Предпросмотр материала:
МАД тобында ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы.
Мұғалім: Қоңырова .Н
Тобы: МАД «Б»
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сауат ашу
Тақырыбы: Н дыбысы мен әрпі.
Мақсаты: Н дыбысы және әрпімен таныстыру. Сөздерге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету. Буын туралы түсінігін кеңейту. Логикалық ойындар арқылы балалардың ақыл-ойын дамыту. Балаларды имандылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі:
Әдіс- тәсілдер:.көрнекілік, сөздік, ойын, практикалық.
Түрі: Ойын
|
Қызмет кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Дәлелдеу-
ояту |
-Балалар,бүгін бізге көп қонақтар келген екен. Қайырлы күн! Күліп шықты күн бүгін Күлімдейік бәріміз! Жадырасын жанымыз,
|
Балалар амандасады.
Балалар көтеріңкі көңіл күйде қимыл-қозғалыс жасап,бір-біріне сәлем береді.
|
|
Ұйымдастыру
іздену |
- Балалар, біз қандай дыбыстарды өттік, оны есімізге түсіріп қайталап өтейік, өткен дыбыстарды кім айтады? - Дыбыс дегеніміз не? - Ал, әріп дегеніміз не? -Осы дыбыстардың қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз?
-Дұрыс айтасыңдар .
Жаңа сабақты хабарлау . Жұмбақ шешу. Үсті тас, асты тас, Ортасында піскен ас.
-«Нан» сөзінде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр ? -«Н» дыбысымен таныстыру. -Дауыссыз дыбыс ,көк текшемен белгілейміз. –Н дыбысын хормен, жеке айтқызу . Сурет бойынша нанның дастарқанға қалай келетіндігі туралы айту . Сергіту сәті: Нан қиқымын шашпаңдар, Жерде жатса баспаңдар. Теріп алып қастерлеп, Торғайларға тастандар.
Дәптермен жұмыс. Н дыбысын жаздыру.
Ойын: «Тез ойла» «А» қандай дыбыс ? «Т» «П» «Н»
Ойын: «Сөз ойла, тез ойла» Мысалы: А-болса: П-болса:
Ойын: «Суретке қарап сөйлем құрау Мысалы: Тақия, нан, айна .
Сергіту сәті: Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей, иіліп солға бір. Оң аяқ, сол аяқ, Жаттығу оңай-ақ.
Н дыбысына тақпақ жаттау. Нан қиқымын шашпаңдар, Жерде жатса баспаңлар. Теріп алып қастерлеп, Торғайларға тастаңдар. Бауырсақ ертегісін рөлдерге бөліп ойнату |
-« А» , «Т», «П»
-Дыбысты естейміз, айтамыз. -Әріпті көреміз, жазамыз. - «А»дыбысы дауысты, қызыл текшемен белгілейміз . «Т» «П»дауыссыз,көк текшемен белгілейміз.
Жұмбақты шешті. Таба нан .
-«Н»дыбысы.
Н дыбысымен танысты.
Хормен, жеке айтты . Өз ойларын айтты .
Сергіту сәтін қимылмен жасады.
Н дыбысын жазды.
Текшемен еөрсетеді. Қызыл дауысты. Көк дауыссыз. Көк дауыссыз. Көк дауыссыз.
Алма, ай, асқабақ Піл ,парта, т.б.
Сөйлем құрады . Атам тақия киді. Дүкеннен нан алдым. Мен айнаға қарадым.
Қимылмен жасады.
Хормен ,қатар бойынша жаттады .
Ертегіні рөлдерге бөліп ойнады.
|
|
Рефлексивті
Түзету |
-Қандай дыбыспен таныстық ? -Қандай текшемен белгілейміз ? Мадақтау, бағалау. |
-Н дыбысы. Көк текшемен белгілейміз. |
Күтетін нәтиже:
Білу: Дыбыс пен әріпті ажырата білді .
Игеру:Н әрпінің баспа түрін жазуды игерді .
Меңгеру: Дыбыстық талдау жасауды меңгерді.
МАД тобында ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы.
Мұғалім: Қоңырова .Н
Тобы: МАД «Б»
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сауат ашу
Тақырыбы: Н дыбысы мен әрпі.
Мақсаты: Н дыбысы және әрпімен таныстыру. Сөздерге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету. Буын туралы түсінігін кеңейту. Логикалық ойындар арқылы балалардың ақыл-ойын дамыту. Балаларды имандылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі:
Әдіс- тәсілдер:.көрнекілік, сөздік, ойын, практикалық.
Түрі: Ойын
Қызмет кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Дәлелдеу-
ояту
-Балалар,бүгін бізге көп қонақтар келген екен.
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін
Күлімдейік бәріміз!
Жадырасын жанымыз,
Балалар амандасады.
Балалар көтеріңкі көңіл
күйде қимыл-қозғалыс жасап,бір-біріне сәлем береді.
Ұйымдастыру
іздену
- Балалар, біз қандай дыбыстарды өттік, оны есімізге түсіріп қайталап өтейік, өткен дыбыстарды кім айтады?
- Дыбыс дегеніміз не?
- Ал, әріп дегеніміз не?
-Осы дыбыстардың қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз?
-Дұрыс айтасыңдар .
Жаңа сабақты хабарлау .
Жұмбақ шешу.
Үсті тас, асты тас,
Ортасында піскен ас.
-«Нан» сөзінде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр ?
-«Н» дыбысымен таныстыру.
-Дауыссыз дыбыс ,көк текшемен белгілейміз.
–Н дыбысын хормен, жеке айтқызу .
Сурет бойынша нанның дастарқанға қалай келетіндігі туралы айту .
Сергіту сәті:
Нан қиқымын шашпаңдар,
Жерде жатса баспаңдар.
Теріп алып қастерлеп,
Торғайларға тастандар.
Дәптермен жұмыс.
Н дыбысын жаздыру.
Ойын: «Тез ойла»
«А» қандай дыбыс ?
«Т»
«П»
«Н»
Ойын: «Сөз ойла, тез ойла»
Мысалы: А-болса:
П-болса:
Ойын: «Суретке қарап сөйлем құрау
Мысалы: Тақия, нан, айна .
Сергіту сәті:
Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір,
Сағаттың тіліндей, иіліп солға бір.
Оң аяқ, сол аяқ,
Жаттығу оңай-ақ.
Н дыбысына тақпақ жаттау.
Нан қиқымын шашпаңдар,
Жерде жатса баспаңлар.
Теріп алып қастерлеп,
Торғайларға тастаңдар.
Бауырсақ ертегісін рөлдерге бөліп ойнату
-« А» , «Т», «П»
-Дыбысты естейміз, айтамыз.
-Әріпті көреміз, жазамыз.
- «А»дыбысы дауысты, қызыл текшемен белгілейміз .
«Т» «П»дауыссыз,көк текшемен белгілейміз.
Жұмбақты шешті.
Таба нан .
-«Н»дыбысы.
Н дыбысымен танысты.
Хормен, жеке айтты .
Өз ойларын айтты .
Сергіту сәтін қимылмен жасады.
Н дыбысын жазды.
Текшемен еөрсетеді.
Қызыл дауысты.
Көк дауыссыз.
Көк дауыссыз.
Көк дауыссыз.
Алма, ай, асқабақ
Піл ,парта, т.б.
Сөйлем құрады .
Атам тақия киді.
Дүкеннен нан алдым.
Мен айнаға қарадым.
Қимылмен жасады.
Хормен ,қатар бойынша жаттады .
Ертегіні рөлдерге бөліп ойнады.
Рефлексивті
Түзету
-Қандай дыбыспен таныстық ?
-Қандай текшемен белгілейміз ?
Мадақтау, бағалау.
-Н дыбысы.
Көк текшемен белгілейміз.
Күтетін нәтиже:
Білу: Дыбыс пен әріпті ажырата білді .
Игеру:Н әрпінің баспа түрін жазуды игерді .
Меңгеру: Дыбыстық талдау жасауды меңгерді.
МАД тобында ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы.
Мұғалім: Қоңырова .Н
Тобы: МАД «Б»
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сауат ашу
Тақырыбы: Н дыбысы мен әрпі.
Мақсаты: Н дыбысы және әрпімен таныстыру. Сөздерге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету. Буын туралы түсінігін кеңейту. Логикалық ойындар арқылы балалардың ақыл-ойын дамыту. Балаларды имандылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі:
Әдіс- тәсілдер:.көрнекілік, сөздік, ойын, практикалық.
Түрі: Ойын
Қызмет кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Балалардың іс-әрекеті
Дәлелдеу-
ояту
-Балалар,бүгін бізге көп қонақтар келген екен.
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін
Күлімдейік бәріміз!
Жадырасын жанымыз,
Балалар амандасады.
Балалар көтеріңкі көңіл
күйде қимыл-қозғалыс жасап,бір-біріне сәлем береді.
Ұйымдастыру
іздену
- Балалар, біз қандай дыбыстарды өттік, оны есімізге түсіріп қайталап өтейік, өткен дыбыстарды кім айтады?
- Дыбыс дегеніміз не?
- Ал, әріп дегеніміз не?
-Осы дыбыстардың қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз?
-Дұрыс айтасыңдар .
Жаңа сабақты хабарлау .
Жұмбақ шешу.
Үсті тас, асты тас,
Ортасында піскен ас.
-«Нан» сөзінде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр ?
-«Н» дыбысымен таныстыру.
-Дауыссыз дыбыс ,көк текшемен белгілейміз.
–Н дыбысын хормен, жеке айтқызу .
Сурет бойынша нанның дастарқанға қалай келетіндігі туралы айту .
Сергіту сәті:
Нан қиқымын шашпаңдар,
Жерде жатса баспаңдар.
Теріп алып қастерлеп,
Торғайларға тастандар.
Дәптермен жұмыс.
Н дыбысын жаздыру.
Ойын: «Тез ойла»
«А» қандай дыбыс ?
«Т»
«П»
«Н»
Ойын: «Сөз ойла, тез ойла»
Мысалы: А-болса:
П-болса:
Ойын: «Суретке қарап сөйлем құрау
Мысалы: Тақия, нан, айна .
Сергіту сәті:
Сағаттың тіліндей, иіліп оңға бір,
Сағаттың тіліндей, иіліп солға бір.
Оң аяқ, сол аяқ,
Жаттығу оңай-ақ.
Н дыбысына тақпақ жаттау.
Нан қиқымын шашпаңдар,
Жерде жатса баспаңлар.
Теріп алып қастерлеп,
Торғайларға тастаңдар.
Бауырсақ ертегісін рөлдерге бөліп ойнату
-« А» , «Т», «П»
-Дыбысты естейміз, айтамыз.
-Әріпті көреміз, жазамыз.
- «А»дыбысы дауысты, қызыл текшемен белгілейміз .
«Т» «П»дауыссыз,көк текшемен белгілейміз.
Жұмбақты шешті.
Таба нан .
-«Н»дыбысы.
Н дыбысымен танысты.
Хормен, жеке айтты .
Өз ойларын айтты .
Сергіту сәтін қимылмен жасады.
Н дыбысын жазды.
Текшемен еөрсетеді.
Қызыл дауысты.
Көк дауыссыз.
Көк дауыссыз.
Көк дауыссыз.
Алма, ай, асқабақ
Піл ,парта, т.б.
Сөйлем құрады .
Атам тақия киді.
Дүкеннен нан алдым.
Мен айнаға қарадым.
Қимылмен жасады.
Хормен ,қатар бойынша жаттады .
Ертегіні рөлдерге бөліп ойнады.
Рефлексивті
Түзету
-Қандай дыбыспен таныстық ?
-Қандай текшемен белгілейміз ?
Мадақтау, бағалау.
-Н дыбысы.
Көк текшемен белгілейміз.
Күтетін нәтиже:
Білу: Дыбыс пен әріпті ажырата білді .
Игеру:Н әрпінің баспа түрін жазуды игерді .
Меңгеру: Дыбыстық талдау жасауды меңгерді.
Профессия: Учитель информатики в начальной школе
В каталоге 6 960 курсов по разным направлениям