Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Математика пәнінен сабақ «Үлес»
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Математика пәнінен сабақ «Үлес»

библиотека
материалов

Ақмола облысы

Астрахан ауданы

«Қызылжар орта мектебі» ММ









Математика

Сабақтың тақырыбы

«Үлес»







Өткізген: Дюсембекова К.Е.

3 «А» сынып












2015-2016 оқу жылы

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі:Бөлшек, үлес туралы алғашқы ұғымдарын қалптастыру,бөлшектің алымы,бөлімі туралы түсінік беру, материалды бекіту.

Дамытушлығы:Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелігі:оқушыларды тез шешім қабылдай алуға,ұжым болып жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Түрі:Жаңа сабақ.

Әдісі:түсіндіру,сұрақ-жауап,көрнекілік.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру.Психологиялық ахуал.Балалармен бір-бірімізге сәттіліктілеу.

2.Өткенді еске түсіру.

5 ті 3 есе арттыр 3 ті 5есе арттыр

Көбейткіштер туралы ереже.

1дм = …см 1ғасыр = ...жыл

1км = …м 1тәул = ...сағ

а) Ұзындығы 4см шаршының периметірін тап.

ә) Ұзындығы 4см тіктөртбұрыш құрастырылыды. Осы тіктөртбұрыштың периметрін тап?

Қант-15кг

Күріш-?

Барлығы-39кг

Кері есеп құрастыр.

Х×3=9 Х:5=6 21=3

3.Жаңа сабақ.

Балалар біз бүгін серндермен жаңа сабақ өтеміз. «Ерте заманда ұзындықтарды, аудандарды, уақыт аралығын өлшеу қажеттілігі туындаған кезде жаңа сандар-бөлшектер пайда болды, өйткені өлшеу нәтижесінде үнемі бүтін сандармен өрнектелген жоқ. Адамдардың бірінші танысқан бөлшегі бүтіннің жартысы, яғни екіден бір бөлшегі болды деп жорамалайды. Дәл өлшеуге деген қажеттіліктен белгілі бір өлшем бірлігін бірнеше бөлікке бөлу шықты. Алғашқы өлшемдердің әр бөлшектерінің өзінің атауы болды.Мысалы,қазақтарда жартысы,ширегі,т.б. деп аталды.Бөлшекті алымы, бөлімі түрінде жазу 8-ғасырда Үндістанда және 4-ғасырдан кейін Еуропаға келді. Ежелгі Римде бөлшек жүйесі массаның өлшем бірліктерін бөлу негізінде болды»

4.Оқулықпен жұмыс: Алма теңдей неше бөлікке бөлінген.

а) 2 үлеске бөлінді жарты алманы математиеада былай жазады 2 /1 екіден бір деп оқиды. Бұл сан бөлшек деп аталады.Сызықтың астындағы сан неше бөлікке бөлінгенін көрсетеді және бөлшектің бөлімі деп аталады,ал сызықтың үстіндегі сан неше бөлігі алынғанын көрсетеді және бөлшектің алымы деп аталады. Алымы/ бөлімі.

Қалай ойлайсыңдар бүтін үлкен бе, әлде екіден бірі үлкенбе?

ә) Алманы 4 үлеске бөлейік, бұл алманың ширек бөлігі немесе 4/1төрттен бір бөлігі. Енді осы үйренгеніміздің көмегімен келесі есепті шығарайық.

Дөңгелек, жолақ теңдей қанша бөлікке бөлінген?

Жолақтың теңдей үшке бөлінген бөлшектерінің бір бөлігі қалай аталады?

Дөңгелектің төртке бөлінген бөліктерінің бір бөлігі қалай аталады?

Суретті қарастырайық.Фигуралардың қандай бөлігі боялған?

Сергіту сәті.

Топтық жұмыс.

Берілген фигураларды өздері ойлаған бөліктерге бөлу,бір бөлігін бояу.

Боялған бөлігі неше тең бөлшек түрінде жазу, боялмаған бөлшегін жазу.

Практикалық жұмыс.

Қорытынды.

Бағалау.

Үйге тапсырма 72-бет 4 есеп

































3 «А» сыныбындағы математика пәнінен ашық сабақтың сараптамасы.


Сынып жетекшісі: Дюсембекова К.Е.

Сабақтың тақырыбы: «Үлес»


Мақсаты:

Білімділігі:Бөлшек, үлес туралы алғашқы ұғымдарын қалптастыру,бөлшектің алымы,бөлімі туралы түсінік беру, материалды бекіту.

Дамытушлығы:Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Тәрбиелігі:оқушыларды тез шешім қабылдай алуға,ұжым болып жұмыс істеуге тәрбиелеу.



Сабақтың мақсаты.

Мен сабақтың мақсатын дұрыс және тура қойдым.Оның орындалуына оқушылардың жасаған қорытындысы мен бүкіл сабақ барысы куә. Сабақтың әрбір минуты тиімді қолданылды.Сабақтың басталуы жақсы ұйымдастырылды.

Сабақ барысында білім берудің әр түрлі жолдарын қолдандым.Көптеген көрнекіліктер, интерактивті тақтамен жұмыс істедім.Сабақта белсенділік тудыру үшін балаларғы мәселе тудырып, ізденіс жасап, сұрақ-жауап арқылы шешіп отырдық.Балаларға сабақ барысында тапсырма орындау кезінде көмек және кеңес беріп отырдым. Жаңа тақырыпты меңгеру жоспар бойынша жүргізілді. Осы сабақ кезінде презентацияны тиісті жерінде қолданып отырдым.Сабақ барысында өткен тақырып балалардың қызығушылығын оятты, ол рефлексия кезінде байқалды. Алдыма қойған мақсатым мен міндеттерімді орындадым. Оқушылардың білімдерін жұлдызшалармен бағаладым.





Автор
Дата добавления 25.04.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров104
Номер материала ДБ-052410
Получить свидетельство о публикации

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs
