Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Екі дос
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Екі дос

библиотека
материалов

Ана тілі

4 сынып

Сабақтың тақырыбы: «Екі дос». Достық туралы

Сабақтың мақсаты: Достық туралы білімдерін кеңейту; мәнерлеп оқуға машықтандыру; әңгіме бойынша сұрақтарға жауап беруді уйрету; әңгіме құрай білуге дағдаландыру; топта жұмыс істей білу, өз бетінше жұмыс істей білу дағдыларын шыңдау.

Дамытушылық. Шығармашылықпен жұмыс істеуге, өз ойын іріктей айтып, дәлеледі сөйлеп, пікірталас жүргізе білуге үйрету.

Тәрбиелілік. Достыққа, жолдастыққа, адалдыққа үйрету. Өз отанын сүйуге, қорғауға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Оқулық, қима қағаздар, жазылған қағаз, бейне сөз, мақал-мәтел.

Сабақтың типі. Жаңа сабақты түсіндіру.

Түрі. Дамытушылық сабақ.

Әдісі. Ассоция, дөңгелек үстел, тірек сөздер.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын сұрау.

1- ші топ. Патшаның бұйрығы.

2-ші топ. Кедей мен жыланның істерін қалай бағалайсың?

3-ші топ. Патшаның соңғы түсін қалай шешті деп

ойлайсың?

Топтарға тапсырма.

1-ші топ. Тірек сөздермен әңгіме құрау: жауынгер, досы, тұтқын,өмірінің, Зағип, қуану

2-ші топ. Қима өағаздардағы сөйлемдермен әңгіме құрау.

Ол сөйлемдер әңгіменің ішінен алынған. Топ сол сөйлемдердің ретін тауып, әңгіме құрайды.

3-ші топ. Мақал –мәтелдермен жұмыс. Мақал-мәтелдің жалғасын тауып жазу.

Оқулықпен жұмыс. Әңгімені мәнерлеп оқу. Оқушылардың

құраған әңгімесі мен мазмұнындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарға тоқталу.Әңгімені оқушыларға оқыту. Рөлге бөліп оқу.



Ой толғаныс.

  1. ші топ. Егер сенің досың да осындай жағдайға кездессе, сен не істер едің?

  2. ші топ. Дос туралы 1 шумақ өлең шығар.

  3. ші топ. Суретпен жұмыс.

III. Жаңа сабақ.

Балалар, бүгінгі сабақты бастамас бұрын мына сөзжұмбақты шешіп алайық. Егер осы сөзжұмбақты толық шешсек, бүгінгі жаңасабағымыздың тақырыбы шығады.

  1. Қандай батыр жырларын білесің?

  2. Мектебіміз кімнің есімімен аталады?

  3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік әнұранының авторлары кімдер?


Е

Р

Т

А

Р

Ғ

Ы

Н

Ә

У

Е

Л

Б

Е

К


Ә

Л

І

М

Б

А

Е

В

Ж

А

Д

Ы

Р

А

М

О

Л

Д

А

Ғ

А

Л

И

Е

В

Б

Р

У

С

И

Л

О

В

С

К

И

Й


Сонымен, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Екі дос» деп аталады екен. Енді балалар, «Дос» сөзіне ассоциациялық аймақ құрайық. «Дос» сөзін естігенде сендердің ойларыңа не келеді? Әңгімені оқымас бұрын топтарға бөлініп, жұмыс жасаймыз.

Ой қозғау. Топтарға тапсырма.

1-ші топ. Достықты қалай түсінерсің?

2- ші топ. Нағыз дос қандай болуы керек?

3-ші топ. Егер досың қиын жағдайға кездессе не істер едің?

Тапсырмаларды топта талқылап, сонан соң топтан бір оқушы шығып топтың ойын жеткізеді.

IV. Оқушылардың білімін бағалау.

V. Қорытындылау.

VI. Үйге тапсырма. Әңгімені түсініп оқып, мазмұндау. «Менің досым» тақырыбында шығарма жазу.






Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
