1073585
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокНачальные классыДругие методич. материалы"Бесік жыры" тақырыбына омж /2 сынып/

"Бесік жыры" тақырыбына омж /2 сынып/

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Орта мерзімді жоспар, Әдебиеттік оқу, 2 – сынып

1.Оқып-үйренудің негізгі мақсаттары



2. Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

3. Сабақта-

ғы кедергі-

лер

4. Оқып-үйренудің нәтижесі

5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау

6.Талант-

ты, дарынды балалар-

мен жұмыс

7. Негізгі дерек көздер





1


Сабақтың тақырыбы: Бесік жыры.

Сабақтың мақсаты: Балалардың ішкі рухани жан дүниесі байлығын дамыту, сөз өнерін түсінуге мүмкіндік беру, тілін, қиялын арттыру,

білімдерін кеңейту;

Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін,сөздік қорларын дамыту.

Салт- дәстүрмен таныстыра отырып,

адамгершілік - имандылыққа, ұлтжандылыққа

тәрбиелеу.






Психологиялық дайындық. Топқа бөлу.

Үй тапсырма-

сын тексеру.

Ой қозғау.

Мағынаны тану:

Таныстырылым

Біліммен алмасу.

Сергіту сәті. Топтық жұмыс.

Үйге тапсырма беру.

Ой қорыту. Рефлексия.


Оқылған шығарма сюжеті ізімен немесе еркін тақырыпта әртүрлі әдеби шығармашы

лық жұмыс түрлерін (өлең,әңгіме құрастыру, мақала жазу, шағын үзіндіге өзіндік ой қорытындысын жазу, т.б.) жүргізе алуға машықтан-дыру.




Сөйлеуде жазушы тілін қолдануға әрекеттенеді, шығармадан алған әсерін ауызша, жазбаша жеткізе алады, мәтіндегі оқиғаға өз көзқара-

сын білдіре біледі. Мәдениет пен өнер туралы, отбасы мүшелерінің қарым -қатынасы, тәлімдік

үлгі өнегесі, тәрбиедегі әсері жайында түсінеді.




Форматив

тік баға -

лау.

Өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау, смайликтер арқылы. Кері байланыс.



Өлең шығару.

Қосымша

тапсырма бойынша презентация жасау,

қорғау



Оқулық,

Қазақ балалар әдебиеті «Асыл сөз»(1987), слайдтар, интерактивті тақта,камера,

флипчарт,

смайликтер,

стикерлер.





Әдебиеттік оқу 2 сыныбы күні:20.10.2014ж

Тақырыбы: Бесік жыры

Сілтеме: жоспар

Мақсаты: Балалардың ішкі рухани жан дүниесі байлығын дамыту, адамгершілік-имандылыққа тәрбиелеу, сөз өнерін түсінуге мүмкіндік беру, тілін, қиялын арттыру;Оқушыларды салт- дәстүрмен таныстыру,білімдерін кеңейту;Ойлау қабілеттерін,сөздік қорларын дамыту.Ұлтжандылыққа тәрбиелеу.

Нені білу керек: сөйлеуде жазушы тілін қолдануға әрекеттену, шығармадан алған әсерін ауызша, жазбаша жеткізе алу, мәтіндегі оқиғаға өз көзқарасын білдіру.

Нені түсіну:Мәдениет пен өнер туралы, отбасы мүшелерінің қарым - қатынасы, тәлімдік үлгі өнегесі, тәрбиедегі әсері жайында.

Қолдануын білу: Оқушылырдың өз ойын жинақтай алуы, еркін жеткізуі, сабақта алған білімдерін, тиімді қолдана білуі.Баланың сөйлеу тілі қалыптасады.


Сабақ барысы:


Тапсырмалар

уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

5 мин





























Кіріспе бөлім

5 мин







Негізгі бөлім

25 мин



Қорытынды бөлім 10 мин






















1 мин

1мин

1 мин



2мин























10мин





2мин



13мин





1мин





2 мин





7 мин





3 мин




Психологиялық дайындық

Оқушылармен сенімді қарым қатынас орнату .

Топқа бөлу ( сандар арқылы )

Бағалау: «күннің көзіне» смайликтер арқылы

Үй тапсырмасын тексеру.



-1. Үйге қандай тапсырма берілді ?

-2.Ақын жас ұланға дені сау болып өсу үшін қандай ақыл айтқан?



Ой қозғау

Үнтаспадан «Бесік жырын» тыңдату.

  • Біз қандай өлең тыңдадық?

  • Бұл жырды қай кезде айтады?





Мағынаны тану

«Бесік жыры» таныстырылым



Сергіту сәті: «Қаражорға»



Топтық жұмыс





Үйге тапсырма беру.

Үйдегі үлкендер қандай бесік жырларын айтады? Дәптерге жазып алу.

Бағалау.

Өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау, смайликтер арқылы.

Ой қорыту. Рефлексия.

  • Бүгінгі сабақтан не түсіндіңдер?

  • Не түсініксіз болды?

  • Не ұнады? Не ұнамады?

( «күннің көзі», «ала бұлтты», «бұлтты» бейне-суреттерді, стикерді қолдану

Оқушылар назарын сабаққа аударады.







Үйден жазып келген

5 жолды өлеңдерін оқиды.

Өтілген тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.





Тыңдау.



Әр оқушы өз ойын білдіреді.











Оқушылар қимыл-қозғалыс жасайды.



Әр топ берілген тапсырманы топта талқылайды. Топ мүшелері қорғайды.

























Оқушылар 5 мин эссе жазып қалдырады немесе ауызша жеткізеді.










Краткое описание документа:

1.Оқып-үйренудің негізгі мақсаттары

2. Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер 3. Сабақта-

ғы кедергі-

лер 4. Оқып-үйренудің нәтижесі 5. Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау 6.Талант-

ты, дарынды балалар-

мен жұмыс 7. Негізгі дерек көздер

Сабақтың тақырыбы: Бесік жыры.

Сабақтың мақсаты: Балалардың ішкі рухани жан дүниесі байлығын дамыту, сөз өнерін түсінуге мүмкіндік беру, тілін, қиялын арттыру,

білімдерін кеңейту;

Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін,сөздік қорларын дамыту.

Салт- дәстүрмен таныстыра отырып,

адамгершілік - имандылыққа, ұлтжандылыққа

тәрбиелеу.

Психологиялық дайындық. Топқа бөлу.

Үй тапсырма-

сын тексеру.

Ой қозғау.

Мағынаны тану:

Таныстырылым

Біліммен алмасу.

Сергіту сәті. Топтық жұмыс.

Үйге тапсырма беру.

Ой қорыту. Рефлексия.

Оқылған шығарма сюжеті ізімен немесе еркін тақырыпта әртүрлі әдеби шығармашы

лық жұмыс түрлерін (өлең,әңгіме құрастыру, мақала жазу, шағын үзіндіге өзіндік ой қорытындысын жазу, т.б.) жүргізе алуға машықтан-дыру.

Сөйлеуде жазушы тілін қолдануға әрекеттенеді, шығармадан алған әсерін ауызша, жазбаша жеткізе алады, мәтіндегі оқиғаға өз көзқара-

сын білдіре біледі. Мәдениет пен өнер туралы, отбасы мүшелерінің қарым -қатынасы, тәлімдік

үлгі өнегесі, тәрбиедегі әсері жайында түсінеді.

Форматив

тік баға -

лау.

Өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау, смайликтер арқылы. Кері байланыс.

Өлең шығару.

Қосымша

тапсырма бойынша презентация жасау,

қорғау

Оқулық,

Қазақ балалар әдебиеті «Асыл сөз»(1987), слайдтар, интерактивті тақта,камера,

флипчарт,

смайликтер,

стикерлер.
