- 07.10.2020
- 532
- 16
Сабақтың тақырыбы: Компьютер жанындағы жанжал.
Мақсаты:
а/Оқушыларға компьютер туралы түсінік беру. Ннтернет жүйесіне қосылу тәсілдерінен мағлұмат беру.
ә/ Оқушыларды адамгаршілікке, техникалық құралдарды ұқыпты пайдалануға тәрбиелеу.
б/ Оқушылардың ойлау, сөйлеу, жаңалықтарды талдай, тыңдай білу қабілеттерін арттыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ, кіріктірілген сабақ.
Сабақта қолданатын технология: сыни тұрғысынан ойлау
Әдісі: топтық, сұрақ-жауап, салыстыру. Т-кестесін толтыру
Сабақтың барысы:
ІҚызығушылықты ояту.
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар.
1. Мысалдағы оқиға нелер арасында болған?
2. Арыстан тышқанды не үшін өлтірмекші болды?
3. Тышқан қалайша өлімнен құтылмақ болды?
4. Ол өзі айтқан уәдесін қалай орындады?
5. Бұл мысалдың мазмұнына қандай мақалдар сәйкес келеді?
Жаңа сабақты бастамас бұрын мына сұрақтарға жауап береміз.
1. Сенің үйіңде компьютер бар ма?
2. Сен компьютерді толық меңгергенсің бе?
3. Күніне компьютер алдында неше сағат отырасың?
4. Компьютер алдында ұзақ отыру денсаулыққа зиян келтіре ме?
- Осы сұрақтарға бүгінгі сабақ барысында тағы да тереңірек тоқталамыз. Бүгінгі сабағымыз қандай тақырыпта болуы мүмкін? /компьютер/
- Компьютер туралы не білетінімізді толтырайық.
Білемін |
Білгім келеді |
Үйрендім |
|
|
|
Кестесін толтыру.
Мағынаны тану. Дәптерге күннің жадын, тақырыпты жазу.
Автормен таныстыру.
Нұрдаулет Ақыш-1950 жылы 15 мамырда Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданында дүниеге келген.
Мәтінді оқып танысу.
Бөліктерге бөліп оқу.
Мәтін бойынша сұрақ қою.
1. Мәтін шығарманың қай түріне жатады?
2. Әңгімеге кімдер қатысады?
3. Балалар компьютерде қандай ойын ойнамақ болды?
4. Олардың ойындары неліктен үзілді?
5. Мәтіннен интернет туралы не ұқтың?
- Енді тағы да толығырақ интернет желісі туралы информатика пәні мұғалімі Гүлмира Бисенқызы түсіндіріп кетеді. / пайдасы, зияны туралы айту/
Сөздікпен жұмыс.
Интернет- әр түрлі ақпарат алуға арналған компьютерлік жалпы желі.
Тәжікелесу- айтысу.
Сергіту сәті.
Интернет желісінен көптеген пайдалы мағлұмат алуға болады. Бірақ мен бүгінгі сабаққа қажет деген 5 түрін алдым. Сіздерге мынындай сұрақ:
- Қазір өзіңді ғаламтор жүйесіне қосылып отырмын деп ойла, қандай мәліметтер алар едің, не таңдар едің?
1. Жақсы әуен.
2. Ойын
3. Ертеңгі сабағыңа қажетті мәлімет.
4. Өнер адамдарының фотосуреттері.
5. Елімізде болып жатқан жаңалықтар.
/ таңдаған мәліметтердің тұсына барып тұрады, неліктен таңдағанын қорғайды/
Топтық жұмыс.
1 топ. Мәтінді рольге бөліп оқу. Мәтіндегі Америка, Канада елдері туралы мәлімет жинақтап айту.
2 топ. Компьютерге қатысты сөздерді дәптерге жазу. Мәтіндегі кейіпкерлерге мінездеме беру.
3 топ. Интернет дегеніміз не? Интернет туралы мағлұмат беру.
ІІІ. Толғаныс сәті.
«Компьютер пайдалы ма, әлде зиян ба?» деген сұраққа пікірталас. /әр топ өзіне берілген аргументтерін қорғау керек/
ІV. Қорытынды.
- Яғни ортақ қорытынды компьютердің пайдасы мен зияны бар екен.
Пайдасы |
Зияны |
|
|
Кестені толытру..
Бағалау.
V. Үйге тапсырма.
Мәтінді түсініп оқу. Интернет желі жөнінде мәлімет оқып келу.
Настоящий материал опубликован пользователем Шаримова Зульфия Ускенбаевна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалучитель
Файл будет скачан в формате:
Материал разработан автором:
Горбунова Олеся Алексеевна
учитель начальных классов
Рабочий лист на тему «Что умеет компьютер?» разработан в соответствии с ФГОС НОО и рабочей программы. Состоит из трёх листов с шестью заданиями. В конце приведено два вида рефлексии. Рабочий лист можно использовать как на уроке, так и в качестве домашнего задания.
Материал состоит из нередактируемого файла pdf и его редактируемой копии.
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Компьютер жанындағы жанжал.
Мақсаты:
а/Оқушыларға компьютер туралы түсінік беру. Ннтернет жүйесіне қосылу тәсілдерінен мағлұмат беру.
ә/ Оқушыларды адамгаршілікке, техникалық құралдарды ұқыпты пайдалануға тәрбиелеу.
б/ Оқушылардың ойлау, сөйлеу, жаңалықтарды талдай, тыңдай білу қабілеттерін арттыру.
Сабақтың түрі: аралас сабақ, кіріктірілген сабақ.
Сабақта қолданатын технология: сыни тұрғысынан ойлау
Әдісі: топтық, сұрақ-жауап, салыстыру. Т-кестесін толтыру
Сабақтың барысы:
ІҚызығушылықты ояту.
Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар.
1. Мысалдағы оқиға нелер арасында болған?
2. Арыстан тышқанды не үшін өлтірмекші болды?
3. Тышқан қалайша өлімнен құтылмақ болды?
4. Ол өзі айтқан уәдесін қалай орындады?
5. Бұл мысалдың мазмұнына қандай мақалдар сәйкес келеді?
Жаңа сабақты бастамас бұрын мына сұрақтарға жауап береміз.
1. Сенің үйіңде компьютер бар ма?
2. Сен компьютерді толық меңгергенсің бе?
3. Күніне компьютер алдында неше сағат отырасың?
4. Компьютер алдында ұзақ отыру денсаулыққа зиян келтіре ме?
- Осы сұрақтарға бүгінгі сабақ барысында тағы да тереңірек тоқталамыз. Бүгінгі сабағымыз қандай тақырыпта болуы мүмкін? /компьютер/
7 232 150 материалов в базе
Вам будут доступны для скачивания все 211 640 материалов из нашего маркетплейса.
Мини-курс
4 ч.