Сабақ
4- сабақ
|
Сабақ
өтілетін күн: 09.04.2013
Орны:
6-дәрісхана
|
Барлық
оқушы саны: 8 Жасы: 8-9
Қатысқаны:
8
|
Сабақ
тақырыбы
|
«
Сынып оқушылары»
|
Жалпы
мақсаттар
|
Сынып
туралы айта білу.Тақырып бойынша жаңа сөздерді үйрену.Ойын еркін жеткізу.Деңгейлік
тапсырмаларды орындау.
|
Түйінді
идеялар
|
Сынып
оқушылары
|
Стратегиялар
|
«Дыбыстау»,«Себет»,
«Даналық ағашы», «Миға шабуыл», «Фонарик», «Сұхбаттасатын жұп», «Мадақтау
сэндвичі», «Сабақ бойынша кері байланыс парағы»
|
Көрнекіліктер
|
интерактивті
тақта, маркерлер, ватмандар, презентация, қима қағаздар, смайликтер,
компьютер.
|
Дереккөздер
|
Қайырбекова
А. Қазақ тілі, 3 сынып, Оқулық. Алматы «Атамұра», 2014.
Жақсылықова
Г.И., Каженова А.М., Исмагилова Н.З. Интербелсенді әдіс-тәсілдер. Әдістемелік
құрал. Өскемен 2014
|
Оқыту
нәтижелері
|
Жаңа
сөздерді меңгерді.Сөйлем құрап үйренді.Топтасып, жұптасып,жекелей жұмыс
жасады. Сыни тұрғыдан ойлана алады, бірлесіп жұмыс жасайды.
|
Сабақ барысы
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сабақ кезеңдері:
1-кезең.
Қызығушылықты ояту:
|
7
мин
|
«Көңіл күй аралы» стратегиясы
ынтымақтастық атмосфераны орнату. «Дыбыстау»
стратегиясы бойынша оқушылар шағын топтарға топтасады.
|
Оқушылар
жемістерді таңдау арқылы сабаққа келген көңіл-күйлерін білдіреді.
Жүзім-сабаққа деген ойым жақсы, бірақ алда не
күтіп тұрғанына сенімсіздікпен қараймын. Алма-өзіме сенімдімін,
жаңалық ашуға дайынмын. Алмұрт-үрей, өзіне деген сенімсіздікті
білдіреді.
|
«Даналық ағашы» стратегиясы
бойынша мұғалім үй жұмысын тексереді. Қосымша 1
Сергіту
сәті «Қызыл өрік»
|
Оқушылар
даналық ағаштын сұрағына жауап береді.
|
Формативті
бағалау: «Смайликтер» 2 мин
|
2-кезең. Мағынаны ажырату:
|
25
мин
|
«Миға шабуыл» стратегиясы
бойынша мұғалім сабақтың тақырыбын анықтау үшін ребус ұсынады.
«Фонарик» стратегия
бойынша жаңа сөздермен танысады
|
Оқушылар
ребусты шешіп сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
Оқушылар
жаңа сөздерді хормен айтады, сөздік дәптерлеріне жазады, сөз тіркестерін,
сөйлем құрайды.
|
Оқылым. Мұғалім мәтінді ұсынады
|
|
Бағалау: «+, -, керемет»
|
|
|
|
Жазылым. 3-тапсырма
Деңгейлік тапсырма
|
Оқушылар
өздері туралы жазып,бір-бірінің дәптерлерін тексереді. Деңгейлік тапсырманы
орындайды.
|
Критериалді
бағалау
|
|
|
Айтылым. «Сұхбаттасатын жұп»
2,
4-тапсырма
|
Оқушылар
үйренген, білген, оңай, қиын және тағы не туралы білгілері келетіндігін жайлы
әңгімелеседі.
|
3-кезең.
Ой- толғаныс:
|
7
мин
|
«Мадақтау сэндвичі»
|
Сабақта
ұнағандығын жазады.
|
Келесі оқуға арналған тапсырмалар.
|
2
мин
|
193
бет ереже жаттау, сан есім бар жаңылтпаштарды жазып келіңдер.
|
Үй
жұмысын күнделіктеріне жазады.
|
Бағалау
|
2
мин
|
Жиынтық
баға қояды.
|
|
Рефлексия
|
2
мин
|
«Сабақ бойынша кері байланыс парағы»
|
Оқушылар
өздерін қай деңгейде тұрғанын, сабақты түсінген, түсінбегенін бағалайды.
|
|
|
|
|
|