Пәні:
Қазақстан тарихы
|
Сынып: 7
|
Мерзімі:
|
Тақырыбы:
|
Түрік
қағанаты
|
Мақсаты:
|
Қазақ жеріндегі алғашқы ерте
ортағасырлық мемлекет- түрік қағанатының құрылуын, халқының этникалық құрамы
мен шаруашылығын түсіндіре отырып, мәдениетінің негізінде түрік өркениетінің
қалыптасуын көрсету,сол кезеңдегі қағанаттың саяси-әлеуметтік, мәдени
ерекшеліктері жайлы ой-тұжырымдарын қорытындылай білу.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Оқушыларды түрік тердің тәуелсіздік
жолындағы күресімен таныстыра отырып,өздегінен талдап, қорытынды жасауға
дағдыланады
Түрік
қағанатының билеушілері мен олар ұстанған әлеуметтік-саяси мәселелерге талдау
жасай біледі
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны
түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
Джигсо,
шахмат әдісі, 2 жұлдыз 1 тілек, БББ тұжырымдамасы
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың
зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар
оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша
мадақтау
|
АКТ
стиккерлер
|
2 минут
3 минут
|
«Қазақстан
жолы - 2050»: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ.» тақырыбында таныстырылым.
Оқушыларды
топқа бөлу
(1,2,3,4
сандар арқылы)
|
Оқушы
қызығушылық танытып, белсенділігі артады
|
Жылдам
отырған топқа стикер беру
|
Тақырыпқа
байланысты суреттер
|
Таныстырылым
|
2 минут
|
Түрік
қағанаты жайлы түсінік беру
|
Оқушылар
тыңдай біледі, тақырыпты әңгімеледі
|
Стикерлер
арқылы ынталандыру
|
АКТ
|
Негізгі
бөлім
|
20 минут
|
Джигсо
әдісі
Мәтінді
оқиды
Постер
қорғайды
|
Оқушы
орындау керек
Мәтінмен
жұмыс
Қазақстанның
саяси картасымен жұмыс
|
Белсенді
топқа стикерлер
|
Қазақстанның
саяси картасы
Постер
АКТ
|
3 минут
|
Термин
сөздермен жұмыс
|
Дәптермен
жұмыс
|
Стикерлер
арқылы
|
АКТ
|
3 минут
|
Жаңа
сабақты қорытындылау
Шахмат
әдісі арқылы
|
Оқушылар
тыңдайды, жауап береді
|
Стикерлер
|
АКТ
|
Қорытынды
|
10 минут
|
Суммативті
бағалау
Рефлексия
жасау
Үйге
тапсырма
|
Оқушы
өзін-өзі бағалайды
Рефлексия
Үйге
берілген тапсырманы күнделікке жазу
|
Бағалау
Рефлексия
|
2
жұлдыз, 1 тілек
|