Сыныбы
|
4
- сынып
|
Күні:
22 .11.2016ж
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Теңдеу
және шешу тәсілдері
|
Сілтеме
|
Математика
оқулығы 4 сынып
|
Жалпы
мақсат
|
Теңдеу және шешу тәсілдерін
қайталау.Есепті теңдеу құру арқылы шығару жолдарын түсіндіру
|
Міндет
|
Ауданның жаңа өлшем бірлігі
бірлігі-куб метрмен қажеттілігін негіздеу мақсатында салыстырмалы түрде
өлшемдері табу параллепипедтің мәселесі қарастырады..
|
Мұғалім
үшін оқу нәтижелері
|
·
Оқушылардың
бірін –бірі сынау арқылы аталған тақырыпты пысықтау
·
Берілген
тапсырмаларды жұпта орындауға үйрету
·
Оқушылардың
өзін және достарын бағалауға дағдыландыру
·
Есеп
шығарудың ережелерді қолдана білу дағдысы
·
Математикалық
тілде сөйлеу қабілеттері.
|
Сабақтың
түрі,әдіс тәсілдері
|
Жаңа
әдістер
СТО
2.
Жеке жұмыс
3.Жұптық
жұмыс
4.
Топтық жұмыс
|
Сабақтың
көрнекілігі
|
семантикалық тақта
венндиаграмма суреттер
параллелепипед моделдер.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Теңдеу
және шешу тәсілдерін қайталайды.Есепті теңдеу құру арқылы есептер шығарады
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Топтық (Топқа бөлу суреттерді
таңдау арқылы жүргізіледі: 1-топ:
|
Сабақтың барысы
|
2.
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті 36 минут
|
Сыныптағы
ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жылу лебіздерімен,музыка
әуенімен орындаймыз
БІЛУ-
5 мину
Сұрақ:
Екі теңдеудің шешу тәсілдерін салыстыр.Не байқадың?
А) Х+420=567420 492+х=17489
Х+420=567000+420 492+х=20000-2511
Б) а*5=54135 а*6=42024
А*5=53000+1135 а*6=84048/2
а
|
10
|
20
|
30
|
40
|
50
|
60
|
70
|
80
|
90
|
а*100-187
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Түсіну-7
мнут
Тапсырма:
80/х=20
42126/х=7
Қандай санды қойғанда тура теңдік
шығады:
35м46см=3546см
3456кг=3т 456кг
19мин
35с=1175с 65376кг=65т376кг
5сағ
45мин=645мин 587мм=5см 87мм
Қандай санды қойғанда тура теңдік
шығады:
|
Есепті
өзімен-өзі шығарып, топпен талқылайды
|
Талдау-7
минут
|
Есепті
шығарады..
|
Тапсырма:
Кері есеп құрастыру
S-27км
t-3сағ
V-4км/сағ
V-?
Шешуі: 4*3=12 км 27-12=15км 15/3=5км/сағ
S-27
t-?
V-4км/сағ
V-5км/сағ
Шешуі: 4+5= 9 27/9=3
|
Жинақтау
9 минут
Оқушы
үш кұнде көркем шығарманың 90 бетін оқыды.Күніне осындай шапшандықпен оқыса,
ол 6 күнде неше бет оқиды?
|
|
Бекітку
5 минут
|
3
. Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Тапсырма:
Теңдік
тура болатындай етіп,амал таңбаларын қой (жақшаларды да пайдалануға болады)
|
|
Бағалау
|
3
минут
|
4.
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Тапсырма:
Тез есепте:.
|
Логикалық
есепті шешеді..
|
Үйге
тапсырма
|
5.
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
№ есеп
|
Берілген
тапсырманы күнделікке жазып алу
|
Рефлексия
3 минут
|
Оқушыларға
смайликтер таратамын.
|
Оқушылар
өздеріне сай смайликтерді таңдап дайын плпкатқа жапсырады.
|
|
|
|
|