Инфоурок Другое СтатьиЖуық сан, жуық шама

Жуық сан, жуық шама

Скачать материал

 

№ 1 сабақтың барысы: Жуық  сан. Жуық  шама. Жуық  санның  абсолют қателігі.     Алгебра 7 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсаты

Тапсырма түрі. Түрткілері 

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Психологиялық ахуал:

Үй тапсырмасы:

Өткен тақырып бойынша білімдерін зерделеу

«Миға шабул»

1.Рационал бөлшектерді қалай қосады?

2.Рационал бөлшекті қалай азайтамыз?

3.Рационал бөлшектерді қалай көбейтеді?

4.Рационал бөлшекті рационал бөлшекке қалай бөледі?

Рационал бөлшектерді қосу, азайту, көбейту, бөлу туралы түсініктері

бөлшектерді қосу, азайту, көбейту, бөлу туралы  біледі

толық біледі

3

 

жартылай

2

білмейді

1

Түсіну

 

Жуық  сан. Жуық  шама. Жуық  санның  абсолют қателігін зерделеу

Жуық  сан. Жуық  шама. Жуық  санның  абсолют қателігі дегеніміз не?

Жуық  сан. Жуық  шама. Жуық  санның  абсолют қателігі айырмашылығы түсіндіріп айтуы

Жуық  сан. Жуық  шама. Жуық  санның  абсолют қателігі түсіндіріп айта алуы

Еске түсіреді

3

 

 

 

Жартылай

2

Түсіре алмады

1

Қолдану

Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану

Оқушыларды  геометриялық пішіндер үшбұрыш, тіктөртбұрыш, шаршы, шеңбер арқылы топқа бөлу.

 

 

 


1.топ мәтіннің бірінші бөлімі

2.топ мәтіннің екінші бөлімі

3.топ мәтіннің  үшінші бөлімі

4.топ мәтіннің төртінші бөлімі

1.топ №610

2.топ №611

3.топ  №612

4.топ №613

Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» СТО

Абсолюттік қателік пен салыстырмалы қателік туралы қосымша ақпарат біледі, есептер шығара алады

Берілген тапсырмаларды бір-біріне сұрақтар қою арқылы ???

Толық біледі

3

 

Жартылай біледі

 

Білмейді

 

Талдау

Шешім шығару

4  топқа   4  плакат  беріледі. Оқушыларға  сол  плакаттар  бойынша  талдау  жасатады.

Плакатқа  берілген  тапсырманы жазады, топпен  талқылап,  жан-жақты  талдайды,  сыни  көз  қарастарын  қарастырады.

Өз ойларын жазып жұмыстарын қорғайды.

Тапсырманы орындады

3

 

Жартылай орындады

2

Орындай алмады

1

Жинақтау

Есептер шығарудың адам миына ?

Есептер шығарту

 

 

Толық

3

 

Жартылай

2

білмейді

1

Бағалау

 

Зертеп зерделей отырып өздерінің оқып үйренгендерін

бір тапсырмадан екінші тапсырманы орындай алады

Анықтамаларды жаттау. Абсолюттік қателік тақырыбы бойынша мәлімет жинау, іздену

№ 615,616

Ойланады, ізденеді.

Логикалық ойлауы дамыған

Толық дамыған

3

 

Жартылай

2

Дамымаған

1

 

 

№ 2 сабақтың барысы: Санның  абсолюттік қателігі.     Алгебра 7 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсаты

Тапсырма түрі. Түрткілері 

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Психологиялық ахуал:

Үй тапсырмасы:

Өткен тақырып бойынша білімдерін зерделеу

«Миға шабул»

1.Кездейсоқ   оқиғаға  мысал  беріңдер.

2.Ықтималдықтар  теориясында  қандай  кездейсоқ  оқиғалар  қарастырылады?

3.Оқиғаның  ықтималдығын  қалай   түсінесіңдер?

4.Тест

 

Рационал бөлшектерді қосу, азайту, көбейту, бөлу туралы түсініктері

бөлшектерді қосу, азайту, көбейту, бөлу туралы  біледі

толық біледі

3

 

жартылай

2

білмейді

1

Түсіну

 

Жуық  санның  абсолют қателігі туралы түсінігін зерделеу

Жуық  санның  абсолют қателігі дегеніміз не?

Жуық  санның  абсолюттік қателігінің анықтамасын түсіндіріп айтуы

Жуық  санның  абсолюттік қателігінің анықтамасын түсіндіріп айта алуы

Еске түсіреді

3

 

 

 

Жартылай

2

Түсіре алмады

1

Қолдану

Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану

Оқушыларды  сандар  арқылы топқа бөлу.

1, 2, 3, 4

Оқушылардан математикалық диктант алу.

1 тапсырма «Кім жылдам»

Ойыны арқылы 5,724888 санын ондық, жүздік, мыңдық, онмыңдық үлеске дейін дөңгелектеу

2-тапсырма. Постермен жұмыс

3-тапсырма 
Оқулықпен жұмыс (жұппен)

Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» СТО

Жуық  санның  абсолюттік қателігінің анықтамасын біледі, есептер шығара алады

Берілген тапсырмаларды бір-біріне сұрақтар қою арқылы

Толық біледі

3

 

Жартылай біледі

2

Білмейді

1

Талдау

Шешім шығару

№637есеп

 1-топтың үш жұбына:
1)4,27; 2)17,032; 3)9,753 сандарын 0,1-ге дейін дөңгелектеп, оның абсолюттік қателігін тап:

№639 есеп. 2-топтың үш жұбына: 
Дәлдікпен дөңгелектеп, оның абсолюттік қателігін табыңдар:

3, 4- топтың үш жұбына: 5,7248 санын
1-жұп ондық, 
2-жұп жүздік, 
3-жұп мыңдық үлеске дейін дөңгелектеп, абсолюттік қателіктерін тап. 

.

Өз ойларын жазып жұмыстарын орындайды

Тапсырманы орындады

3

 

Жартылай орындады

2

Орындай алмады

1

Жинақтау

Есептер шығарудың адам миына ?

4-тапсырма. Не білдім? Кестені толтыр. (сабақты бекіту) 
1. Жуық шама дегеніміз не? 
2. Дәл мән мен жуық мәннің айырмашылығын қалай анықтаймыз? 
3. Абсолюттік қателік дегеніміз не? 

Есептер шығарту

Есепті формулаларды қолданып нақты шығара алады

Есепті шығара біледі

Толық

3

 

Жартылай

2

білмейді

1

Бағалау

 

Зертеп зерделей отырып өздерінің оқып үйренгендерін

бір тапсырмадан екінші тапсырманы орындай алады

Vтарау

§2.1.

Анықтамаларды жаттау.

Салыстырмалы қателік туралы  мәлімет  іздеу

№ 640,641,642

Ойланады, ізденеді.

Логикалық ойлауы дамыған

Толық дамыған

3

 

Жартылай

2

Дамымаған

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№ 3 сабақтың барысы: Салыстырмалы қателік.     Алгебра 7 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсаты

Тапсырма түрі. Түрткілері 

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Психологиялық ахуал:

Үй тапсырмасы:

Өткен тақырып бойынша білімдерін зерделеу

«Миға шабул»

Не біліп келдім?
Сұрақтарға жауап бер (өткен сабаққа шолу)

Жуық шама дегеніміз не?

Дәл мән мен жуық мәннің айырмашылығын қалай анықталады?

Абсолюттік қателік дегеніміз не?

 

Жуық шама, абсалюттік қателік  туралы түсініктері

Жуық шама, абсалюттік қателік  туралы біледі

толық біледі

3

 

жартылай

2

білмейді

1

Түсіну

 

Жуық шаманың  салыстырмалы қателігін зерделеу

Салыстырмалы қателік дегеніміз не?

Абсалюттік қателік пен салыстырмалы қателіктің айырмашылығы түсіндіріп айтуы

Абсалюттік қателік пен салыстырмалы қателіктің айырмашылығы түсіндіріп айта алуы

Еске түсіреді

3

 

 

 

Жартылай

2

Түсіре алмайды

1

Қолдану

Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану

 

Оқушыларды  ғалымдардың есімі арқылы топқа бөлу «Архимед», «Пифагор», «Рене», «Әл-Фараби»

Похожее изображение Похожее изображение Похожее изображение Похожее изображение

1 топ. 15,8 сынының жуық мәнін, абсалюттік қателігін табу.

2 топ. 17,7 сынының жуық мәнін, абсалюттік қателігін табу.

3 топ. 15,9 сынының жуық мәнін, абсалюттік қателігін табу.

4 топ. 13,8 сынының жуық мәнін, абсалюттік қателігін табу.

Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» СТО

Абсалюттік қателік пен салыстырмалы қателік туралы қосымша ақпарат біледі

Берілген тапсырмаларды бір-біріне сұрақтар қою арқылы

Толық біледі

3

 

Жартылай

2

Білмейді

1

Талдау

Шешім шығару

 

 Өтілген тақырыпқа байланысты 5 есеп түрлі –түсті қағазға жазылады, оқушылар өз қалаған түсті таңдайды, орындайды, ұшақ жасап ұшырады.

Есептер  шығаруда  формуланы қолдана алады

Формуланы қолданып есептер шығара біледі

 

 

 

Тапсырманы орындады

3

Жартылай

2

Орындай алмады

1

Жинақтау

Салыстырмалы қателіктің маңызы

 

 

Салыстырмалы қателіктің өмірдегі маңызы

Анықтамаларды нақты айта алады, есептер шығаруда формуланы қолдан алады

Формуланы қолданып есептер шығара біледі

Толық ажыратады

3

 

Жартылай

2

Ажырата алмайды

1

Бағалау

Зертеп зерделей отырып өздерінің оқып үйренгендерін

бір тапсырмадан екінші тапсырманы

орындай алады

Абсолюттік, салыстырмалы қателіктер туралы есептер құрастыру. Ғалымдар туралы мәлімет жинау.

№644,650,651

Ойланады, ізденеді.

Логикалық ойлаулары дамыған

Толық дамыған

3

 

Жартылай

 

2

 

Дамымаған

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№ 4 сабақтың барысы: Жуық шама. Абсолюттік қателік .Салыстырмалы қателік.     Алгебра 7 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсаты

Тапсырма түрі. Түрткілері 

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Психологиялық ахуал:

Үй тапсырмасы:

Өткен тақырып бойынша білімдерін зерделеу

«Миға шабул»

Не біліп келдім?
Сұрақтарға жауап бер (өткен сабаққа шолу)

Жуық шама дегеніміз не?

Дәл мән мен жуық мәннің айырмашылығын қалай анықталады?

Абсолюттік қателік дегеніміз не?  Салыстырмалы қателік дегеніміз не?

 

Жуық шама, абсалюттік қателік, салыстырмалы қателіктері туралы түсініктері

Жуық шама, абсалюттік қателік, салыстырмалы қателігі  туралы біледі

толық біледі

3

 

жартылай

2

білмейді

1

Түсіну

 

Жуық шаманың  абсолюттік, салыстырмалы қателігін зерделеу

Жуық шама, абсолюттік, салыстырмалы қателік дегеніміз не?

Абсолюттік қателік пен салыстырмалы қателіктің айырмашылығы түсіндіріп айтуы

Абсолюттік қателік пен салыстырмалы қателіктің айырмашылығы түсіндіріп айта алуы

Еске түсіреді

3

 

 

 

Жартылай

2

Түсіре алмайды

1

Қолдану

Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану

Нокиа,LG, самсунг, айфон арқылы  төрт топқа бөлінеді.

Саяхат жасату

Оқушыларды  жұмыстарын бағалайды.

 

 

Абсолюттік қателік пен салыстырмалы қателік туралы қосымша ақпарат біледі

Берілген тапсырмаларды бір-біріне сұрақтар қою арқылы

Толық біледі

3

 

Жартылай

2

Білмейді

1

Талдау

Шешім шығару

 

 Әр аялдама бойынша деңгейлік тапсырмалар орындайды

Әр топ формулаларды пайдаланып, есептер шығарады

Есептерді шығарып, қорғайды

Тапсырманы орындайды

3

 

Жартылай

2

 

 

Орындай алмайды

1

Жинақтау

Салыстырмалы қателіктің маңызы

Оқушылар есептерді  ажырата алады

есептер шығара біледі

Толық ажыратады

3

 

Жартылай

2

Ажырата алмайды

1

Бағалау

Зертеп зерделей отырып өздерінің оқып үйренгендерін

бір тапсырмадан екінші тапсырманы орындай алады

Абсолюттік, салыстырмалы қателіктер туралы есептер құрастыру.

№660,661,665

Ойланады, ізденеді.

Логикалық ойлаулары дамыған

Толық дамыған

3

 

Жартылай

 

2

 

Дамымаған

1

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Жуық сан, жуық шама"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Директор музея

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
