795853
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
ИнфоурокНачальные классыКонспектыУрок "Число і цифра 2"

Урок "Число і цифра 2"

библиотека
материалов

Математика Урок ?10

Тема: Число і цифра 2. Написання цифри 2

Мета: закріплювати правила лічби, розкрити співвідношення цифри й числа; учити писати цифру 2, провести бесіду про вартість монет (1 к. і 2 к.); формувати вміння порівнювати предмети за довжиною; формувати вміння вживати у мовленні відповідні словесні конструкції; розвивати логічне мислення.

  • 1. Організаційний момент

  • 2. Актуалізація опорних знань учнів

2.1. Вчимося лічити в межах 10.

 

У якому порядку розміщені картки? (Від 10 до 1.) Скільки карток? Полічіть від 1 до 10. Полічимо хором від 10 до 1.

Учитель показує картку, а учні мають полічити і назвати, скільки на ній точок.

2.2. Гра «Лічи далі».

Учитель починає лічити від 1 до 10, діти продовжують по черзі, «ланцюжком». Те ж самеу зворотному порядку.

  • 3. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Відгадайте загадки.

Яких органів у людини по два? (Вуха, руки, ноги, очі.) Назвіть пари предметів. (Рукавички, шкарпетки, лижі, ковзани, туфлі.)

Як ви гадаєте, про що сьогодні піде мова на уроці? (Про число 2.)

  • 4. Первинне сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Бесіда про число 2.

Ніби лебідь вигнув шийку,
Випливає цифра двійка.
Дваце пара: дві сестрички,
Дві руки, дві рукавички,
Ока два, по два крила
Є і в півня, і в орла.

Що у вас повязано з числом 2? Хто з вас народився другого числа? Хто живе в будинку чи квартирі ? 2?

Як показати число 2?

4.2. Робота з демонстраційним матеріалом.

На набірному полотні вчитель виставляє 2 ялинки. До ялинки пристрибав зайчик. Скільки ялинок? Скільки зайчиків? Чого більшеялинок чи зайчиків? Зробіть так, щоб ялинок і зайчиків стало порівну. (Додати ще один.)

Отже, щоб отримати число 2, треба до 1 додати ще 1.

4.3. Робота з роздавальним матеріалом.

Покладіть на парту три квадратики, під ними два трикутники.

Чого більше? менше? Зробіть так, щоб їх стало порівну. (До дати ще один трикутник або забрати один квадратик.)

Отже, щоб отримати число 2, треба до 1 додати ще 1 або від 3 відняти 1.

4.4. Знайомство із цифрою 2.

У математиці для позначення двох предметів використовують цифру 2. Розгляньте друковану і рукописну цифри 2.

А оце ось цифра 2,
В неї кругла голова,
Довгий хвіст, зігнута шийка
Отака, як бачиш, двійка!
Де можна побачити цифру 2?

«Казка про Двійку».

Знає кожен, що число два позначається двійкою. Схожа вона на качечку: кругла голівка, витягнута шийка, витягнутий хвостик. Здається, що ось цифра скаже: «Ках-ках!». Як качечка, полюбляє двійка воду: двічі на день купається вона у двох мисочках. В одній мисочці налита вода із сонячними зайчиками. У другій мисочці вона чистить зуби: уранці та ввечері. Витирається вона двома рушниками: один для голови, а другий для хвостика. От яка охайна двійка!

4.5. Зображення цифри 2.

Спробуйте зобразити цифру 2. (Ниточкою, в повітрі, із паличок, своїм тілом; пензликом, змоченим у воді, на підлозі чи на дошці; зліпити із пластиліну на дощечці.)

4.6. Творча робота з паличками.

Що можна скласти з двох паличок? (Літери т, х, у, л; знаки «+» «=»; римські цифри II, V.)

4.7. Фізкультхвилинка.

Руки сонцю підставляйте,
З сонцем в піжмурки пограйте.
Ми не можемо без гри
Люблять сонце дітлахи.
Один, дварадіє сонечку трава.

4.8. Практична робота.

Візьмемо аркуш паперу. Поставимо дві точки. Зігнемо аркуш так, щоб лінія згину проходила через ці точки. Скільки прямих може проходити через дані точки? (Одна.) Скільки точок на малюнку? (Дві.) Скільки прямих можна провести через дані точки? (Одну.)

Отже, через дві точки можна провести лише одну пряму лінію.

  • 5. Узагальнення та закріплення знань

5.1. Робота з підручником (с. 14–15).

Завдання 1.

Скільки тварин на малюнку?

Цифрою 2 позначають число два.

Завдання 2.

Казка про Зайчика і Їжачка.

Чому Їжачок переміг у змаганні? (Бо їх було двоє.)

Завдання 3.

Чого 1? Чого 2? Що зайве? Чому?

Завдання 4.

Де сховались цифри 1 і 2?

Завдання 5.

Порівняй за довжиною.

Жовтийнайкоротший, синійдовший і найдовшийчервоний. Червоний довший за жовтий.

5.2. Робота в зошиті з друкованою основою.

5.3. Робота в зошиті.

Намалюй 2 квадратики. Зафарбуй їх. Намалюй 2 яблука. Зафарбуй їх. Число два позначають цифрою 2.

Письмо цифри 2.

Одиничку писати вже вміємо,
То ж і двієчку всі зуміємо.
Я ставлю крапку вище середини,
Охайно правий верхній кутик зрізаю
І ніжечку двійки вниз опускаю.
Тепер залишився хвостик:
Вгору внизугорудуже просто!
І вийшла дуже гарнаот дива! —
Головаста і округла цифра два.

Цифра 2 складається з двох частин: верхнього правого заокруглення, що поступово переходить у пряму лінію, і хвилястої лінії. Починаємо письмо вище середини клітинки, а потім у верхньому правому куті описуємо правий півовал, що переходить у коротку пряму лінію. Від неї ведемо на нижній лінії клітинки хвилястий елемент: угору, вниз, угору, не торкаючись правої сторони клітинки.

5.4. Чарівне перетворення цифри 2 на лебедя.

hello_html_m291b8ad1.gif

5.5. Добір пари до кожного предмета. Обведи предмет, що залишився без пари.

  • 6. Підбиття підсумків уроку

Для відомого математика Піфагора число 2 символізувало полярність або протиставлення. Давайте пограємо в гру «Скажи навпаки».

Хлопчикдівчинка, добрепогано, влівовправо, вгорувниз, доброзло.

Що вивчали на уроці?











Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Enjoybook