Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Квадрат теңдеуді
шешу әдістері
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
1.Өткен сабақты қайталау арқылы оқушылардың білімін тиянақтау. Формулаларды есте сақтауға,жаттауға және қолдануға үйрету.
2.Квадрат теңдеулерді шешудің әртүрлі тиімді тәсілдерін, олардың ерекшеліктерін анықтай отырып, есептер шығаруда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық: 1. Алған білімдерін әртүрлі жағдайда қолдана білуге дағдыландыру.
2. Белсенділігін көтеруге, өз ойын жүйелеуге, тез шешім қабылдауға ұқсастықты, қарама-қайшылықты байқауға дағдыландыру.
3. Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыта отырып, ой-өрістерін кеңейтуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге мүмкіндік жасау.
Тәрбиелік:1.Шапшаңдыққа, өз бетімен жұмыс жасай білуге, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
2.Оқушылардың білімге деген қызығушылығын арттыру. Ұжым намысын қорғай білетін, шығармашылық қабілеті дамыған тұлға тәрбиелеу.
3 слайд
Сабақта қолданылған оқу-әдістемелік құралдар:
1. Квадрат теңдеулердің түбірлерін табу формулалары.
2. Әр түрлі деңгейлік тапсырмалар жазылған үлестірмелер.
3. крассворд
4. Кестелер
5.слайд
7.филипчарт
8.электронды тест жүйесі.
9.кубик
10. бағалау парағы
4 слайд
Сабақтың жоспары :
Ұйымдастыру бөлімі
Ой толғау сәті (сұрақ-жауап)
Біліміңді тексер (деңгейлік тапсырма )
«Ойланайық, кім ойшыл?»
«Кім жылдам?»
Қорытындылау
5 слайд
І кезең: «Қызығушылықты ояту» Крассворд.
Тапсырма: Егер дұрыс сөздерді тапса, онда француз математигінің фамилиясы шығады.
Сұрақтар:
1.ах2+вх+с=0, (a=0) теңдеуі қалай аталады? ...
2.Айналған шешу құралына
Саны араласқан құрамына
Теңдеудің түбірлері нешеу деген
Қандай сан жауап беред сұрағыма?
3.Квадрат теңдеудегі а және в.
4.Квадрат теңдеудің дербес түрі?
6 слайд
7 слайд
Квадрат теңдеуді шешудің әдістері:
1.Графиктік тәсілмен шешу
2.Екімүшенің квадратын айырып алу
3.Формула арқылы шешу
4.Виет теоремасы бойынша шешу
5.Көбейткіштерге жіктеу
6.Квадраттық теңдеулердің коэффиценттерінің қасиеттері арқылы шешу
7.Асыра лақтыру әдісі
8 слайд
Тақтаға берілген тапсырманы әртүрлі әдіспен қорғау
1 топ: х2+2х-3 =0
2 топ: х2+4х-5=0
3 топ: х2-8х+7=0
9 слайд
Б Ы
С Ғ А Ш
Ы Т
10 слайд
11 слайд
Мақал-мәтелдерге сәйкес квадраттық теңдеуді тауып көр:
12 слайд
(дұрыс тапсаң шар әуеге қалықтайды!)
6
1
2
5
4
3
Мына теңдеулердің қайсысы квадраттық теңдеу болады:
13 слайд
2x2+3x+1=0
(дұрыс шертсең жапырақтар сыбдырлап белгі береді)
x2+6x=0
5x2-6x+1=0
2x2+3x-5=0
5x2-8x+3=0
5x2+17=0
5x2+8=0
(толық квадрат теңдеулерді көрсетіп оларды дискрименантын табу арқылы шешіңдер)
14 слайд
(дұрысы тышқанмен шерткенде жасыл түске боялады)
35
36
15
9
6
теңдеуі түбірлерінің айырымы 2-ге тең болса,
-ды табыңдар.
Кім тапқыр
15 слайд
0; -1,4
0;7
0; -0,4
0; 0,4
0; 2,5
-7; 7
(Теңдеудің түбірін дұрыс тапсаң құс әуеге түбірімен бірге қалықтайды,болмаса жоғалып кетеді)
16 слайд
1-деңгей
Теңдеуді шешіңдер:
Теңдеудің түбірлерін табыңдар:
Квадраттық теңдеуді екімүшенің квадратын бөліп алу
Тәсілімен шешіңдер:
17 слайд
2-деңгей
Теңдеуді шешіңдер:
Екімүшенің квадратын бөліп алу тәсілімен шешіңдер:
Теңдеудің түбірлерін табыңдар:
18 слайд
3-деңгей
Теңдеуді шешіңдер:
Теңдеудің түбірлерін табыңдар:
Теңдеуді шешіңдер:
19 слайд
1. түріндегі теңдеу
2.
3.
4.
квадрат теңдеу деп аталады
Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласы
Келтірілген квадрат теңдеу
Виет теоремасы
Қорытынды
20 слайд
Сабақты кубизм стратегиясы бойынша
әр топқа 6 жағына тапсырма жазылған кубик
тастау арқылы қорытындылау
1 жағы (суреттеңіз) ах2 + bx + c = 0 (қандай теңдеу?)
2 жағы (салыстырыңыз) қандай теңдеуге ұқсас? ах2 = 0 ах2 + b = 0
3 жағы (ойыңызбен байланыстырыңыз) D = D > 0 D = 0 D < 0
4 жағы (қалай жасалады?) а=2 b=-5 c=1
ах2 - bx + c = 0 теңдеуін құр
5 жағы (не істеуге болады?)
Теңдеуді шешу алгоритмін сұрау
6 жағы (талқыласыңыз не қарсыласыңыз)
17х + 14 = 0 квадрат теңдеу бола ма?
21 слайд
Топ жұмысын бағалау кестесі
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 672 291 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Наурызбекова Куаныш Бакашаровна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Мини-курс
5 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
4 ч.