Пән
|
Ежелгі Қазақстан тарихы
|
Сынып
|
6
|
Өтілетін мерзім
19.12.2015
|
Тақырыбы:
|
Сақ тайпаларының қоныстануы
|
Мақсаты:
|
Сақ тайпаларының қоныстанған жерлерін және сақ қоғамы бөлінуі
туралы білуі тиіс.
|
Күтілетін нәтиже:
|
1.Сақ тайпаларының қоныстанған жерлерін карта бойынша еркін
меңгереді.
2. Сақ қоғамының үш тобын ашып айта алады.
|
Сабақта қолданылатын
әдіс-тәсілдер:
|
мәтінмен жұмыс,сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар,
топтық жұмыс, суретпен, кестемен жұмыс
|
Қолданылған модульдер:
|
Оқыту мен оқудағы жаңа
тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырмалар мен сұрақтар
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау түрі
|
Кіріспе
|
Балалармен сәлемдесу, оқушылардың зейінін сабаққа аударту.
|
Оқушылармен амандасады, оқу шылардың назарын сабаққа
бағыттайды.
|
Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады.
|
|
Тренинг
|
«Тілек шамы» сергіту сәті.
Мақсаты:Сергіту сәті арқылы оқушылардың бойларын жазу.
|
Шамыд жағып, оқушыларды бір-біріне өз тілектерін айтуды
осұрайды.
|
Өзара жылы қарым-қатынас орната отырып, бір-біріне жүректен
шыққан тілектерін жаудырады.
|
|
Топқа бөлу
|
Шаттық шеңберін құрып,бойлары бойынша топқа бөлу
Мақсаты: Барлық сынып оқушылары арасында байланыс орнату.
|
Құрылған топтардың орындарына отыруын сұрайды.
|
Оқушылар топтарын анықтап,әркім өз тобына жайғасады.
|
|
Үй жұмысын тексеру
|
Кім шапшаң?
|
Оқушыларға сұрақтар қойылып, орнынан тұрып бірінші және дұрыс
жауап берген оқушыға жұлдызша беріледі.
|
Оқушылар өз білгендерін ортаға салады, және қойылған
сұрақтарға жауап береді.
|
|
Жаңа сабақ
|
Интерактивті тақтадан жаңа сабақ көрсетілде.
|
Интерактивті тақтаға назар аудартып Сақ тайпаларының қоныстануын
картадан көрсетіп
сақ қоғамы
|
Балалар сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныса
отырып, көрсетілген суреттер және қойылған сұрақ төңірегінде ойланып жауап
береді.
|
|
Топпен жұмыс
|
Тақырып негізінде ассоциация жасау.
|
Алдын ала дайындалған суреттерді екі топқа бірдей етіп
үлестіреді.
|
Оқушылар өздерінің бар шығармашылықтарын ортаға сала отырып,
жұмыла тапсырманы орындауға кірісіп кетеді.
|
Жұптық бағалау(жұлдызша,жалау,үшбұрыш)
|
Сабақты қорытындылау
|
сұрақтар қойылады.
|
Сұрақ қоя отырып оқушылардың толық жауап беруін өтінеді.
|
қойлған сұрақтарға жауап береді.
|
|
Үйге тапсырма
|
Сақ тайпаларының қоныстануы
|
|
Кесте толтыру
|
|
Кері байланыс
|
Таңдау әдісі
|
Кері байланыс парағы үлестіріледі.Сұрақтарға толық қанды жауап
берулерін сұрайды.
|
Оқушылар сабақтан алған көңіл-күйлеріне байланысты
сұрақтарға өз жауаптарын жазады.
|
|
Бағалау
|
Үй тапсырмасындағы «кім шапшаң»және жұптық бағалау бойынша
жиынтық бағалары қойылады.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|