Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Урок по математики "ЕҮОК және ЕҮОБ" 5 класс

Урок по математики "ЕҮОК және ЕҮОБ" 5 класс


До 7 декабря продлён приём заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сынып: 5 «Ә»

Сабақтың тақырыбы: Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға

есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Ең үлкен ортақ бөлгіш пен ең кіші ортақ еселікті табуға есептер шығару

кездегі білімдерін міндетті және мүмкін деңгейде тексеру, ойда сақтау

қаблетін дамыту.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру,

белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту,

оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық және дұрыс жеткізе білуіне, тапқырлыққа,

шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, интербелсенді тақта, кітап

Оқытудың әдісі: практикалық, топпен жұмыс

Сабақтың барысы:

І. Мотивациялық кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Сабақтың мақсатымен таныстыру

б) Үй тапсырмасын тексеру


1. Ұйғарым ақиқат па?

1. Егер сан 3-ек бөлінсе, ол сан 9-ға да бөлінеді. (жалған)

2. 1 саны жай санға да, құрамасанғада жатпайды. (ақиқат)

3. 120005 құрама сан (ақиқат)

4. 147 адамды 3 топқа бөлуге болады. (ақиқат)

5. 25 пен 12 – сандары өзара жай сандар (ақиқат)

6. 1-ге және өзіне ғана бөлінетін натурал сандар құрама сандар. (жалған)

7. ЕҮОБ (8;16) = 4 (жалған)

8. ЕКОЕ (12; 48) = 12 (жалған)

9. ЕКОЕ (7; 20) = 140 (ақиқат)

10. ЕҮОБ (28; 42) = 14 (ақиқат)

13

5

11

13





2. a:b бөліндісінің мәнін табыңдар және де кестеде қандай сөз жасырылғанын тап.

К. a= 5 · 7 · 13. b=7 · 13

13

2

11

4





Е. a= 11 ·13 · 41. b=11 ·41

О. a= 2 ·11 · 37. b=2 ·37

Ү. a= 2 · 2 · 41. b=2 · 41

Б. a= 4 ·3 · 29. b=3 · 29




ІІ. Бекіту кезеңі. Есептер шығару.

Карточка

1. Жай көбейткіштерге жіктеліп жазылған сандардың ең кіші ортақ еселігін

табыңдар.

а) a = 22∙3∙7 және b = 2∙32∙7

ә) с = 2∙33∙5 және d = 22∙5

б) e = 2

2. Берілген сандарды жай және құрама сандарға бөліп жаз.

2, 125, 136, 149, 181, 248, 433, 599, 606

3. Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер.

88, 136, 222, 246, 385, 435, 530, 555

4. Көлемі 1) 27 см3; 2) 125 см3 болатын кубтың қырының ұзіндіғі неше

сантиметр?

5. 9,5,0 цифрларымен 5-ке бөлінетін ең үлкен санды жазыңдар

ҚАЙ ТОП ЖЫЛДАМ

1. Берілген мына сандарды топтастыр.

124, 160, 255, 366, 495, 1650, 1840, 1968, 2002, 2015, 2244, 2340

ІІІ. Сергіту сәті: Би

ІV. Рефлекция:

1. Бүгінгі сабақ ұнады ма? Несімен ұнады?

2. Нені түсінібедің?

3. Келер сабаққа ұсыныс айтасың?

ІV. Бағалау: Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

V. Үйге тапсырма:266, №274



















Карточка


1. а) 168+36 қосындысы 4 –ке бөліне ме, әлде 5- ке бөліне ме ?

ә) 45 · 91 көбейтіндісі 3 –ке бөліне ме?

2. Берілген сандарды жай және құрама сандарға бөліп жаз.

2, 125, 136, 149, 181, 248, 433, 599, 606

3. Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер.

88, 136, 222, 246, 385, 435, 530, 555

4. Көлемі 1) 27 см3; 2) 125 см3 болатын кубтың қырының ұзіндіғі неше

сантиметр?

5. 9,5,0 цифрларымен 5-ке бөлінетін ең үлкен санды жазыңдар



Карточка


1. а) 168+36 қосындысы 4 –ке бөліне ме, әлде 5- ке бөліне ме ?

ә) 45 · 91 көбейтіндісі 3 –ке бөліне ме?

2. Берілген сандарды жай және құрама сандарға бөліп жаз.

2, 125, 136, 149, 181, 248, 433, 599, 606

3. Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер.

88, 136, 222, 246, 385, 435, 530, 555

4. Көлемі 1) 27 см3; 2) 125 см3 болатын кубтың қырының ұзіндіғі неше

сантиметр?

5. 9,5,0 цифрларымен 5-ке бөлінетін ең үлкен санды жазыңдар



Карточка


1. а) 168+36 қосындысы 4 –ке бөліне ме, әлде 5- ке бөліне ме ?

ә) 45 · 91 көбейтіндісі 3 –ке бөліне ме?

2. Берілген сандарды жай және құрама сандарға бөліп жаз.

2, 125, 136, 149, 181, 248, 433, 599, 606

3. Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер.

88, 136, 222, 246, 385, 435, 530, 555

4. Көлемі 1) 27 см3; 2) 125 см3 болатын кубтың қырының ұзіндіғі неше

сантиметр?

5. 9,5,0 цифрларымен 5-ке бөлінетін ең үлкен санды жазыңдар

Карточка


1. а) 168+36 қосындысы 4 –ке бөліне ме, әлде 5- ке бөліне ме ?

ә) 45 · 91 көбейтіндісі 3 –ке бөліне ме?

2. Берілген сандарды жай және құрама сандарға бөліп жаз.

2, 125, 136, 149, 181, 248, 433, 599, 606

3. Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер.

88, 136, 222, 246, 385, 435, 530, 555

4. Көлемі 1) 27 см3; 2) 125 см3 болатын кубтың қырының ұзіндіғі неше

сантиметр?

5. 9,5,0 цифрларымен 5-ке бөлінетін ең үлкен санды жазыңдар




Карточка


1. а) 168+36 қосындысы 4 –ке бөліне ме, әлде 5- ке бөліне ме ?

ә) 45 · 91 көбейтіндісі 3 –ке бөліне ме?

2. Берілген сандарды жай және құрама сандарға бөліп жаз.

2, 125, 136, 149, 181, 248, 433, 599, 606

3. Құрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер.

88, 136, 222, 246, 385, 435, 530, 555

4. Көлемі 1) 27 см3; 2) 125 см3 болатын кубтың қырының ұзіндіғі неше

сантиметр?

5. 9,5,0 цифрларымен 5-ке бөлінетін ең үлкен санды жазыңдар








57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)

Автор
Дата добавления 18.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров286
Номер материала ДВ-166566
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх