Күні 01.02.18ж
|
Мұғалімі:Байгереева А.Б
|
Пәні:дүниетану
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Дала өсімдіктері
мен жануарлары.
|
Сабақта
меңгерілетін
дағдылық
мақсаттар
|
Оқушыларға дала
өсімдіктері мен жануарларының адам өміріндегі зор пайдасы, шөл белдеуі, оның
ерекшеліктері және шөл жануарлары мен өсімдіктері туралы түсінік
қалыптастыру.
күнделікті тұрмыста қолданылуы туралы жан – жақты мәлімет бере отырып,
білімдерін кеңейту және тек пайдаланып қоймай қорғау керектігін ұғындыру.
|
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар білуге тиісті:
Дала және шөл климатының
ерекшеліктерін біледіТақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап алу арқылы
оқушылар талдап, қорытынды жасай алады.
|
|
Оқушылардың
көпшілігі білуге тиіс:
Тақырып мазмұнын
түсінуі тиіс
|
|
Кейбір
оқушылар білуге тиіс:
Дала
өсімдіктері мен шөл өсімдіктері мен жануарларының айырмашылығын ажыратады
|
|
Бұрыннан
бар білімдері
|
Тапсырмаларды
сатылай кешенді талдауды біледі.
|
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған
уақыттар
|
Жоспарланған уақыт (жаттығулар)
|
Ресурстар
|
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі
«Менің көңіл-күйім» жаттығуы
Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере
білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу
Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді
суреттеп салыңдар .
.
|
Таныстыры
лым.
|
|
Ортасы
|
Жаңа
сабақ
Оқулықпен жұмыс
Электронды оқулықты тыңдату.
Ойлануға түрткі сұрақтар.
-Сендер нені тыңдадыңыздар?
-Бүгінгі тақырып қалай аталады?
Дәптермен жұмыс(тақырыпты жазады)
Мәтінді төмендегідей бөлімдерге бөліп оқы:
ДЖИКСО әдісі бойынша
1-топ:Дала түрлері,өсімдіктері туралы
2-топ: Дала жануарлары
3-топ: Шөл өсімдіктері
4-топ:Шөл жануарлары
2.Түсінгенін постер арқылы қорғау
Кері байланыс
Видео:Қызыл кітап дала және шөлді аймақ жануарлары мен
өсімдіктері.
|
Автор портреті, дәптерлер. Электронды
оқулықты тыңдап,тақырып қою.
|
|
Сергіту сәті
|
Қолдарыңды
көтеріңдер – бір дейік.
Көп отырып,
қатты шаршап жүрмейік.
Қолды
создық, басты бұрдық – екі деп,
Қозғалыспен
әрбір адам жетіледі.
Алға,
артқа қарадық та – үш дедік.
Тағы
жаңа жаттығулар істедік.
Түсірейік
қолды төрт пен бесті айтып,
Отырайық
көңілді енді марқайтып.
|
Сергіту жаттығуы жазылған парақша
|
|
Аяқталуы
|
Тапсырманы орында Кесте сөзді
толтыру
Шөл дала мен шалғынды даланы
салыстырып кестені толтыр.
Қуаң дала ------------------------- Шалғынды дала
Ұқсастығы
Айырмашылығы
Оқушылар қорытынды жасайды.
Олай болса қоршаған ортаның өсімдіктері мен жануарларын қорғап сақтауда
сендер де өз үлестеріңді қосуларың керек.
|
Сөздік
жұмысын жүргізу.
|
|
Үйге тапсырма: мазмұндау.
|
|
Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау
көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалайша түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалайша
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс –
Денсаулық пен қауіпсіздікті
тексеру, АКТ
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу міндеттері
анық па?
Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
|
Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?
|
|
Дифференциялау
жоспарым жүзеге
асты ма?
Тапсырмалары
сәйкес болды ма?
Уақыт дәлдігі қалай
болды? Жоспарыма
қандай өзгерістер
енгіздім?
|
«Менің көңіл-күйім баспалдағы»
Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің
суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады.
Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған
көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.
2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл
бөлу.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.
2: Рефлексия.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің
келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?
|
|
|
|
|
|
|
|
|