Математика. 1
сынып
Сабақтың тақырыбы: Өрнекті құра аламыз, оқи аламыз, жаза аламыз.
Оның мәнін таба аламыз.
Сабақтың мақсаты: өрнекті құра алатындықтарын,
оқи, жаза алатындықтарын түрлі тапсырмаларды орындау барысында көрсету. Оқушылармен
математикалық диктант ауызша есептер шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту.
Сабақтың түрі: Білімді жүйелеу, жарыс сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, ойландыру,
өзіндік, топпен жұмыс.
Сабақтың көрнекілігі: сызбалар, дидактикалық
материалдар, сөзжұмбақ.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру.
I. – Сәлеметсіздер ме, балалар!
- Отырыңдар.
- Бүгін сендердің көңіл күйлерің қалай?
- Жақсы, көңілді.
І. Ой қозғау
1. Психологиялық дайындық
«Ризамын» әні
-
Балалар
сендер биылғы жылдың немен ерекше екендігін білесіңдер ме?
-
Ұлы Отан
соғысының аяқталғанына 70 жыл.
-
Ендеше мына
суреттерге назар аударайық.
Үй тапсырмасын
тексеру. №1, 207 бет. Үш топ қиылған суреттерді құрастыра отырып үй
тапсырмасын ауызша орындайды. Сонда қиылған суреттерден жеңістің 70 жылдығына
байланысты сурет шығып , тақтаға ілінеді.
Оқулықпен жұмыс.
№1 тап.
Жеке бағандарға жазып , мәндерін тап. Дайын өрнектерді мұғалімнің партасынан
алып , оқушы оқып, мәнін тауып бағандарға іледі
№2 Үнсіздік
ойыны. Математикалық диктант. Тақтада жазылып тұрған өрнектерді құрып топпен,
әр топтан оқып , тақтаға жазу . Қалғандары тексереді. Әр тапсырманы жапсырмалы
смайликтермен бағалау.
Сергіту сәті
№3 Өрнектерді
оқып , топтастыру. Тақтаға дәптерге жазу.
Санды өрнектің мәнін табу, ереже шығару
9+1
8-2 10-х
с-7 х+40
№4 осы
ережені жалғастыра отырып кластаға оқушы қанша болсасонша санды , әріпті
өрнетер құрастыру.
№5 Өзіндік
жұмыс. Дәптермен жұмыс. Оқу, мәнін табу. рнымызды табайық
Кестедегі тапсырманы орындау. Ауызша
Қызықты тапсырмалар:
v
Сәуле, Асқар, Ерлан, Нұргүл аулада ойнап жүр.
Қыздар үйлеріне кетіп қалды. Аулада кімдер қалды?
Асқар, Ерлан
v
Теңізде 9 акула жүзіп жүр еді. Олар теңіз түбінен
балық сүзуге сүңгіп кетті. Теңізде неше акула қалды? 9
v
Бір кісі базарға бара жатыр. Оған қарсы тағы бір
кісі келе жатыр. Базарға барлығы неше кісі бара жатыр? 1
ҮІ.Қорытынды . Рефлексия.
Не білдік?
Сабақ ұнады ма?
Ерекше не ұнады?
Күн шуақтарын
ұстап тұрып келген қонақтарға тілек айту. -слайд
Бағалау