Қысқа
мерзімді жоспар
Сыныбы: 10
Пәні: алгебра
Тақырыбы
|
Қарапайым тригонометриялық
тендеулерді шешу
|
Мақсаты
|
Қарапайым тригонометриялық тендеудің
шығару формулаларын қолдануға дағдыландыру.Әр түрлі тапсырмалар орындау
арқылы тақырыпты игерту
|
Күтілетін
нәтиже
|
Қарапайым тригонометриялық
тендеулерді формула арқылы шығаруға дағдыланады
|
7 модульдің
қолданылуы
|
“Оқыту мен
оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни
тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданыла-тын
ресурстар
|
Презентация,карточкалар,
әр-түрлі тесттер, тақта, бор, оқулық
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Топқа
бөліну карточкала-ры
|
Оқушыларды
түгендеу. Көңіл күйін бақылау, Көңіл-күй ағашына сабақтын басындағы сабаққа
деген құлшынысын бағалау
Оқушыларды
карточкадағы функция формулалары , арқылы 3 топқа бөлу
Cos
Sin
Tg/ ctg
Топтарға бағалау парағы
таратылады
|
Оқушылар стикерге
өз аттарын жазып сабаққа деген , тақырыпқа деген көңіл-күйлерін көрсетеді
Карточкадағы функцияны атап, қанша
түрлендіру орындалатының анықтап, сол бойынша топқа бөліну.
Бағалау парағы арқылы
топбасшылар өз топ мүшелерін бағалап отырады.
|
Негізгі кезен
|
«Кім жылдам»
Ауызша есептеу
|
Слайд арқылы оқушыларға агсsin, arccos arctg,
acctg мәндерін есептеуге тапсырма беріледі
|
Оқушылар тапсырманы дәптерге орындайды
Слайд арқылы өздерін тексереді
Топ басшы топтағы балалардың ұпайын бағалау
парағына енгізеді
|
|
Жеке жұмыс «сәйкестенді-ру
тест»
|
Әр оқушыға 4 тапсырмадан тұратын
сәйкестендіру тесті беріледі, 2 нұсқа
|
Оқушылар тапсырманы орындайды
Слайд арқылы өздерін тексереді
Топ басшы топтағы балалардың ұпайын бағалау
парағына енгізеді
|
|
Денгейлік тест
|
Әр оқушыға өз қалауларына қарай денгейленген
3 тапсырмадан тұратын тест жұмысы ұсынылады
«А»жеңіл, «В»
орташа,«С»қиын
|
Оқушылар тапсырманы орындайды
Слайд арқылы өздерін тексереді
Топ басшы топтағы балалардың ұпайын бағалау
парағына енгізеді
|
|
|
|
|
|
Топтық жұмыс
|
Топқа 7 тапсырма ұсынылады, топ мүшелері
ақылдасып тендеудін шешімдерін анықтайды
|
Оқушылар тапсырманы орындайды
Слайд арқылы өздерін тексереді
Топ басшы топтағы балалардың ұпайын
бағалау парағына енгізеді
|
|
Бағалау
|
Топ басшылардың қойылған
ұпайларына қарай әр оқушыға баға қойылады
|
Топ
басшы ұпайларын санайды , топ мүшелерінің жұмысын бағалайды
|
|
Рефлексия
|
Оқушыларға көніл-күй
ағашындағы тандаған адамдарын өзгертуге мүмкіндік беріледі
Қиын сұрақтар тақтасына
сабақта не түсініксіз болды соны көрсетеді
|
Оқушылар
сабақ сонындағы өз көніл-күйлерін көрсетеді
Стикерге
не түсініксіз болды ,соны жазады
|
Үйге
тапсырма
|
|
№107, №108
|
Күнделікке үй тапсырмасын жазады
|
Тест тапсырмасы
1. «-» таңбасымен жазылған саңдар
қалай аталады?
А)теріс В) оң
С)кері D)дұрыс
2. «+» таңбасымен жазылған саңдар қалай аталады?
А)теріс В) оң С)кері D)дұрыс
3.Санақ басы болатын О нүктесі және бірлік кесіндісі таңдап алынған,оң бағыты
көрсетілген түзу не деп аталады?
А)координаталық түзу В)түзу С)
сынықтүзу D)тіке түзу
4.Берілген санға координаталық түзу бойында неше нүкте сәйкес келеді?
А)
0 В)1
С) 2 D)3
5.Бір- бірінен тек қана таңбаларымен ажыратылған сандар не деп аталады?
А)рационал сандар В)қарама-қарсысандар С)
бүтінсандар D)оң сандар
6.Қандай да бір санға неше қарама-қарсы сан бар?
А)1 В)2 С)3 D)4
7.Натурал сандар және оған
қарама-қарсы сандар және 0 саны не деп аталады?
А)рационал сандар В)қарама-қарсысандар С) бүтінсандар
D)оң сандар
8.Модуль қандай мағынаны береді?
А)мөлшер В)сыйымдылық
С)сан D)түзу
9.Кез-келген оң сан неден үлкен?
А)0-ден В)0-ден және теріссаннан С)теріс
саннан D)оң саннан
10.Кез-келген теріс сан неден кіші ?
А)0-ден
В)0-ден және оңсаннан С)оңсаннан
D) теріс саннан
Жауаптары:
1.A 2.В 3.A 4.B 5.В
6.А 7.С 8.А 9.B 10.B
Топтың
бағалау парағы геометрия
№
|
Аты-жөні
|
Шығармашы-лық
жұмыс
|
тест
|
Ортақ
есеп
|
ұпай
|
баға
|
1
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
|
Тест
тапсырмасында әр дұрыс жауап 1ұпай
Шығармашылық
жұмыс қатысқанына қарай 10 ұпай
Ортақ
есеп қатысқанына қарай 10 ұпай
«5»-30-27ұпай
«4» - 26-22 «3»-21-15
___________________________________________________________________
Топтың
бағалау парағы
№
|
Аты-жөні
|
Шығармашы-лық
жұмыс
|
тест
|
Ортақ
есеп
|
ұпай
|
баға
|
1
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
|
_
Тест тапсырмасында әр дұрыс жауап 1ұпай
Шығармашылық
жұмыс қатысқанына қарай 10 ұпай
Ортақ
есеп қатысқанына қарай 10 ұпай
«5»-30-27ұпай
«4» - 26-22 «3»-21-15
_____________________________________________________________-
Топтың
бағалау парағы
№
|
Аты-жөні
|
Шығармашылық
жұмыс
|
тест
|
тендеу
|
ұпай
|
баға
|
1
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
|
4
|
|
|
|
|
|
|
5
|
|
|
|
|
|
|
6
|
|
|
|
|
|
|
7
|
|
|
|
|
|
|
Тест
тапсырмасында әр дұрыс жауап 1ұпай
Шығармашылық
жұмыс қатысқанына қарай 10 ұпай
Ортақ
есеп қатысқанына қарай 10 ұпай
«5»-30-27ұпай
«4» - 26-22 «3»-21-15