- 21.04.2015
- 792
- 0
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Пәні: | Әдебиет | Класы: | 8"В" | Күні: | ||
Сабақтың тақырыбы | «Қонақтар» әңгімесінің көркемдік тілі, кейіпкерлер әлемі | |||||
Сабақтың мақсаты: | Шығарманы талдау арқылы жазушы шеберлігін меңгерту, кейіпкерлер іс-әрекетін талдау, баға беру. | |||||
Күтілетін нәтиже | Шығарманың тақырып, идеясын, тіл көркемдігін бірлескен жұмыс барысындағы ынтымақтастық арқылы сын тұрғысынан талдай алады; ақыл-ой үдерісі, сөйлеу шеберлігін дамыту. | |||||
Қолданылатын модульдер | 1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; 2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; 3.Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау; 4. АКТ-ны қолдану; 5.Талантты және дарынды балаларды оқыту; 6. Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту; 7.Оқытуды басқару және көшбасшылық. | |||||
Ресурстар: | үлестірме парақшалар, маркер, желім, қайшы, сызғыш, смайликтер, стикерлер, флип-чарт блокноты | |||||
Кезең | Қолданыла-тын әдіс-тәсілдер | Сабақ барысындағы мұғалімнің іс-әрекеттері | Сабақ барысындағы оқушылардың іс-әрекеті | Бағалау | Күтілетін нәтижелер | |
Ұйымдастыру | Диалогтік 1 мин. | §Амандасу; §сабаққа қатысымдары мен даярлықтарын тексеру; §Назарды сабаққа аударту; | Амандасу; Сабаққа қатысымдары мен даярлықтары жөнінде мәлімдеме жасау; Назарды сабаққа аудару; | üжинақылық пен жауапкершілік; | ||
Қызығушылықты ояту | Топқа бөлу 2 мин. |
| Тренингтің шартымен танысады; Топқа бірігіп, көшбасшы тобының бақылаушысын, хатшысын, суретшісін тағайындайды. |
| ||
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Бекіту. 5минут | «Синквейн» әдісі арқылы өткен тақырыпты қорытындылау. Зат есім. Сын есім. Үш етістік. Синоним. | Әр топ үздік тұжырымдалған бір сөйлемін оқиды. | Смайликтер арқылы бағаланады. |
| ||
Мағынаны тану сатысы | Жаңа мағынаны тану, ажырату. 10 мин | Пысықтау сұрақтары: Портрет дегеніміз не? Эпитет дегеніміз не? Теңеу дегеніміз не? Жауап берген оқушыларға жұлдызша арқылы бағалау. | Берілген сұрақтар барысында өткен білімдерін еске түсіреді. | «Жұлдызша» арқылы бағалау. |
| |
Оқулықпен жұмыс 3 мин | Жеке жұмыс. «Кімнің портреті?» ойыны. Әңгімедегі кейіпкерлер портретін мәтіннен табу.Дәптерге жаздыру. | Сапабек- Ат жақты, қапсағай сары жігіт. Тома - Ат жақты, қапсағай сары жігіт. Жеңіс- Аяқ -қолы шидей, көзі қитар, алтылар шамасындағы ұл. | «Үш шапалақ» әдісі |
| ||
ІII. «Талдау» 13 мин | Қалпақтарды түсіне қарай таңдатып, пікірталастыру «Ойлаудың алды қалпағы» Оқушылар қалаулары бойынша қалпақтарын түстерін таңдату. Қалпақ түстері бойынша тапсырмалар беру. | Ақ қалпақ -Тақырып туралы түсінік беру. Сары қалпақ - Сапабектің іс-әрекеттерін қолдау. Қызыл қалпақ –Ерғабыл қарияның іс- әрекетін өз эмоциясын жеткізу. Қара қалпақ - Сапабектің іс-әрекетінің жағымсыз жақтарын айту. Жасыл қалпақ -Қарияларды ренжітпеудің қандай жолдары бар еді? Көк қалпақ - шолу . Тақырып туралы қорытынды жасау. | «Үш шапалақ» әдісі |
| ||
Мінездеме беру. 3 мин | Әр топқа кейіпкерлерге мінездеме жаздыру. | 1-топ.Ерғабыл 2-топ. Тома 3-топ.Сапабек | «Бас бармақ» |
| ||
Ой-толғаныс | Сын тұрғысынан ойлау сұрақтары 3 мин | Төмендегі сұрақтарды қою: •Жастардың ата-ана алдындағы парызы неде? • Сапабек осы парызды қалай түсінеді? • Қарттар өз өмірлерінің соңғы кезінде нені армандап еді? • Сапабек қарттардың арман-тілегін орындай ала ма? Әңгіменің басты оқиғасы неде? | Қойылған сұрақтарға сын тұрғысынан жауап беріп, өзіндік көзқарасын білдіреді. | "Бағдаршам" әдісі |
| |
Кері байланыс 3 мин | «Досқа бес кеңес». Үздік жұмысты мадақтау. Кері байланыс парағын үлестіру; | Бір-біріне шығармадан түйген ойына байланысты тәлімді кеңес жазады. | Әңгіме қорытындысы бойынша өз досына бес кеңес жазып, ұсынады. | Смайликтер арқылы бағаланады. | ||
Бағалау | Жиынтық бағалау 2 мин. |
| Күнделікке жиынтық бағаларын қойдыртады; | Суммативті бағалау |
| |
6 665 164 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Берентаева Эльмира Койбагаркызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
72/108 ч.
Мини-курс
10 ч.
Мини-курс
6 ч.