Сыныбы: 6 Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: Қиылысатын
түзулер
Сабақтың мақсаты:
Оқушылар білуге тиіс:
Ø
Қиылысатын
екі түзудің бір ғана ортақ нүктесі болатындығын
Ø
Вертикаль
бұрыштардың өзара теңдігін
Оқушылар үйренуге тиіс:
Ø
Вертикаль
бұрыштардың градустық өлшемдерін табуды
Ø
Түзулердің
қиылысуынан пайда болған бұрыштардың градустық өлшемдерін табуды
Күтілетін нәтиже:
Ø
Қиылысатын
екі түзудің бір ғана ортақ нүктесі болатындығын біледі
Ø
Вертикаль
бұрыштардың өзара теңдігін біледі
Ø
Вертикаль
бұрыштардың градустық өлшемдерін таба біледі
Ø
Түзулердің
қиылысуынан пайда болған бұрыштардың градустық өлшемдерін таба біледі.
Сабақтың формасы: топтық, жұптық,
жеке
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: «Жасырынған сөзді
тап!», деңгейлік тапсырмалар, әліппи желісі, Алтын балыққа арналған аквариум
Құрал-жабдықтар, көрнекілік: кеспе
материалдар, стикерлер, маркер, плакат
Сабақтың кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Мақсаты
|
Кіріспе
(3-5
минут)
|
Білу, түсіну
деңгей
|
Психологиялық дайындық
Оқушылармен
амандасу
Сынып
оқушыларына жағымды ахуал туғызу
Көңіл-күйлерін
қандай?
|
Оқушылар
өздерінің көңіл күйлерін білдіреді
|
Оқушылардың
сабаққа дайындығын білу
|
Тұсаукесер
(5-10 минут)
|
Зейінділік ойыны арқылы оқушыларды топқа бөлу
ОИҚҢІАЫНТЭ
жазбасындағы Ү және Е әрпінен басқа барлық дауысты дыбыстарды сызып
тастаңдар. Қандай сөз шығады?
ОТАЫӘЛЗҮУЭІ
жазбасындағы Ү және У әрпінен басқа барлық дауысты дыбыстарды сызып
тастаңдар. Қандай сөз шықты?
|
Оқушылар
зейінділік ойыны арқылы 2 топқа бөлінеді.
1-топ:
Нүкте
2-топ:
Түзу
|
Оқушыларды
топтарға бөле отырып, зейіндерін байқау және дамыту.
|
|
Жасырынған
сөзді тап!
І
топ:
ІІ
топ:
Сабақтың
мақсатымен таныстыру
|
Оқушылар
амалдарды орындап сондағы сандардың орындарына әріптерді қою арқылы сабақтың тақырыбын
ашады.
|
Оқушылардың
ақпаратпен жұмыс жасай отырып, сыни ойлау қабілеттерін дамыту
|
Негізгі
бөлім (15-20минут)
|
Талдау, қолдану
деңгейі
|
Топтық тапсырма
Қиылысатын
түзулер тақырыбын оқуға беремін
1-тапсырма.
Тақырыптың соңындағы сұраққа жауап беру
2-тапсырма.
Оқулықтағы есепті беру
Жеке тапсырма. Оқулықтағы есептер
Деңгейлік тапсырма
А деңгейі
№1064,1065
В деңгейі
№1072
С деңгейі
№1078
Бағалау шәкілі:
Адеңгейі
2есеп-«3»
А-2
есеп. Вдеңгейі-«4»
А,
В. С деңгейі-«5»
Жұптық тапсырма
Әліппи желісі
|
Әр
топ өздеріне берілген сұрақтар мен есептерді шығару арқылы жасырылған сөзді
тауып, қазақ хандарының есімдерін табады.
Оқушылар
оқулықтағы есептерді дәптерлеріне шығарады.
Оқушылар
бүгінгі өткен тақырыпта кездескен термин сөздерді алфавит бойынша жазады.
|
Оқушылардың
сөйлеу шеберлігін анықтау, ынтымақтастық қабілеттерін қалыптастыру
А,
В, С деігейлі балаларды анықтау. Оқушыларды сыни ойлау қабілеттерін дамыту
Оқушыларды
өзін-өзі бағалауға үйрету
Оқушылардың
есте сақтау қабілеттерін дамыту
|
Қорытынды
(5-10
минут)
|
Бағалау деңгей
|
Оқушылардың
жинаған стикерлерінсанау арқылы бағалау
|
|
|
Кері
байланыс
Алтын
балыққа арналған аквариум
|
І
топ
Бүгінгі
өткен тақырыптан түсінгендерін айтады.
ІІ
топ
Бүгінгі
өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды.
|
Оқушылардың
рефлексивтік ойларын дамыту, тақырып бойынша түсінгені, түсінбегенін анықтау
|
Үйге
тапсырма
|
Қиылысатын
түзулер
№1067,1068
|
|