hello_html_52944c94.gif

  1. Өрнекті санның түбірі түрінде жазып көрсету керек


1)hello_html_73ee84ce.gif 2) hello_html_60ca904f.gif 3) hello_html_343459c6.gif 4)hello_html_4de80ad1.gif: hello_html_m5d35faff.gif

  1. Санды өрнектің мәнін табыңыз


1) hello_html_m2f9e039b.gif 2) hello_html_m59428c57.gif:hello_html_m4eda21f3.gif 3) hello_html_m76bd41e7.gif:(hello_html_7b5e7de7.gif*hello_html_33ff9b9d.gif) 4) ( hello_html_4fd0545b.gif)hello_html_m10c20377.gif

Мысалы: hello_html_3bb0cd93.gif, hello_html_m6ab9d47d.gif

hello_html_m265a277b.gif

hello_html_m7b2ab064.gif


hello_html_7df15975.gif


hello_html_59305994.gifнегізі бойынша hello_html_m4934617e.gif санының логарифмін табу керек.

hello_html_m68ca170e.gifекені белгілі hello_html_30e08c82.gif

hello_html_5454202e.gif

. 1-есеп. Негізі а дәреже түрінде көрсетілген санның а негізді логарифмін табу керек:

а) hello_html_m4525e211.gif г) hello_html_3f4191ae.gif

б) hello_html_12257b90.gif д) hello_html_m1f0b37a2.gif

в) hello_html_20ac4ccd.gif е) hello_html_m16bc6b2d.gif

2- есеп. Теңдіктің дұрыстығын тексеру керек:

а) hello_html_6498dcaf.gif д) hello_html_14c7949e.gif

б) hello_html_36722b4.gif е) hello_html_m520aa641.gif

в) hello_html_me73cac9.gif ж) hello_html_5cd0f219.gif

г) hello_html_m77e39bd1.gif з) hello_html_m458c80a5.gif

3-есеп. Берілген сандардың а негізді логарифмін табыңыз:

а) hello_html_629a5887.gif болғанда

б) hello_html_m7bf4c5e5.gif болғанда

6-есеп. 3 негізі бойынша логарифмде (а>0, b>0).

а) hello_html_4aad08ae.gif б) hello_html_6aeb8a1e.gif

7-есеп. 10 негізі бойынша логарифмде, мұндағы а>0, b>0, с>0.

а) hello_html_mc0e53a5.gif в) hello_html_m52cacc8c.gif

б) hello_html_48eb1aa9.gif г) hello_html_7964c983.gif


Оқушылардың өз бетінше атқаратын жұмысы:

1. Өрнекті рационал көрсеткішті дәреже түрінде жазып көрсетіңдер

ә) hello_html_7d6e42a2.gif, б) hello_html_m7d313f6a.gif, в) hello_html_53bcbb2e.gif, г) hello_html_m55d23f2d.gif, д) hello_html_m27cd387c.gif, е) hello_html_m3bc168d7.gif,

ж) hello_html_m48fdd159.gif, з) hello_html_237185c5.gif и) 2hello_html_7bada649.gif, к) 3hello_html_m590f55ef.gif, л) hello_html_126f2ec.gif,

м) hello_html_m41eb7657.gif, н) hello_html_5e1f25bc.gif; о) hello_html_m6f6d0443.gif

2. Өрнекті санның түбірі түрінде жазып көрсетіңдер:

а) 7hello_html_65b008cc.gif; б) 3. 2hello_html_47741139.gif; в) 2вhello_html_4fe5524c.gif; г) hello_html_6f93dea.gif; д) аhello_html_20e72242.gif.

3.Санды өрнектің мәнін табыңыз: а) 16hello_html_m7f69d503.gif, б) 2430,4; в)8hello_html_m611e65f1.gif.810,25;


г) 8hello_html_e00e4d1.gif: (8hello_html_3e64b67e.gif. 9hello_html_m3b76645a.gif ); д) (hello_html_m28ce8d34.gif)hello_html_m2dc369dd.gif; е) (hello_html_4af733b8.gif)hello_html_5315f1fd.gifhello_html_m7015ac99.gif;

ж) (100000)0,3 . (0,000001)hello_html_51f8fcd6.gifhello_html_m7015ac99.gif з) (1hello_html_339524d.gif)-0,5 . (4hello_html_1ad4545b.gif)hello_html_m23458f49.gif;

4. Есептеңіз: 1.hello_html_4117dc57.gif 2.( 0,00016)3(0,00125)4=?

Жаңа тақырыпты бекіту.

Өз бетінше жұмыс орындау:

Мынау белгілі hello_html_m7cae90f0.gif және hello_html_m6f0abdf8.gifа мен b арқылы өрнектеңіз:

а) hello_html_6c6e099e.gif б) hello_html_m6ecab8e7.gif

Есептеп шығарыңыз:

а) hello_html_m5d97df5.gif в) hello_html_7062e1.gif

б) hello_html_f9b3ef8.gif г) hello_html_e440851.gif

10-есеп. х-ті табыңыз, мұнда:

а) hello_html_6dc6c914.gif

б) hello_html_m6559f77c.gif

Сабақты қорытындылау.

  • Оқушылардың білімін бағалау.

  • Келесі сабақтың тақырыбын хабарлау.

Үйге тапсырма беру.

Н Қ. Гл. III, §13 п. 1, 2, 3 №1 (б,г)











Автор
Дата добавления 28.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров718
Номер материала ДВ-205328
Получить свидетельство о публикации

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs
