Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Разработка урока по математике на тему "Берілген санның пайызын табу"

Разработка урока по математике на тему "Берілген санның пайызын табу"

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_2432d3da.gifhello_html_2432d3da.gifhello_html_2432d3da.gifhello_html_2432d3da.gifhello_html_2432d3da.gifЕскендирова Ажар Иманжановна

Туған жылы: 05.01.1979

Білімі: Жоғары

Мамандығы: Математика пәнінің мұғалімі

Еңбек өтілімі : 12 жыл

Санаты: 2



Сыныбы

Сабақтың тақырыбы

5

Берілген санның пайызын табу.

Сілтеме

Жоспар

Сабақтың мақсаттары

  1. Пайызды санмен алмастыру, берілген санның пайызын табу біліктілігін қалыптастыру.

  2. Оқушыларды топтық жұмыс барысында өзара көмектесу арқылы белсенділік қабілеттерін дамыту.

  3. Сайыста жауапкершілікке, шапшаңдыққа, тиянақтылыққа баулу, ақпараттық мәдениетке тәрбиелеу.

Оқыту нәтижелері

Пайыз туралы білімдері кеңейеді.

Сабақтың көрнекілігі

Үлестірмелі карта,оқулық, бор, интербелсенді тақта.

Модульдер

СТО, АКТ-мен жұмыс, топтық тәсілдер, диалогты оқыту.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті:

Оқушы әрекеті:

Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу; назарларын сабаққа аудару; оқушыларды үш топқа бөлу/кемелердің түстері арқылы/ ; ынтымақтастық атмосферасын құру /Бір-біріне тілек айтады.

Оқушылар сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын тексеру

1301,1302





Cабақтың жүру жолы


1250473979_korabli_raskraska-8.jpgКОРАБЛИКИ.jpg

Саяхат картасы

Логика аралы Тапқырлар шығанағы

Қателер теңізі

Пайыздар мекені BL00526_


10% 25 %

40%


Саяхатқа дайындық




Қайталау сұрақтар:



Анықтама

Пайызға бер.есептер

Логикалық есептер

10

10

10

20

20

20

30

30

30



Оқушылар топпен ақылдасып, ауызша жауап береді.







«Ойлан-тап»

Постермен жұмыс

1-ші топ. Пайыз туралы не білеміз?

2-ші топ. Пайыз тұрмыста ?

Топпен постерде жұмыс жасайды.

Сергіту сәті

Бейнеклип

Билейді









Практикалық жұмыс

1-ші топ. Әр түрлі фигуралар беріледі. Фигуралардың 25%-ын сары қорапқа , 40%-ын қызыл қорапқа, қалғанын жасыл қорапқа салыңдар.

2-ші топ . Алмалардың суреті салынған парақ беріледіАлмалардың 20%-ын қызылмен, 25 %-ын сарымен, қалғанын жасылмен бояңдар.

Топпен орындайды



Деңгейлік тапсырма

Үш түсті қорапшадан тапсырмалар аладаы.

А-сары

Кеменің құрамы 24 адамнан тұрады. Оның ішінде

25% -ы әйелдер. Командада қанша ер адам?

В –жасыл Аралда өте көп тауарлар сатылды. Капитан айтты:

«8000 тг ақшам болған, алдымен 50% -ын содан кейін қалған ақшамның 25%-ын ұстадым . Менде қанша ақша қалды?

С-қызыл Аралда алдымен 800 адам тұрған . Оның 5% -і көшіп кетті. Кейін қалған адамдардың 10%-і аралда тұруға келді. Аралда қанша адам тұратын болды?



Жеке жұмыс.

Әр деңгейден бір оқушы тақтада шығарады.













Қорытындылау

Графикалық диктант

Тұжырым дұрыс болса ^ белгісін, дұрыс болмаса _ белгісін қою керек.



  1. Пайызды жай бөлшекпен жазу үшін пайызды 100-ге көбейтеміз.

  2. 16 санының 50%-ы 8-ге тең.

  3. Ондық бөлшекті пайызбен жазу үшін 100-ге көбейту керек.

  4. 80 санының 25% - ы 40-қа тең

  5. Пайыз деген санның жүзден бір бөлігі.



Әр оқушы жеке орындайды

Бағалау

Өзін-өзі бағалау.

Бағалау парағын толтырады

Рефлексия

Аралдар әдісі









Оқушылар өз кемелерін аралға жібереді.

Үйге тапсырма

1308 № 1309

Үй тапсырмаларын күнделікке жазады.







Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:
