|
Күні:
|
Барлық
оқушылар:
Қатысқандар:
__
|
Тақырыбы
|
Сөз
құрамы
|
Сілтеме
|
Күнтізбелік
жоспар «Қазақ тілі» 3-сынып
|
Жалпы
мақсаттар
|
Сөз
құрамы туралы түсінікті кеңейту, білімді жүйелеу; зейін қою, топта жұмыс
істей білуге дағдылану; топтық жұмыс барысында бірін-бірі тыңдауға үйрену.
|
Ресурстар,
дерек
көздері
|
Уайсова
Г.И. «Қазақ тілі». 3-сынып оқулығы. - Алматы: Атамұра, 2014 жыл.
Интерактивті
тақта, флипчард, фломастерлер, т.б.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Әдістер
|
Тәсілдер
|
Шаттық
шеңбері, миға шабуыл, «Ойлан, тап» оқыта үйрету ойыны, топқа бөлу, «Ыстық
орындық»
|
Жекелей,
жұптық, топтық.
|
Оқу
нәтижелері
|
Сөз
құрамы түбір мен қосымшадан тұратынын біледі; қосымшалар жалғанғанда сөз
мағынасы өзгеретінін түсінеді; түбірден қосымшаны, жалғаудан жұрнақты
ажырата алады.
|
Өзекті
сұрақ
|
Сөз
түбір және қосымшадан (жұрнақ, жалғау) тұрады.
|
Сабақтың
құрылымы
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Жұмыс түрі қолданылатын әдісі
|
Уақы-ты
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Психологиялық
дайындық: «Көңіл күй неге ұқсас?»
Топқа
бөлу жүргізеді.
|
Шеңберге
тұрады. Өз көңіл күйренін табиғатқа байланысты сипаттайды.
Парақшаларды
алып түбір, жұрнақ, жалғау болып бөлінеді.
Тақырыпты
анықтайды.
|
Шаттық
шеңбері
Топқа
бөлу.
Миға
шабуыл
|
1 мин
1 мин
|
Үй
жұмысын тексеру
|
Үй
жұмысын сұрау. 117-бет, 10-жаттығу.
|
Ережелерді
еске түсіру.
1-топ:
Ребустың шешуін айтады; 2-топ: сөз құрамына талдайды; 3-топ: сөйлем
құрастырады.
|
Ребус
шешу.
Бас
бармақ
|
3 мин
|
Жаңа
сабаққа кіріспе
|
Бүгінгі
күнді, жұмыс түрін жазу.
Каллиграфиялық
жұмыс
Терме
диктанты (өзіндік жұмыс)
|
Тт
әрпін жазу
Берілген
мәтіннен әр топ өзіне сәйкес сөздерді теріп жазады.
|
Жұптық
жұмыс
Өзара
жұптық Критерий арқылы бағалау
|
3 мин
2 мин
|
Жаңа
сабақ.
|
11-жаттығу.
Сөздердің түбірін бөліп алып, оларға басқа қосымша қосу арқылы жаңа сөз
жасау, сөйлем құрау.
12-жаттығу.
Көп нүктенің орнына тиісті жалғауды қойып жазу.
Сергіту
сәті
|
Әр
топ екі сөзден жаңа сөз жасап, сөйлем құрайды.
Екі
оқушы шығып, бірі оқиды, бірі баға жазады.
|
«Ойлан,
тап!» оқыта үйрету ойыны
Смайлик
Топ
аралық бағалау Бағдаршам
|
|
Жаңа
сабақты пысықтау, қорыту.
|
18-жаттығу.
Әр сызбаға сай сөз тауып жаз.
Бір
оқушыны «Ыстық орындыққа» отырғызу
|
Әр
топтан бір оқушы шығып, тақтада орындайды.
Ыстық
орындықта отырған оқушыға өзге оқушылар сұрақ қояды.
|
Дарынды
оқушымен жұмыс
Шапалақ
|
2 мин
|
Бағалау
|
Топ
басшының бағалауын сұрайды.
|
Топ
басшылар өз тобының қатысушыларна баға береді.
|
Бағалау
парағы
|
2 мин
|
Кері
байланыс
|
Рефлексия
жүргізіледі.
Сабақта
маған ... ұнады.
Маған
... қызықты болды.
Менде
мынадай сұрақ бар: ... деп жазылған парақшалар таратылады.
|
Берілген
парақтарға өз ойларын жазады.
|
Стикер
|
3 мин
|
Үйге
тапсырма
|
Үйге
тапсырма:
13-жаттығу.
Өлеңді оқып, қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазып, сөз құрамынеа талдау.
|
Тапсырманы
күнделіктеріне жазып алады.
|
|
2 мин
|
|
|
|
|
|
|