Күні: 30.10.2015
Бекітемін:________________
Сыныбы: 9
Пәні: Алгебра
Пән
мұғалімі: Қабақова
Гүлназ Байдосқызы
Сабақтың
тақырыбы: Екі
айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі. Есеп
шығару.
Сабақтың
мақсаты: Екі
айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі және оны шешу
жолдарын есеп шығару барысында пайдалана білу дағдыларын дамыту.
Оқушылардың
сыни тұрғыда ойлауын , есте сақтауы, зейіні, сөйлеу қабілетін дамыту.
Күтілетін
нәтижесі:
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесімен танысады және оны
шешу жолдарын меңгереді. Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауы , есте сақтауы,
зейіні, сөйлеу қабілеті дамиды.
Сабақтың
типі: жаңа
білімді пысықтау сабағы
Сабақтың
формасы: ұжымдық,
топтық, жеке
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
1.
Топтық
жұмыс.
2.
Бинго
ойыны
3. Жеке жұмыс.
4. Кері байланыс.
Құрал-жабдықтар, көрнекілік:
1. Интерактивті тақта.
2. Оқулық
3. Жұмыс дәптері
Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Мақсаты
|
Кіріспе
(3-5 мин)
|
5 мин
|
Оқушылармен
амандасу.
Оқушыларға
бір-біріне жақсы тілек айтқызу.
Топқа
бөлу.
|
Оқушылар
бір-біріне жақсы тілектер айтып, топтарға бөлінеді.
Ұжымдық
жұмыс
|
Оқушыларды
топқа бөлінуге, бір-біріне жақсы тілек айта білуге үйрету.
|
Тұсау кесер
(5-10мин)
|
10 мин
|
Бүгінгі
сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстыру.
Үй
тапсырмасын тексеру.
Үйге берілген тапсырманы тексеру үшін
«Бинго» ойынын ойнату. Ойынның шарты бойынша интерактивті тақтада сандар
берілген, әрбір санның артында сұрақтар бар.
|
Теориялық
материалды еске түсіру.
Топтық
жұмыс
Жұптық
жұмыс.
Қай
оқушының саны шықса «Бинго» деп айтады, берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылардың
таным
белсенділігін
дамыту.
Бірін-бірі
нақты, дұрыс бағалауға үйрету.
|
Негізгі бөлім
(15-20)
|
15
мин
|
Оқулықпен
жұмыс. Есеп шығару. №120-122
Есептер
жинағынан қосымша есептер беру.
Топтарға
тапсырманы бөліп беру.
Қатесін
топ басшысы тексеріп, болғасын жазып алу.
Бағалау. Смайлик арқылы сағат тілінің
бағыты бойынша бағалайды.
Сергіту
сәті.
|
Топтық
жұмыстар орындау.
Оқушылар
өз білімдерін толықтыра түседі.
Постермен
жұмыс.
Постерді
қорғау.
|
Оқушылар
ойын жинақтау.
Түсінгендерін
тиянақты жеткізе білу.
Тапсырманы
бірлесе, топта орындау.
Өзара
бағалауды дамыту.
|
|
10 мин
|
Құзіретті
тапсырмамен жұмыс.
|
Жеке
жұмыс .
|
Оқушылардың
ойлауын жетілдіру.
|
Қорытынды
(5-10 мин)
|
4 мин
|
Жеке
жұмыс:
Кері
байланыс.
Тақтаға
смайликтер ілінеді. Оқушы өзінің материалды қаншалықты меңгергенін бағалайды.
|
Жеке
жұмыс
Қажетті
смайликке стикерге өз ойын жазып іледі
|
Рефлексия
жасай білу дағдыларын дамыту.
|
|
1 мин
|
Үйге
тапсырма: №119.
|
|
|