Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Математика"Қосу және азайту"(2 сынып)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Математика"Қосу және азайту"(2 сынып)

библиотека
материалов

hello_html_42c0b147.gifhello_html_m67daa976.gifhello_html_m67daa976.gifhello_html_m67daa976.gifhello_html_m1b097961.gifhello_html_54e9d7e5.gifhello_html_m19473124.gifhello_html_m6e9e7783.gifhello_html_2dde1548.gifhello_html_2dde1548.gifhello_html_2dde1548.gifhello_html_2dde1548.gifҚысқа мерзімді жоспар

Математика

2 - сынып

13.10.2015.

Төлегенова Әсем

Үшарал, №1 ОМ

Тақырып

Қайталау.Қосу және азайту


Мақсаты

Оқушылар бірліктерді разрядтан аттау арқылы қосуға негізделген ауызша есептеу тәсілдерін қолданып есептер шығарады.

Күтілетін нәтиже

  • Ондықтар мен бірліктерді ажырата алады.Өрнектердің мәнін таба біледі, өрнектер құрастырады.

  • Алған білімдерін қолдана біледі.

  • Топпен бірге ортақ мақсаттар айқындап,оларға бірлесе қол жеткізеді.

Сабақта қолданылатын ресурстар:

  1. Үлестірмелі материалдар

  2. Оқулық

  3. Дәптер

  4. Интерактивті тақта

  5. Маркер, ватман,планшет.

Оқыту әдістері:





Қолданылатын модульдар

Оқытудың жаңа тәсілдері, интербелсенді әдіс-тәсілдері.



АКТ,СТО, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқытудың жаңа тісілдері,Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау,Көшбасшылық,Жас ерекшеліктеріне сай білім беру.










Кезеңдері

Әдіс-тәсілдер

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(2 мин)

1. Психалогиялық ахуал жүргізу

-Балалар қалдарың қалай?

-Көңіл күйлерің қалай? Кім өзінің көңіл күйімен бөліскісі келеді?

-Балалар сендер бәрін білесіңдер ме?

2. Топқа бөліну.

Геометриялық фигуралармен топқа бөліну.

3.Қызығушылықты ояту.

«Сиқырлы көзілдірік» ойыны

4. Тақырыпты анықтау. Бірлескен мақсат қою.

Қимылмен көрсетеді

Оқушылар хормен айтады

Біз бәрін де білеміз

Білмесек ізденеміз.

Үйренеміз,талпынамыз,

Мақсатымызға жетеміз!





Өз топтарына отырады.Топбасшы сайлап алады.



Көзілдірікті тағып, фигураларды өмірмен байланыстырып айтады.



Болжам жасайды.

Ауызша мадақтау



















Ауызша мадақтау





Ауызша мадақтау

Интерактивті тақта

























Көзілдірік

Білу (3 мин)

«Үндемес» ойыны

Математикалық диктант

Бұл тапсырманы өткен тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру мақсатында қолдану.

20+10,12+3,15-2 түрдегі өрнектерді атау.

Планшетке дұрыс жауапты жазып көрсетеді.


Ауызша мадақтау










Планшет, маркер, салфетка










Түсіну (5 мин)

«Таза тақта» тәсілі

23+2=25 25-2=23 жазып, оқушыға орындалу алгоритмін түсіндіруді сұрау.

Оқушылар түсіндіреді.






Топтық бағалау,

«Екі жұлдыз,бір тілек»

Тақтамен жұмыс


Қолдану (5мин)

«Аялдама» тәсілі

Оқулықта берілген №1 теңдеуді сынап көру тәсілімен шешу.

Бағыт беріп тұру.


Әр топ сағат тілімен жылжып , тапсырманы орындайды.Өз тобы жазылған бөлікке тапсырманы жазады.

Топбасшы-

ның бағалауы

Оқулық,

Ақ парақты үш бөлікке бөлу,теңдеуді жазу.

Дұрыс жауап

Талдау (5мин)

Деңгейлік тапсырмамен жұмыс

Бағыт беру.

Өзіндік жұмыс

Өзіндік бағалауы

Интерактивті тақтадан дұрыс жауапты көрсеті.

Жинақтау (5мин)

«Досыма хат»

тәсілі: екі оқушы бір-біріне өрнек құрап жазып береді, оның шешуін тауып, бағалайды.

Шығармашылық тапсырма беріледі.

Ойын ережесімен таныстыру.


Жұптық жұмыс

Жұптық бағалау

Қима қағаз

Бағалау

(3 мин)



Мұғалімнің суммативті бағасы


Үй жұмысы

(1 мин)

7 , 53-бет

Түсіндіру.

Күнделікке жазып алу


Күнделік

Рефлексия

(2 мин)

Біз не үйренді?

Оқушы өз ойын айтады.





























Аты-жөні______________

1 Теңдеуді шеш:

х-1=9 х+2=8 23-х=20

________________________________________________________________

2 Есепті шығар:

Аулада 36 үйрек және олардан 6-уы кем қаз жайылып жүр. Аулада неше қаз жайылып жүр?

_______________________________________________________________

_______________________________________________________________

3 Амалдарды орында:

(2+8)+7= 19 –(4+5)= (23+2)-1=



Аты-жөні______________

1 Теңдеуді шеш:

х-1=9 х+2=8 23-х=20

________________________________________________________________



2 Есепті шығар:

Аулада 36 үйрек және олардан 6-уы кем қаз жайылып жүр. Аулада неше қаз жайылып жүр?

_______________________________________________________________

_______________________________________________________________



3 Амалдарды орында:

(2+8)+7= 19 –(4+5)= (23+2)-1=

1-топ




2-топ




3-топ




2+х=10









Х+7=17

1-топ




2-топ




3-топ




















15-Х=10

1-топ




2-топ




3-топ






















20+10



5+3

12+3



30-10

14-4



34-4























5

3

8

7







4+4

с

9-4

қ



4-1

о



3+4

у























8

5

8

3

2

9









4+4

а

9-6

й



4+1

з



3+6

у



4-2

т

























9

8

3

5







4+4

ә

9-6

н



4+1

е



3+6

ж

























































































































Автор
Дата добавления 14.11.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров186
Номер материала ДВ-155752
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
