Настоящий материал опубликован пользователем Раисова Роза Байсолтановна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалучитель казахского языка и литературы
Файл будет скачан в формате:
Материал разработан автором:
Афонина Елена Григорьевна
учитель информатики и ИКТ
Об авторе
Для мотивации учащихся выполнять рефлексию и самоанализ урока. Учащимся необходимо заполнить пропуски, проанализировав урок. Данный бланк заполняется либо в распечатанном виде, либо в формате электронного файла.
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Раисова Роза Байсолтановна
Педагогикалық өтілі 24 жыл
Білімі жоғары
Санаты жоғары
Жүктемесі 19сағат
Басты мақсаты: “Жаңа технологияларды қолдана отырып,
оқушыларды қазақша еркін сөйлеуге үйрету”
Қазақ тілі
8 «Б» орыс сыныбы
Сабақ тақырыбы: “Кітапхана”
Оқу еңбек аясы
“Уақытты жоспарлап үйренейік” модулінің
Жетінші сабағы
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: “Кітапхана”
Жаңа білімді дамыту
АКТ, модульдік, сын тұрғысынан ойлау технологиялары
Мақсаты: Мәтінмен жұмыс істеу, кітапхана туралы әңгіме, сөйлем құрастыру және сөйлесуге төселдіру.
Жұмыс түрі: Топтық, жұптық, дара,
Әдіс- тәсілдері: СТО стратегиялары, іздендіру, әңгімелеу, сұрақ- жауап
Міндеттері: 1.оқушылардың грамматикалық білімдерін тереңдету, жаңа мәтінді меңгеру, жаға сөздерді дұрыс қолдана білу.2. білімді пайдалана білу, өз білімін жетілдіру, алған білімін қорытындылай білу. 3.өзін өзі бағалай білуді, өзіне өзі сенуді, басқалардың көзқарасын тыңдап, сыйлауға тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: ноутбуктер,бағалау парағы, суреттер, карточка, жетондар, микрофон
Оқу әрекетінің нәтижесі: Балалар өз бетімен пікірлесе біледі, мәтін мазмұнын түсініп айта алады, сөз тіркесін, сөйлем, әңгіме құрастыра алады. Топта, жұпта жұмыс істей алады.
3 слайд
Ұйымдастыру кезеңінің мақсаты: Психологиялық үйлесімді жағдай тудыру, білім алуға даярлау
Шаттық шеңбері,
сыныпты топқа бөлу,
“Мозайка”
то
псптьбббб
нәтиже
Оқушылар пәнге қызығушылықтары арқылы топқа бөлініп, топ ережесін еске түсірді.
Шаттық шеңбері
Топтық жұмыс
бейнематериал
4 слайд
Білім
Мақсаты: алдыңғы білімдеріне сүйене отырып, сабақ мақсатын айқындау.
“Білемін”
Кітап, сөз тіркесі, сөйлем, мақал, жұмбақ, суретпен сөйлем құрастыру
“Миға шабуыл”
Ассоциация
Диалогтік оқыту
Тілдік дағды мен ойлау қабілеті дамытылды
бейнематериал
5 слайд
Түсінік
Мақсаты: мәтінді оқи отырып, өз түсінулері бойынша пікірлесу, өз көзқарастарын білдіру
бейнематериал
6 слайд
Жигсо стратегиясы
Топпен, жұппен жұмыс, бірлесе талдау, қорытындылау,шешімін табу.
Түсінік
Мақсаты: Өз бетімен жұмыс істеу және ойлау дағдыларын дамыту.
1.Мәтінді мәнерлеп оқып, мағыналық бөліктерге бөліп,мазмұнда.
Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырыңдар.
бейнематериал
7 слайд
Қолдану “Рөлдік ойын стратегиясы”
Сөйлесім әрекетін рөлдік ойын арқылы жүзеге асыру, қызығушылықтарын арттыру
Оқушылар рөлді дұрыс бөліп, қызығушылықпен әрекет ете алады.
Топпен, жұппен жұмыс
“Бала мен ғалым”
мәтіні бойынша
“Кім алдады?” мәтіні бойынша
рөлдік ойын
бейнематериал
8 слайд
Грамматикалық сауаттылық
Оқушы және топ
“Кітапхана” септеу, жіктеу, тәуелдеу, дыбыстық талдау, сөйлем құрастыру
Жұптық жұмыс
Топ жетекшісінің тапсырманы беру кезінде пікір алысу сәті
бейнематериал
9 слайд
Анализ
Мақсаты: Модаль сөздерді қолданып, тақырыппен байланыстырып өз бетімен сөйлем құрастыру
Тапсырма: Әлбетте, қажет, расында, шамасы,секілді, баруы мүмкін, олар сияқты, алдайтын шығарсың.
Берілген сөздерді қолданып, кітапхана туралы сөйлем құрастыруда жұппен жұмыс.
Орта деңгейдегі оқушы жұмысы
бейнематериал
10 слайд
Мақсаты: шығармашылық қабілеттерін дамытып, іскерлік дағдыларын жетілдіру,қорытындылау.
Кластер стратегиясы
Кітапхананың адам өміріндегі алатын орны.
Оқығаны мәтіні бойынша топпен жұмыс,пікірлесу
Шығармашылық жұмыс нәтижесі
11 слайд
Синтез
Алған білімдерінен жаңа өнім жасап шығару.
“Микрофон” стратегиясы
Мектеп кітапханасы туралы сөйлем құрастырып айту, әңгімелеу, өз ойымен бөлісу.
Оқушы- оқушы
“Мектеп кітапханасы”
12 слайд
Баға
Критерилер бойынша өзін өзі, өзара әділ бағалауды дамыту.
Өзара бағалау
Өзін өзі бағалау
Бағалау парағы
Оқушылардың пікірлері
бейнематериал
13 слайд
Рефлексия “Бағдаршам стратегиясы”
Мақсаты: Сабақ бойынша оқушылардың пікірі және бағасы
бейнематериал
14 слайд
Үйге тапсырма
Мақсаты: Оқушыларды эссе жазуға, сөзжұмбақ құрастыруға, ақпарат көздерін қолдануға төселдіру.
“Кітап деген ғажайып әлем” эссе
шығармашылық жұмыс
“Өскемен кітапханалары” ғаламторды пайдаланып хабарлама даярлау
“Кітапхана” мәтіні бойынша сөзжұмбақ құрастыру
15 слайд
Сабақ бойынша қорытынды
Сабақтың негізгі мақсаты және мұғалімнің өзекті тақырыбы оқушылардың ақпараттық коммуникативтік құзіреттіліктерін қалыптастыру. Сабақта таңдап алынған жұмыстың түрі мәтінмен жұмыс. Оның мақсаты балаларды қазақша сөйлетіп үйрету, сұраққа жауап бергізу, өздерін бір бірімен сөйлестіру, оқығандарын ауызша айтқызу, өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру.
Сабақ барысында аталған жұмыс түрлері оқушылардың белсенді әрекеттері арқылы жүзеге асты. Сабақ құрылымында жалпыдан жалқыға қарай принципін негізге алынды, яғни “сөз”, “сөз тіркесі”, “сөйлем”, “әңгіме”. Сынып оқушыларының білімі жақсы. Оқу үлгерімі -100%, білім сапасы- 89%
Сынып оқушыларының білім деңгейі
Жоғарғы деңгейдегі оқушылар
Орта деңгейдегі оқушылар
Төменгі деңгейдегі оқушы
16 слайд
Назарларыңызға рахмет!!!
Самоанализ открытого урока разработан в виде презентации.Здесь можно увидеть ход урока, формы и методы примененные на уроке, интерактивные приемы, новые технологии- информационно-компьютерная технология, технология критического мышления, таксономия Блума. Самоанализ урока по теме "Кітапхана" составлен с фотографиями, видеоматериалами по ходу урока. Этот самоанализ урока поможет молодым учителям при составление поурочного плана и самоанализа урока. Здесь можно увидеть деятельность учителя и учащихся в течение урока.
7 242 992 материала в базе
Вам будут доступны для скачивания все 220 164 материалы из нашего маркетплейса.
Мини-курс
6 ч.