Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Тауық. Мәтін ана тілі

Тауық. Мәтін ана тілі

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:




Уақыты:27.04.2016

Кабинет: 2

Мұғалім: Махаева Агайша

Сабақтың атауы

Тауық. Мәтін

Мақсаты

Мәтін туралы алған білімдерін одан әрі қалыптастыру

ә)Оқушылардың ойлау қабілетін, сөздік қорын қалыптастыру

б) Оқушыларды ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер:сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар:суреттер,дидак. материалдар


Күтілетін нәтиже

+Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

I.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің

тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау.

II.Үй тапсырмасын сұрау. Жабық сұрақтар мен ашық сұрақтар қою.

1.Қонжық туралы не білесің?

2.Кірекейдің тіршілігі туралы айтып бер.

3.Жалбыз туралы не білесің?

Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

Мағынаны тану

V. Жаңа сабақ.

Тауық

Мұрат тауықтарға жем шашты. Ақ тауық балапандарымен жемді теріп жей бастады. Сол кезде шұбар тауықтың бір балапаны жемге жүгіріп келді. Оны ақ тауық қуып жіберді.

1.Мәтін не туралы айтылған?

  1. Мәтіннің басы, негізгі бөлігі, қорытынды бөлігін айт.

3. Сөйлемдерді таңдап алып, сөйлемдегі сөздердің байланысын табыңдар.


Сергіту сәті

Орманда кірпі келеді, 
Саңырауқұлақ тереді. 
Кездесті, міне, керегі: 
Екеуі қайың астынан. 
Біреуі терек қасынан. 
Қанша олар болмақ есепте, 
Тоқылған салса себетке? 

Ой сергітеді,шашағандары

басылады

Ой толғаныс

Дәптермен жұмыс

167-жаттығу. Мәтінді оқып,онда не туралы айтылғанын талдау. Ат қою.

Біздің аула

Біздің аула өте көрікті. Оның айналасында жеміс ағаштары, әсем гүлдер өседі. Аулада бұрқақ, жасыл алаң бар. Алаңда түрлі спортпен шұғылданамыз. Жазда футбол, қыста хоккей ойнаймыз. Біз ауламызды күтіп ұстаймыз. Аула таза.

1. Мәтінді түсініп оқы.

2. Мәтінде не туралы айтылған?

3. Мәтіннің бөліктерін көрсет.

4. Мәтінге ат қойыңдар.


Топтық тапсырма

1-топ. Заттың атын білдіретін сөздерді теріп жазыңдар.

2-топ. Заттың сынын білдіретін сөздер теріп жазыңдар.

3-топ. Заттың қимылын білдіретін сөздер теріп жазыңдар.

4-топ. Мәтіннің мазмұнын айтып беріңдер.

Балама тест

1. Мәтін бір сөйлемнен тұрады. Иә , жоқ

2. Мәтінге ат қоюға болады. Иә ,жоқ

3. Мәтін бес бөліктен тұрады. Иә ,жоқ

4. Мәтін өзара байланысқан бірнеше сөйлемнен тұрады. Иә ,жоқ

5. Мәтіннің 4 түрі болады. Иә, жоқ

6. Мәтіннің мазмұнын айтуға болады. Иә, жоқ

Топтық жұмыс

1. Сюжетті суретке қарап әр топ мәтін құрастырып айтады.

2. Мәтінге ат қояды.

Деңгейлік тапсырма

  1. Сөйлемдегі суреттерді байланыстырып айт

  2. Айтқан мәтініңе ат қой

  3. Суретке қарап хабарлы, сұраулы сөйлемдер құрастырып айт.


Үйге тапсырма

Мәтіндерді оқу 178-179 бет

Күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Смайлик арқылы бағалау

Кері байланыс

hello_html_506cc006.jpghello_html_59c3d153.jpg

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады




Автор
Дата добавления 02.09.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров18
Номер материала ДБ-174785
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх