|
Әдебиеттік
оқу 2 сынып
|
14.04.2015
|
1
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Батырдың мінезі Нығмет Ғабдуллин
|
2
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушыларды тақырыптың мәнін ашуға жол
сілтеу. Топтық жұмыста бірлесе отырып жұмыс жасауға үйренеді.Әрбір бала
бойында отанын құрметту,қадірлеу туралы сезім қалыптасады. Адам еңбегін
қадірлеуге , еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
|
3
|
Оқу нәтижелері
|
Жаңа сабақ материалын толық меңгереді;
Бауыржан Момышұлының мінезі , өмірі және
соғыста көрсеткен ерлігі туралы мәліметтерді меңгереді
. Бір-біріне сұрақ қояды;
Ой қорытады;
Пікірлерін айтады;
Кейіпкерлерді сипаттап, анықтап,
білімдерін күнделікті өмірден алынған мысалдарын дәлеледей білулері қажет.
|
|
Түйінді идеялар
|
Сапардың бағыты туралы түсіндіру
Тоқсан ауыз сөздің, тобықтай түйіні бар
|
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл
|
Сыни ойлау –«Болжау» стратегиясы, синквейн
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер – топтық және жұптық жұмыс
АКТ- Бейнежазба «Бауыржаның өз сөзі» , сергіту сәті, ән
|
Уақ
ыты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс - әрекеті
|
|
1. Ұйымдастыру
Сабақ алды сергіту.
Психологиялық тренинг өткізе отырып, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын
орнату
|
Оқушылар дөңгелене тұрып сәттілік
тілейді
|
|
Топқа бөлу.
Мақал-мәтелдер арқылы тоқа бөліну.
|
1. Бірлік болмай, тірлік болмас
2.Жақсы –ай мен күндей,
Әлемге бірдей.
3. Жақсының аты өлмейді,
Ғалымның хаты өлмейді.
4. Әдепті елдің баласы
Алыстан сәлем береді.
|
|
Үй тапсырмасы.
“Біржан” өлеңін жатқа айту
|
Жұппен жұмыс
Өлең шумақтарын жұптарына айтып,
бір-бірін бағалайды
|
|
Жаңа сабақты ашу
1. Ұлы Отан соғысы туралы суреттерді көру. Проблемалық
сұрақ."Соғыс" дегеніміз не? ой қозғау
Осы сұрақтың жауабы негізінде
сабақтың тақырыбын шығару
|
Оқушы өз ойын ұсыну
Слайд көрсету
|
|
|
|
|
"Болжау" стратегиясын қолдану.
Бұл сұрақтың жауабын білу үшін біз
«Батырдың мінезі» Н.Ғабдулиннің мәтінімен танысайық.
« Бауыржанның өз сөзі» бейнежазбасын
көрсете отырып, батырдың қандай адам болғаны туралы оқушылардың пікірін
тыңдау
|
- Командирдің жеке басының қайраты деген
не?
- Ары қарай не болмақ?
Енді батальон не болуы мүмкін?
- Енді не амал табуы мүмкін деп
ойлайсыңдар?
Ары қарай жауынгерлер не істеуі мүмкін?
Соғыста ең қауіпті нәрсе не?
|
|
Сергіту сәті
|
Бейнероликтегі би билеу
|
|
Топтық жұмыс
|
1-топ Бауыржан ата қолданған нақыл сөзді
тап.
2-топ Батырлық, ер жігіт туралы
мақал-мәтелдерді жаз.
3-топ Бауыржан Момышұлын сипаттап жаз
4-топ «Батыр» сөзіне бес жолды өлең құра
|
|
Рефлексия
|
Стикерлерге әр оқушы бүгінгі сабақ
бойынша өз ойларын жазады.
|
|
Топ басшылары бағалайды
|
Бағалайды
|
|
Үйге тапсырма
|
1. « Батырдың мінезі» мәтінін түсініп
оқу .
2. 7-тапсырма бойынша мәтінге байланысты сурет салу
|
|
|
|
|
|