Инфоурок Математика Другие методич. материалыЛогаримфдік теңдеулер және оның жүйелері

Логаримфдік теңдеулер және оның жүйелері

Скачать материал

Сабақтың тақырыбы:

Логарифмдік теңдеулер мен олардың   жүйелері.

           Сабақтың мақсаттары:

  1.Білімділік. Оқушыларды логарифмдік теңдеулер мен олардың жүйелері тақырыбы бойынша алған білімдерін тексеру және жүйелеу, қортындылау.

  2.Дамытушылық. Оқушылардың өздігінен ойлау және есеп шығару, икемдіктерін қалыптастыру және ойлау қабілеттерін дамыту.

  3.Тәрбиелілік.Бірлесе жұмыс істеуге, бір-бірлерін тыңдауға, шапшаңдыққа, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу

   Сабақтың түрі: Білім мен дағдыны қортындылау, жүйелеу сабағы.

   Сабаққа керекті құрал-жабдықтар: Интерактивті тақта, парақтар, деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың барысы:         

1.       Оқушылардың сабаққа даярлығын, қатысуын шолып өту.

2.       Оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсатын айту: логарифмдік теңдеулер мен олардың жүйелері тақырыбы бойынша алған білімдерін тексеру және жүйелеу, қортындылау.

3.       Логарифмнің қасиеттеріне шолу жасау:

1. қалай оқимыз? 2.  қалай аталады?

3. қалай атайды? 4.  1   5.                       6.     7.    8.   9.

                 4. Миға шабуыл: Оқушыларға ауызша тапсырма беру:

                     1)     2)   3)   

                    4)  5)

                 5. Мағынаны ажырату: (жұптасып оқу, жұптасып жұмыс істеу). Логарифмдер тарихына саяхат жасау.

                 1-3 есептерді оқушылар тақтада орындайды.

                1)                                        х

Логарифм грек тілінен алынған Logos- сан және arithmos- қатынас деген сөздерден шыққан да, сандардың қатынасы деп аударылады. Бұл терминді ғылымға енгізген Джон Непер.

               2)              х-9                          х                         

                                            2х2-19х+9                                    2х2-19х-91                                х

         

                            

Негізі е болатын логарифмдерді енгізген Сплейд, ол Inх фукциясына арналған кестені алғаш құрастырған. Көп кеін пайда болған наткрал (табиғи) атауы сол логарифмнің табиғилығымен түсіндіріледі.

       3)

                            Джон Непер

                     (1550-1617)

Ағылшын математигі. Логарифмді

ойлап тапқан, математика қосымша-

ларының дамуына зор ықпал еткен

және көптеген ұрпақ есептерінің

жұмысын жеңілдеткен, тұңғыш

логарифмдер кестесін құрған.

6. Ой толғаныс. «Шапшаңдық» тестік жұмыс.

 

 

 

Тапсырма

жауаптары

І нұсқа

ІІ нұсқа

А

В

С

D

25

І

50

100

ІІ

10

2

3

1/3

ІІ

4

І

10

5

І

2

0

ІІ

3

І

4

8

ІІ

5

2;5 5;2

І

2;32 32;2

ІІ

6;3 3;6

3;36 36;3

 

 

Деңгейлік тапсырмалар:

А деңгейі:1);      ; 2)

В деңгейі:1) ;                 

                  2)     жауабы жоқ 

С деңгейі:1) ;                     2)     (7;9) (9;7) 

7. Үйге тапсырма:Бақылауға дайындық.

8. Оқушылардың білімін бағалау.

9. сабақты қортындылау.

 

Тапсырма

жауаптары

І нұсқа

ІІ нұсқа

А

В

С

D

25

 

50

100

 

10

2

3

1/3

 

4

 

10

5

 

2

0

 

3

 

4

8

 

5

2;5 5;2

 

2;32 32;2

 

6;3 3;6

3;36 36;3

 

Тапсырма

жауаптары

І нұсқа

ІІ нұсқа

А

В

С

D

25

 

50

100

 

10

2

3

1/3

 

4

 

10

5

 

2

0

 

3

 

4

8

 

5

2;5 5;2

 

2;32 32;2

 

6;3 3;6

3;36 36;3

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Логаримфдік теңдеулер және оның жүйелері"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Специалист по экологии

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы:

Логарифмдік теңдеулер мен олардың   жүйелері.

           Сабақтың мақсаттары:

  1.Білімділік. Оқушыларды логарифмдік теңдеулер мен олардың жүйелері тақырыбы бойынша алған білімдерін тексеру және жүйелеу, қортындылау.

  2.Дамытушылық. Оқушылардың өздігінен ойлау және есеп шығару, икемдіктерін қалыптастыру және ойлау қабілеттерін дамыту.

  3.Тәрбиелілік.Бірлесе жұмыс істеуге, бір-бірлерін тыңдауға, шапшаңдыққа, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу

   Сабақтың түрі: Білім мен дағдыны қортындылау, жүйелеу сабағы.

   Сабаққа керекті құрал-жабдықтар: Интерактивті тақта, парақтар, деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың барысы:         

1.      Оқушылардың сабаққа даярлығын, қатысуын шолып өту.

2.      Оқушыларға бүгінгі сабақтың мақсатын айту: логарифмдік теңдеулер мен олардың жүйелері тақырыбы бойынша алған білімдерін тексеру және жүйелеу, қортындылау.

3.      Логарифмнің қасиеттеріне шолу жасау:

1. қалай оқимыз? 2.  қалай аталады?

3. қалай атайды? 4.  1   5.                       6.     7.    8.   9.

                 4. Миға шабуыл: Оқушыларға ауызша тапсырма беру:

                     1)     2)   3)    

                    4)  5)

                 5. Мағынаны ажырату: (жұптасып оқу, жұптасып жұмыс істеу). Логарифмдер тарихына саяхат жасау.

                 1-3 есептерді оқушылар тақтада орындайды.

                1)                                        х

Логарифм грек тілінен алынған Logos- сан және arithmos- қатынас деген сөздерден шыққан да, сандардың қатынасы деп аударылады. Бұл терминді ғылымға енгізген Джон Непер.

               2)              х-9                          х                          

                                            2х2-19х+9                                    2х2-19х-91                                х

        

                            

Негізі е болатын логарифмдерді енгізген Сплейд, ол Inх фукциясына арналған кестені алғаш құрастырған. Көп кеін пайда болған наткрал (табиғи) атауы сол логарифмнің табиғилығымен түсіндіріледі.

       3)

                            Джон Непер

                     (1550-1617)

Ағылшын математигі. Логарифмді

ойлап тапқан, математика қосымша-

ларының дамуына зор ықпал еткен

және көптеген ұрпақ есептерінің

жұмысын жеңілдеткен, тұңғыш

логарифмдер кестесін құрған.

6. Ой толғаныс. «Шапшаңдық» тестік жұмыс.

 

 

 

Тапсырма

жауаптары

І нұсқа

ІІ нұсқа

А

В

С

D

25

І

50

100

ІІ

10

2

3

1/3

ІІ

4

І

10

5

І

2

0

ІІ

3

І

4

8

ІІ

5

2;5 5;2

І

2;32 32;2

ІІ

6;3 3;6

3;36 36;3

 

 

Деңгейлік тапсырмалар:

А деңгейі:1);      ; 2)

В деңгейі:1) ;                 

                  2)     жауабы жоқ 

С деңгейі:1) ;                     2)     (7;9) (9;7) 

7. Үйге тапсырма:Бақылауға дайындық.

8. Оқушылардың білімін бағалау.

9. сабақты қортындылау.

 

Тапсырма

жауаптары

І нұсқа

ІІ нұсқа

А

В

С

D

25

 

50

100

 

10

2

3

1/3

 

4

 

10

5

 

2

0

 

3

 

4

8

 

5

2;5 5;2

 

2;32 32;2

 

6;3 3;6

3;36 36;3

 

 

Тапсырма

жауаптары

І нұсқа

ІІ нұсқа

А

В

С

D

25

 

50

100

 

10

2

3

1/3

 

4

 

10

5

 

2

0

 

3

 

4

8

 

5

2;5 5;2

 

2;32 32;2

 

6;3 3;6

3;36 36;3

Скачать материал
