Логотип Инфоурока

Получите 30₽ за публикацию своей разработки в библиотеке «Инфоурок»

Добавить материал

и получить бесплатное свидетельство о размещении материала на сайте infourok.ru

Инфоурок Математика КонспектыОндық бөлшектерді 10; 100; 1000;... және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейтуге есептер шығару

Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;... және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейтуге есептер шығару

Скачать материал
библиотека
материалов



Тақырыбы:


Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;... және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейтуге есептер шығару

Мұғалімнің аты-жөні:

Әбілқайырова М.Ж

5 «В» сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.29

ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану;

Сабақ мақсаты

  • Санды 10, 100, 1000-ға және 0,1, 0,01, 0,001 сандарына көбейту туралы білімдерін шыңдау;

  •  Математикалық сөздерді қолданып, еркін сөйлейді, өз ойларын ортаға салу арқылы тапсырмаларды топпен жұмыс істеуге пайдаланады;

  • Оқушылар есептер шығару әдістерін біледі, түсінеді және есептер шығаруға пайдаланады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

  1. Сыныппен амандасу.

  2. «Смарт Бейдж» әдісі арқылы топқа бөлу

Білім алушылар алдарына қойылған карточкаларды таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді. Карточкада әр түрлі түрдегі түрлі түсті суреттер бейнеленген.

Білім алушылардың сабаққа қатысымын тексеру, назарларын сабаққа аудару.

  1. Үй тапсырмасын сұрау. (Карточкасында «Күн» суреті бар білім алушы жауап береді, дұрыс жауап берген білім алушыға смайлик беріліп отырады)




Сабақтың ортасы (6-40 минут)


Негізгі бөлім

«Пәнаралық байланыс» өткен материалды қайталау

1. (тарих пәнінен ) 13,7*10=
Желтоқсан оқиғасының басты тұлғасы Қайрат Рысқұлбековке кейін қандай атақ берілді?
а) Халық батыры – 1,37
б) Ұлттық батыр – 1370
в) Халық қаһарманы – 137
2. (жаратылыстану пәнінен)
3,5463*1000=
Белгілі бір жердегі тәулік ішінде болатын атмосфераның жағдайы?

А) климат - 354563

В) жауын-шашын - 35,463

С) ауа райы - 3546,3

3. (қазақ тілі пәнінен) 8,071*100=
Мағыналары бір - біріне қарама - қарсы айтылатын сөздер?
а)
Антоним – 807,1 
а) Омоним – 0,8071
а) Синоним – 80,71

Берілген есепті шешу барысында басқа пәндердің сұрақтарының дұрыс жауабы шығады.(Карточкасында “Жүрек” суреті бар білім алушылар жауап береді)

«Оқулықпен жұмыс» №723 – есеп.


Дескриптор

  1. Есептемей орындайды;

  2. Ондық бөлшектен кейінгі үтірді (оңға, солға) жылжытады;

1) 35,4*0,1=3,54

2) 6,25*0,1=62,5

3) 0,0091*1000=9,1

4) 4,9*0,001=0,0049

5) 3,18*100=318

6) 1,614*0,1=0,1614

(Карточкасында “Бұлт”суреті бейнеленген білім алушылар есепті тақтаға орындайды )


«Физминутка»

Барлық білім алушылар орындарынан тұрады, шынтақпен, баспен математикалық сандарды ауада бейнелейді.


Тақырыптағы материалды бекіту және оқушылардың білімін бағалау. 

«Дым білмес»

Әр топқа интербелсенді тақтадан 4 тапсырма көрсетіледі. Алдарына таратылған постерге тапсырманы орындайды. Бастапқыда білім алушылар тапсырманы жеке орындап бастайды, жұптасады, топпен бірігіп есептің шешімін постерге түсіреді. (Карточкасында “Ақ қалпақ” бейнеленген білім алушылар постерді қорғайды )

І топ ІІ топ
17,23·*=1723 8,25·*=82,5

ІІІ топ І V топ
19,5·*=1950 3,9·*=0,39

100; 10; 100; 0,1 сандарын жұлдызшаның орнына қояды.




Оқулық


Сабақтың соңы( 41-45мин)


Үйге тапсырма: №730 – есеп, 45 – бет.


Бағалау. Білім алушылардың белсенділігіне байланысты жинаған смайликтери бойынша бағаланады.


Рефлексия. Тақтада ілініп тұрған әр түрлі көңіл – күйді смайликтерге алдарында өздерінің есімдері жазылған кір қыстырғыш арқылы сабақтан алған әсерлеріне байланысты қыстырады.

hello_html_54c00545.jpg





33 қазақ орта жалпы білім беру мектебі





«Бекітемін»

Директордың оқу әдістемелік

ісі жөніндегі орынбасары

_________И.К. Тормантаева

«___»_________2019ж









Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;... және 0,1; 0,01;

0,001;... сандарына көбейтуге есептер шығару


Өткізген: Математика пәні мұғалімі

М.Ж. Әбілқайырова














Ақтөбе қаласы

2018 – 2019 оқу жылы

  • Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
    Пожаловаться на материал
Скачать материал