Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Жай бөлшектерге амалдар қолдану


До 7 декабря продлён приём заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m10c4e5bd.gifhello_html_m67d01ea2.gifБекей Роза Едігейкызы,F:\Учителя фото 5 на 6\_DSC0044.JPG

Астана қаласы

65 мектеп- гимназиясының математика пәні мұғалімі


Хобби: Ойымды оятар, ақылыма үн қосар, дүниетанымымды кеңейтетін әдеби кітаптарды оқығанды жақсы көремін.

Педагогикалық кредо: Мектептегі ең маңызды, оқушыға тәлім- тәрбие берерлік, нағыз үлгі болатын адам – мұғалім. Ол - оқыту методының, оқыту принципі мен тәрбиенің келбеті. Оның тұлғасы құрмет пен күш тудырады. Барлық жерде мектеп құндылығы мұғалім құндылығымен бағаланады. Сондықтан «Маған өз шәкірттеріңді көрсет, мен сені көрем».


Шығармашылық тақырыбы: «Биоинформатика және синергетика» технологиясын математика сабақтарында қолданудың тиімділігі.


Шығармашылық тақырыптың идеясы: Оқушылардың біліктілігі мен дағдысын, ойлау жылдамдығы мен есте сақтау қабілеттерін арттыра отырып, білім сапасын көтеру.


Сабақ тақырыбы: Жай бөлшектерге амалдар қолдану

(5-сынып)


Сабақ мақсаты: 1. Оқушылардың ойлау жылдамдығын арттыру.

2. Жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу

дағдыларын дамыту.

3. Оқушыларды шапшаң қимылдауға, ұжыммен жұмыла

бірлесе жұмыс істеуге баулу.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру сәті: ОЖ (5 мин)

Мұғалімнің кіріспе сөзі:

Құрметті оқушылар! Біз сендермен жай бөлшектерге амалдар қолдануды, яғни жай бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдарын өттік, бүгін осы тақырыптарды жалпылаймыз.

Қазіргі заманда 1 айлыққа күн көру қиын, сондықтан қосымша жұмыстармен айналысуға тура келеді. Кейбіреулер кафе, қымызхана, асхана, ресторан ашса, енді біреулер сауда, маркетингпен айналысады. Біз де «Қымызхана» ашумен айналысамыз. Ол үшін сендер осы уақыт ішінде алған білімдеріңді дәлелдеулерің қажет.


ІІ. 1) Қымызхана ашу үшін алдымен не керек? (жер).

Ал енді жер алу үшін барлығың мына 5 есепті тез шығарып шығуларың керек:


1) hello_html_m2de8e67e.gif 4) hello_html_368abc65.gif


2) hello_html_m53d4ecad.gifhello_html_m14c8947.gif 5) hello_html_4f5c821.gif


3) hello_html_7d01041a.gif


Алғашқы 5 оқушы + 30 сек.

Жауаптарын тақтаға жазып, тексеріп шығып, білім сапасын есептеу. Егер білім сапасы ≥63% болса, онда жерді алдық деп есептейміз.


ІІІ. Топпен жұмыс.

Енді балалар, қымызхана ашу үшін киіз үй тұрғызу қажет. Ол үшін киіз үйдің керегесін тұрғызып, сосын шаңыраққа уықтарды бекітіп, есігін қою қажет. Оларды орындау үшін 6 топ мына есептерді шығару керек:


І топ:


1) hello_html_75d60bb4.gif


2) hello_html_6da10a0.gif


3) hello_html_m485c987b.gif


ІІ топ:

1) hello_html_mac78c34.gif

2) hello_html_5acea86c.gif


3) hello_html_m1c2033e1.gif


ІІІ топ:


1) hello_html_2c32c34d.gif


2) hello_html_67a841aa.gif


3) hello_html_2ead1962.gif


IV топқа (I топ есептері), V топқа (ІІ топ есептері), VІ топқа (ІІІ топтың есептері).


ІV. Киіз үйді тұрғыздық, келесі қадамда не істейміз деп ойлайсыңдар? Қаптаймыз, әсемдейміз. Ол үшін әр қатардың командирлерін «Интеллектуалды марафонға» шақырамыз:


1) hello_html_5c1a73e1.gif


2) hello_html_5d0b9a17.gif

3) hello_html_m3e43a9f8.gif


Тексеріп, киіз үйді әсемдеу.


V. Енді не керек? Ыдыс-аяқ.

Топпен жұмыс.


І топ пен ІV топ:

1) hello_html_678cd585.gif 2) hello_html_m4db19870.gif 3) hello_html_213b00eb.gif


II топ пен V топ:

1) hello_html_m18d1ce4e.gif 2) hello_html_m44c21e43.gif 3) hello_html_7d71e310.gif


III топ пен VI топ:

1) hello_html_m6960efd5.gif 2) hello_html_da26f31.gif 3) hello_html_1d628912.gif


VI. Қымыз әкелу (бөлу). Қатармен жұмыс.


І ІІ ІІІ

1) hello_html_70270e02.gif 1) hello_html_m787ec57d.gif 1) hello_html_405a877e.gif


2) hello_html_m5670b700.gif 2) hello_html_489b31d0.gif 2) hello_html_m572ae1bc.gif


3) hello_html_11bd842b.gif 3) hello_html_f9998dd.gif 3) hello_html_m4a3baab2.gif


4) hello_html_m25649f44.gif 4) hello_html_610138cd.gif 4) hello_html_6568b146.gif


5) hello_html_m64104b19.gif 5) hello_html_3f399ebc.gif 5) hello_html_4f0bd394.gif


6) hello_html_4c73e296.gif 6) hello_html_367fc2a.gif 6) hello_html_m3e6d88d5.gif


7) hello_html_9ee56cd.gif 7) hello_html_62187f59.gif 7) hello_html_3a40b271.gif

8) hello_html_m70876f9e.gif 8) hello_html_m700cac4a.gif 8) hello_html_67dd8c19.gif


VII. Қорытынды бөлім. а



hello_html_590f782f.gif

иә

жоқ

hello_html_m37611926.gif

hello_html_m38402031.gif

hello_html_6a84a4d5.gif

hello_html_6a84a4d5.gif

hello_html_m4b4ef2bb.gif

hello_html_m390ddcc6.gif

hello_html_m7984383c.gif

х

иә

жоқ





hello_html_m1558c674.gif

hello_html_2a9bf045.gif

hello_html_72ec41d5.gif

hello_html_dbc3d94.gif

hello_html_m3f100626.gif

hello_html_e3ff622.gif

hello_html_93f1e2.gif

hello_html_1c8c6920.gif

hello_html_63042f36.gif

hello_html_m4c4cd94e.gif

hello_html_68faeac3.gif

hello_html_m1904df1.gif

hello_html_5de8d15e.gif

57

hello_html_m3ab0b689.gif

hello_html_4c950d8.gif

hello_html_m53d4ecad.gifhello_html_46a0fa89.gif

hello_html_12483516.gif

hello_html_m13bb1099.gif

hello_html_5e8f8348.gif

hello_html_m374b09f9.gif

hello_html_m5029948.gif

hello_html_m1c050b5a.gif

hello_html_2235d0c0.gif


Ы

Х

Л

Ғ

А

Ң

М

Б

Р

Т

Е



hello_html_m374b09f9.gif

hello_html_12483516.gif

hello_html_m5029948.gif

hello_html_4c950d8.gif

57

hello_html_m53d4ecad.gifhello_html_46a0fa89.gif

57

hello_html_m13bb1099.gif

hello_html_12483516.gif

Б

А

Р

Л

Ы

Ғ

Ы

Ң

А


hello_html_m5029948.gif

hello_html_12483516.gif

hello_html_m3ab0b689.gif

hello_html_5e8f8348.gif

hello_html_2235d0c0.gif

hello_html_m1c050b5a.gif

Р

А

Х

М

Е

Т


VІIІ. Бағаларға коментарий жасау. Топтар мен жеке оқушыларды бағалау

ІХ. Үй тапсырмасы. №38, №39 есептерін шығару





57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)

Автор
Дата добавления 22.12.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров110
Номер материала ДВ-278173
Получить свидетельство о публикации