Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Фигуралардың сипаты мен көркемдік мүмкіндіктері.

Фигуралардың сипаты мен көркемдік мүмкіндіктері.

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m6dbd3fb0.gifhello_html_m10c4e5bd.gifПәні: бейнелеу өнері.

Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың сипаты мен көркемдік мүмкіндіктері.


Сабақтың мақсаты: а) фигуралардың сипаты мен көркемдік мүмкіндіктері туралы түсінік бере

отырып, сурет салу барысында оларды пайдалана білуге үйрету;

ә) суретшілер шығармаларындағы әр түрлі пішіндерді ажырата білуге

дағдыландыру;

б) эстетикалық тәрбие беру.


Сабақтың құрал-жабдықтары: қылқалам, бояулар, су құятын ыдыс, сурет дәптері.


Сабақтың барысы:


1.Ұйымдастыру кезеңі.


2.Жаңа сабақты түсіндіру.


Кіріспе әңгіме.

-Балалар, сызықтың қандай түрлерін білесіңдер? (түзу, қисық, тұйықталған)

-Тұйықталған сызықтар не құрайды?

-Фигура немесе пішіндер мынадай болады:

нақты геометриялық пішіндер (үшбұрыш, шеңбер, сопақша, төртбұрыш)

нақты емес пішіндер (анық атаулары болмайды)

-Үшбұрыштың, төртбұрыштың қанша жақтары бар?

-Үшбұрышта, төртбұрышта, шеңберде, сопақшада қанша бұрыш бар?

-Айналаңдағы дүниеде қандай заттардың пішіні мынаған ұқсайды?





Оқулықпен жұмыс.

-Мына екі суреттердің әрқайсысында қандай пішіндер көбірек?

Суретші шығармаларын талдау.

Сұлбаларға қарап нақты заттарды анықтау.


3.Сарамандық жұмыс.


Геометриялық пішіндерден адамның бейнесін салу.


4.Сабақты қорытындылау.


-жұмыстарды салыстыру;

-бағалау;

-кемшіліктері мен жетістіктерін айту;

-жұмыс орнын ретке келтіру.








Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:
