Инфоурок Другое Другие методич. материалыТуынды тақырыбына есептер шығару

Туынды тақырыбына есептер шығару

Скачать материал

                              №46 А.С. Пушкин атындағы мектеп-лицейі КММ

                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ашық сабақ

 

 

 

 

 

 

 

Пәні: Алгебра және анализ бастамалары (қолданбалы курс)

 

Сыныбы: 11 Б сынып

 

Тақырыбы: Туынды тақырыбына есептер шығару

 

Пән мұғалімі: Айымқұлова Гаухар Қазыханқызы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         

                                        

 

 

Сынып: 11 Б

Пәні: Алгебра және анализ бастамалары

 

Сабақтың тақырыбы: Туынды тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік:

                                         Функциялардың туындыларын табуға есептер шығару,

                                         машықтандыру, алған білімдерін тереңдету,жинақтау,

                                         жүйелеу.     

                                      2. Дамытушылық:

                                          Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, пәнге қызығушылығын

                                          арттыру.

                                      3. Тәрбиелік: Жылдам ойлап, тез қорытуға, жауапкершілікке,

                                           өз бетінше білім алуға баулу, адамгершілікке, достыққа

                                           тәрбиелеу.

 

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, үлестірмелі материал, дербес компьютер.

 

Сабақтың түрі: Тренинг сабақ

 

Cабақтың типі: Бекіту

 

Пән аралық байланыс: Қазақ тілі, халық педагогикасы, физика.

 

Сабақтың кезендері:  І. Ұйымдастыру кезеңі:

                                      а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу – 1 минут

                                      II. Үй жұмысын тексеру: № 237, №238 – 4 минут

                                       ІІI. Негізгі бөлім:

                                      а) Ой қозғау – 5 минут

                                      ә) Еске түсіру – 5 минут

                                      б) Тақтада орындалатын тапсырма – 10 минут

                                      в) Тест тапсырмаласы – 8 минут

                                       IV.Оқулықпен жұмыс № 239 – 6 минут

                                       V. Сабақты қорыту:

                                      а)Математика  тарихынан – 3 минут

                                      ә) Оқушынын білімін бағалау – 1 минут

                                      VI.Үйге тапсырма беру – 1 минут

 

 

 

        

          

« Сен ғылымға болсаң ыңтық,бұл сөзімді әбден ұқ: Білгеніңнің жақсысын қыл, білмегенді біле бер»

                                                                                                                Ш. Құдайбердиев                      

 

 

                                        Сабақтың барысы:

 

                          Үй тапсырмасы:

              №237 Функцияның туындысын табыңдар (Қатесін тап)

         1. ;

         

         2. ;

         

         3. ;

        

         4. ;

        

 

            №238 функциясының  нүктесіндегі туындысының мәнін табыңдар: (Қатесін тап)

                   1. ;

                     

                   ;    

                                            Ой қозғау.

                             Көп нүктенің орнына керекті сөзді қой:

         1. айырмасы функциясының өсімшесі деп аталады.- 1 балл

         2.Функцияның өсімшесінің аргумент өсімшесіне қатынасының аргумент

            өсімшесі нолге ұмтылғандығы шегі бар болса, онда ол функциясының

            нүктесіндегі туындысы деп аталады. - 1 балл   

         3. Функцияның туындысын табу амалы дифференциалдау амалы деп аталады.            

         4. нүктесінде туындысы бар функция осы нүктеде дифференциалданатын

             функция.-1 балл

                                         Еске түсіру:

      1. Функцияның туындысын флюксия деп атаған кім?-1 балл

      2. Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі-1 балл

      3. Айнымалы шамалардың өсімщелерін белгілеу үшін гректің  әріпін

          қолданған кім?-1 балл

      4.  функциясының туындысы-1 балл 

      5. Жылдамдықтың уақыт бойынша алынған туындысы-1 балл

      6.  функциясының туындысы-1 балл     

                           

                                                   

                                                             Тест тапсырамалары

  I-вариант

                                                                     Есептеу-1 балл

 

 

 

 

 

    

                                                

 

 

 

 

II-вариант

Есептеу-1 балл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                            Тақтада орындалатын жұмыс:

1. .............................................

2. ......................................

3. ...............................................

4.  ........................................

5. ......................................

6.  ................................................

7. ............................................

8. ............................................

9. ............................................

10. ...........................................

 

 

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                 Оқулықпен жұмыс

                                                            №239

        

функциясының графигіне нүктесі арқылы жүргізілген жанаманың теңдеуін

жазыңдар:

 

       а) ;                         ә) ;

 

       

                             ІІІ. Сабақты қорыту:

 а) Оқушыларды жинаған ұпайлары бойынша бағалау

 ә) Математика тарихыныан сұрақтар:

            1. Осы ұлы адамдардың ішінен қайсысы математик емес?

     2.”Математика нақты ғылымдар сөйлейтің тіл” бұл кімнің сөзі?

     3. Геометрияның негізін қалаған, “бастамалар” деп аталатын еңбегі бар ежелгі грек ғалымы    

     4. Бұл ғалым Швейцарияда дүниеге келді, бірақ Рессейді екінші отаным деп

        санайды. Ол кім?

     5. “Арифметика – математиканың патшасы, математика барлық ғылымдар

       патшасы”. Бұл кімнің сөзі?  

     6. Абцисса және ордината терминін алғаш енгізген кім?  

 б) Үйге тапсырма:

№241,243

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     

 

 

 

 

 

  

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Туынды тақырыбына есептер шығару"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Заведующий доп. образованием

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
