Күні,айы
|
Алгебра
7-сынып
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Бірмүше
және оның стандарт түрі
|
Жалпы
мақсат
|
Бірмүше
мен оның стандарт түрін білу
|
Күтілетін
нәтиже
|
·
Бірмүшенің
ережесін шығарады
·
Бірмүшені
басқа өрнектен ажырата біледі
·
Пәнге
қызығушылығы артады
|
Ресурстар:
|
Бағалау
ағашы,қима қағаздар
|
Оқыту
әдістері
|
ТЖ,
ЖЖ,СТО
|
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру
Жаңа сабақ
Ауызша есептеу жүргізу №157
(а2)2=
(4m3)2=
(-3х2)=
(-3у2)4=
(-1в3)2=
(-2)2=
(3а2х)3=
Сәйкестендіру
№156
2в•(-3с)=
- ах
Ү
(-4а)•(-5в)=
6авс Ш
8х•(-у)=
20ав І
(-0‚3m)•(-5n)=
-6вс Б
а•( -)=
1‚44с8в6 Е
(-3а)•2в(-с)=
-4ху Р
(-1в3)2=(1‚2с4в3)2=
1‚5mn
М
Сұрақтарға жауап алу
Осы өрнек қандай амалдың көмегімен
орындалған?
Бірмүше дегеніміз не?(Оқушыларға
ережені шығарту)
Мына
өрнектер бірмүше бола ма?:
3aba
• (-8)a; a; 4ab2 •
17m3 • a2; 3a2 -
7; a3 :
b
Оқулықпен
жұмыс
№159
Өрнекті ықшамдау
«Кім
білгір?»
Сыныпты 4 топқа бөліп, әр топқа тапсырма
беріледі.Топ мүшелері есепте жіберілген қатені табады
№164
ху•(-х5у3)
•(-х3 у8)=-х16у11
0‚3у2(- х4у6)=
х4у12
10ав2 •(-а2 в )•0‚5в3=50а3
в7
Деңгейлік тапсырма
№175 «С»деңгейі
Қорытынды
Бағалау ағашы арқылы өзін-өзі бағалау
Үйге:№172
Күні,айы
|
Алгебра
7-сынып
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Рационал
бөлшектерді қосу және азайту
|
Жалпы
мақсат
|
Рационал
бөлшектерді қосып, азайта білу
|
Күтілетін
нәтиже
|
·
Рационал
бөлшектерді қосып, азайта біледі
·
Қысқаша
көбейту формуласын пайдалана біледі
·
Бір-біріне
көмек қолын созады
|
Сабақтың
міндеттері
|
·
Пәнге
қызығушылығын ояту
·
Өз
бетінше еңбектену,белсенділіктерін арттыру
·
Оқушылардың
өз ойларын дұрыс жеткізе білуі
|
Ресурстар:
|
Постер,
кері байланыс, семантикалық карта
|
Оқыту әдістері
|
ТЖ, СТО,
АКТ
|
Сабақтың
түрі
|
Практикалық
|
Бағалау критерийлері:
·
Формуланы тиімді пайдалану
·
Ережені білу
·
Ұқсас мүшелерді біріктіре білу
·
Есептің дәлдігі
·
Таңбаның өзгруі
Сабақтың
кезеңдері
|
Жұмыс
түрлері
|
Мұғалімнің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ұйымдастыру
(4 мин)
|
Психологиялық
дайындық
Шаттық
шеңберіне тұру
|
Оқушыларды
түгендеу
Қысқаша
көбейту формулалары бойынша топқа бөлу
|
Бір
–біріне тілек айтады
Топқа
бөлінеді
|
|
Үй
тапсырмасын пысықтау(5мин)
|
|
Тыңдайды,
бақылайды
|
Тапсырманың
жауаптарын салыстырады
|
Бағдаршам
|
Өткен
сабақты пысықтау(5мин)
|
Диалог
|
Тыңдайды
|
Бір-біріне
сұрақтар қояды
|
Басбармақ
|
Есептер
шығару№527
(8мин)
|
Практикалық
|
Бақылайды,
жетелейді
|
Берілген
тапсырманы орындайды
|
Өзін-өзі
бағалайды
|
«Ой
қозғау»
(13мин)
|
СТО,
постер қорғау
|
Бақылайды
|
Жіберілген
қатені табады
|
Өзін
–өзі бағалайды
|
Сабақты
бекіту(7мин)
|
Семантикалық
карта
|
Бақылайды
|
картаны
толтырады
|
Бірін-бірі
бағалайды
|
Кері
байланыс(3мин)
|
|
|
|
|
Сабақта орындалған тапсырмалар
№527
- мұндағы а= 97
- =
= = =а+3
Егер а=97 болса 97+3=100
2) - = == -
Егер х= -5,1 болса =10
«Ой қозғау» Постер қорғау(Оқушылар
жіберілген қатені табады)
Семантикалық карта
та
псырма
лар
|
|
|
|
-(а-1)
|
а2-в2
|
|
|
|
|
+
|
|
|
|
|
+
|
|
|
|
+
|
|
|
|
|
|
|
+
|
|
|
+
|
|
|
|
|
|
|
1-і дұрыс болса - 0,5балл
2-і дұрыс болса - 1балл
3-і дұрыс болса - 1,5балл
4-і дұрыс болса - 2балл
5-і дұрыс
болса - 2,5балл
«Сен маған, мен саған» әдісімен бағалау
Кері байланыс
Үйге: №526