Уақыты
|
кезеңі
|
Стратегиялар
|
Ресурсы
|
Сабақтың
мазмұны
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс - әрекеті
|
2
м
|
Ұйымдастыру.
|
|
|
Амандасу.
Психологиялық
дайындық.
Өзін-өзі
сендіру. Оқушыларды позитивті жұмысқа бағыттау.
|
Кезекші
сынып жайында ақпар береді.
Оқушылар
бір-біріне сенім ұялатады. Бірлесе жұмыс істеуге бағыттайды.
|
5
м
|
Үй
жұмысын тексеру
|
диалог
|
|
Оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін анықтаймын.
|
Оқушылар
үй жұмысына тоқталады. Өздерінің білімін көрсетеді. Сұрақтарға жауап береді.
|
3м
|
Топқа
бөлу
|
|
Геометриялық
фиг.
|
Оқушыларды
жұмыс тобына бөлемін.
|
Геометриялық
фигураларды таңдайды, ұқсас фигурасы бар оқушылар бір топқа бірегеді.
|
3м
|
Қызығушылығын
ояту
|
Сыни
ойлау
Диалог
|
Оқулық
|
Оқушылардың
зейінін жаңа сабаққа «Болжам жасау» стратегиясы арқылы бағыттаймын.
|
Оқушылар
суреттерге қарап қарастырылатын материалға болжам жасайды, саралайды,
ойланады, қиялдайды.
|
7м
|
Мағына
тану
INSERT
стратегиясы
|
Сыни
ойлау
Диалог
|
Оқулық,
кеспе
|
Сақтардың
қоғамдық құрылысымен таныстыру мақсатында жұ-мыс жүргіземін.
|
Оқушылар
оқулықтағы тақырыпшаға топ ішінде отырып анализ жасайды, бірін-бірі оқытады.
|
1м
|
Сергіту
сәті
|
|
Көзге
жаттығу
Бейнеролик
|
Оқушылардымен
сергіту сәтін өткіземін.
|
Оқушылар
бейнероликтегі қимылдарды көздерін қозғалта отырып қайталайды, көздерін
тынықтырады.
|
5м
|
Салыстыру
|
Сын
тұрғысынан ойлау, диалог, көшбасшылық
|
|
Ежелгі
тайпалар мен тәуелсіз Қазақстанның қоғамдық құрылысына салыстыру жүргіземін.
|
Оқушылар
өмірмен байланыстырады, ұқсастықтарын анықтайды, айырмашылықтарын табады,
ойын жеткізеді.
|
10
м
|
Рөлдік
ойын, тарихи көрініс
|
Диалог,
сын тұрғысынан ойлау, көшбасшылық,
|
|
Оқушыларға
теориялық мәліметтерді қамтитындай көрініс дайындауды тапсырамын.
1.
Қоғамдық құрылысы
2.
Сақтардың рухани мәдениеті.
3.
Жорықтары.
|
Оқушылар
тақырыпты таңдайды, мәліметтерді саралайды, ойланады,қиялдайды, образға
кіреді, шығармашылық жұмыс атқарады, дарындылықтарын көрсетеді.
|
3м
|
Ой
қорыту
«Сұрақ
алмасу» старегиясы
|
СТО
|
Дәптер,
оқулық
|
Оқушылармен тақырыпты бекіту жұмыстарын жүргізу
мақсатында әр топқа сұрақтар әзірлеуді тапсырамын.
|
Оқушылар
теория бойынша сұрақ әзірлейді, жауап береді.
|
2м
|
Бағалау
|
Оқыту
үшін бағалау және оқу үшін бағалау
|
Бағалау
критериі жазылған парақша
|
Оқушылардың білімін суммативтік бағалаймын.
|
Оқушылар
өзі және топ мүшелерін критерийлер бойынша формативті бағалайды.
|
3м
|
Рефлек-сия
|
|
Стикер,
қалам
|
Оқушылардың
талап-тілектерін ескеру мақсатында жұмыс жүргіземін.
|
Оқушылар
стикерге өздерінің сабақ барысында туындаған 2 ұсынысы мен 1 тілегін жазады.
|
1м
|
Үйге
тапсырм
|
|
|
26
мазмұндау, жоспар құру.
|
Оқушылар
үй жұмысын күнделікке жазып алады.
|