Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Другие методич. материалы / САБАҚ ЖОСПАРЫ, ХІХ ғасырдың 60-70 жылдарындағы азаттық күрес
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • История

САБАҚ ЖОСПАРЫ, ХІХ ғасырдың 60-70 жылдарындағы азаттық күрес

библиотека
материалов


Сабақ тақырыбы: ХІХ ғасырдың 60-70 жылдарындағы азаттық күрес

Жаңа сабақ 2 сағат

Мектеп:

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың мақсаты

Білу: ХІХ ғасырдың 60-70 жылдарындағы азаттық күрес туралы ақпаратты меңгеру;

Түсіну: Отаршылдық кезеңіндегі қазақ шаруаларының жағдайы туралы әңгімелеу;

Қолдану: 1860-1870 жж. Көтерілістердің ерекшеліктері анықтау;


Оқыту нәтижесі

ХІХ ғасырдың 60-70 жылдарындағы азаттық күрес туралы ақпаратты меңгеретін болады (барлығы).

Отаршылдық кезеңіндегі қазақ шаруаларының жағдайы туралы әңгімелей алады (көпшілігі);

1860-1870 жж. Көтерілістердің ерекшеліктері айқындай алатын болады (кейбіреуі);

Сабақ барысы

Сабақ қезеңдері

Сабақта орындалуы тиіс іс - әрекеттер


Оқыту ресурстары

Басы

3 минут









10 минут

Блум таксономиясы бойынша Білу және түсіну.



2 минут



Блум таксономиясы бойынша Қолдану.

15 минут





Адай күйін тыңдату. «Адай» күйінің авторы  Құрманғазы Сағырбайұлы. Күй халықтың еркіндік жолындағы ерлік күреске толы ой-идеясын екпінді ұран түрінде беруге құрылған деп айта өту.


Сынып үш топқа бөлінеді. Үш түрлі қағаз қиындысына Орал, Торғай және Маңғыстау сөздері жазылған. Оқушылар аталған қағаз қиындыларынан өздеріне қажетті түсті таңдап топқа бөлініп отырады.

Екі топқа Каспийдегі балықшылар өмірін көрсететін бірдей сурет беремін.

Тапсырма:

1.топ суреттен не көріп отырғанын жазады.

2. топқа мазмұнды оқиға құрастыруға тапсырма беремін. Суретте не бейнеленген?

Бұл суреттің бүгінгі тақырыпқа қандай қатысы бар деп ойлайсыз? Сабақ тақырыбына шығу. Суретке қатысты ойларын толықтыру. Картаны пайдаланып Орал, Торғай, Маңғыстаудағы облыстарын, көтеріліс ошақтарын көрсетемін.


Жаңа тақырып бойынша мәтіндер беріледі. «Құмырсқа» стратегиясы. Сынып қабырғасына алдын-ала ілініп қойылған мәтіндерден әр топ мүшелері ақпарат жинап өз тобына тасымалдайды. Керекті ақпаратты жинап алған соң «5 W» стратегиясы стратегиясы бойынша, әр саусақтағы сұрақтарға оқиғаның себептері, барысы, маңызы, нәтижесі, жетекшілеріне байланысты жауап жазу.

Күйді тыңдату





Қосымша №2 (слайд 1)






Қосымша №3 топқа бөліуге арналған қима қағаздар



Қосымша №4

10 минут


Блум таксономиясы бойынша Анализ


Мәтіндер бойынша жұптарға көтерілістердің ерекшеліктерін анықтатамын.



Проблемалық сұрақтар

Патша үкіметінің енгізген реформалары не себепті қазақ даласында үстем болды?

Егер де 1860-70 жылдардағы Орал, Торғай, Маңғыстаудағы азаттық күрестер жеңіске жеткен болса, халықтың әлеуметтік жағдайы қандай болар еді?

Көтеріліске бүкіл қазақтар қатысқан болса азаттық күрестің нәтижесі қандай болар еді?

бағалау дескрипторы







Соңы


Жеке жұмыс


3 минут







1860-70 ж.ж. көтерілістердің негізгі себептерін ата. Көтеріліс қай өңірлерде болды?

Орал, Торғай облыстарындағы көтеріліс басшыларын ата:

Маңғыстаудағы көтеріліс басшыларын ата:

Реформа енгізуге қарсы болғандарға қандай әрекет қолданды?

Көтерілістің жеңіліске ұшырауына не себеп болды?

Оқушының өзін –өзі бағалау парағы






Автор
Дата добавления 22.04.2016
Раздел История
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров154
Номер материала ДБ-048824
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
