Тақырыбы
|
Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері
|
Сілтеме
|
Алгебра және анализ бастамалары оқулығы,авторлары- А.Е.
Әбілқасымова, Т.П Кучер, В.Е. Корчевский, З.Ә. Жұмағұлова –Алматы: Мектеп,
2015 жыл/
|
Мақсаты
|
Оқушылардың логарифмдік теңдеулер және олардың жүйесін шешудің тәсілдерін
қолдана білу бейімділіктерін қалыптастыру.
Ойлау есте сақтау қабілеттерін , өз бетінше жұмыстану дағдысын қалыптастыру,
шығармашылықпен жұмыс жасауына ықпал ету;Алға қойған мақсатқа жетуге,
жауапкершілікке, ұжымдық жұмысқа, өзара көмек көрсетуге тәрбиелеу.
|
Түйінді идея
|
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылардың логарифмдік теңдеулер және олардың жүйесін шешудің тәсілдерін
қолдана біледі, жеке жұмыстар орындайды, сабақ барысында өздерін бағалайды
|
Мұғалім үшін оқу нәтижелері
|
·
Топтық жұмыс арқылы оқушылар нақты ,түйінді идеяларын ашып
айта білуге үйренеді , сыни тұрғыдан ойлану қабілеттері артады. Сұрақтар қою
арқылы өз ойларын тұжырымдай алатын болады, аталған тақырыпты қайталау
барысында дұрыс шешім қабылдай біледі.Оқушылардың өзін және достарын бағалау
мүмкіндіктері артады;
|
Қолданылатын әдіс
-тәсілдер
|
Сыни тұрғыдан ойлау
|
Топтық жұмыс
|
Деңгейлік оқыту
|
Қолданылатын материалдар:
|
Постер, стикер
маркерлер,компьютер
|
|
|
Кезеңдер
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Модуль
|
Ұйымдастыру.
Ынтымақтастық атмосфера-сын
қалыптас-тыру
|
Сәлемдесу тренингісін өткізеді.Оқушыларды топқа бөледі. Оқушылар
назарын сабаққа аударады.
|
Бір-біріне жақсы тілек
айтады. Сабақтың мақсатын қояды.Топқа бөлінеді.
|
Білім берудегі басқару және көшбасшылық
|
Қызығушылы
ғын ояту. Миға шабуыл.
|
«Миға шабуыл»стратегия-сы бойынша топтарға тапсырма
беру.Тақырып бойынша сұрақтар ұйымдастырады.
Ауызша сұрақтар қою
-Қандай теңдеу логарифмдік деп аталады?
-Логарифмдік теңдеулерді шешудің қандай тәсілдерін қарастырдық?
|
Әр топтан бір-бір білетін мәліметтерін жеткізе отырып бүгінгі
сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды.
|
Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер(диалог-ашық сұрақтар)
|
Мағынаны тану
|
Топ мүшелері тапсырмаларымен танысады,тапсырмаларды
орындайды,тақтаға шығарып қорғайды.
І топ: logа х-логарифмдік функцияның қасиеттері: 1.Д(logа х)
=(о; )
2.R(logа х) =(-; )
3.а>1=>у= logа х - өспелі
4.о<а<1=> у= logа х- кемімелі
|
Тапсырманы өз беттерінше түсінеді.
Топ мүшелері қолдауды сезіне отырып, топтың жұмысын бірлесе
отырып орындайды. Оқушылар
сын тұрғысынан ойланып,өз ойларын
толық, ашық түрде айта алады.
|
Білім берудегі басқару және көшбасшылық
|
Мағынаны ашу
|
ІІ топ: логарифмнің қасиеттері
ІІІ топ: логарифмдік теңдеулерді шешу тәсілдері
IV топ: логарифмдік теңдеулер жүйесін шешу тәсілдері
2) кластер қорғау
|
Берілген тапсырмаларды топта талқылап, бірлесе жұмыс жасайды.
Топтар өз тапсырмалары бойынша, басқа топтарға сұрақ қою.
|
Білім берудегі басқару және көшбасшылық
Диалог – ашық сұрақтар
(СТО-миға шабуыл)
|
Бағалау:
|
Бағалау парақшалары
|
Өзіне және (өзгелерге) баға қояды.
|
Оқыту үшін және оқуды бағалау-крийтериалды бағалау
|
Кері байланыс
|
Рефлексия жазғызу
|
Стикерлер арқылы
|
|
Үйге тапсырма:
|
№324,№627,№629
|
|
|