1142229
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокМатематикаКонспекты"Треугольник и его виды"

"Треугольник и его виды"

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.



hello_html_mb99d38e.gifhello_html_441e9e56.gifhello_html_m4b5f91dd.gifhello_html_2b6150.gifhello_html_m47f4c6eb.gifhello_html_m312b4cf5.gifhello_html_303b3652.gifhello_html_435fd0d.gifhello_html_44f79b17.gifhello_html_m79e0f7c9.gifhello_html_m3bb0643d.gifhello_html_6cf2ba3b.gifhello_html_6cf2ba3b.gifhello_html_m312b4cf5.gifhello_html_409dba68.gifhello_html_m25c7e667.gifhello_html_325c0655.gifАмвросіївська загальноосвітня

школа І – ІІІ ступенів № 6

Амвросіївської районної ради

Донецької області






(5 клас)

hello_html_4a2a3873.png



Лиманська І. В.

учитель математики,

спеціаліст вищої категорії,

«Учитель-методист»

Трикутник і його види.

Розв’язування задач

Мета. Поглибити систему опорних знань, умінь і навичок з теми; нормувати вміння виявляти закономірності, узагальнювати, проводити міркування за аналогією; розвивати пам’ять, логічне мислення учнів, обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати старанність, бажання працювати на уроці творчо.


Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.


Девіз уроку:

Те, чого не може геометрія, не можемо й ми.

Б. Паскаль


Хід уроку

І. Орг. момент.

Вступне слово вчителя.

День добрий, друзі! Щойно нас дзвінок

Покликав знову на новий урок,

Для того щоб здобувати знання нові.

Бажаю успіхів вам в цьому навчанні.

На попередньому уроці ми з вами познайомилися з однією з основних геометричних фігур. Якою? Відповідь ми отримаємо, розгадавши загадку:

Три точки нарисуємо,

Відрізками з’єднаємо.

Фігуру з вами маємо.

Як її називаємо? (Трикутник)


ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Теоретична частина: презентація «Трикутник і його види»

Учні відповідають на запитання.

hello_html_m4111821d.gif



hello_html_m2c84ea7a.gif



hello_html_5a3ab85a.gif




hello_html_139dac9f.gif



2. Практична частина.

«Метеоритний дощ» (самоперевірка за зразком). На дошці записано розв’язання домашніх задач з пропусками. Двоє учнів заповнюють пропуски і пояснюють хід міркування. Під час розгляду розв’язання завдань зошити в учнів закриті. Після закінчення пояснення учні відкривають зошити, кожен перевіряє свою роботу за зразком, підкреслює помилки та виставляє оцінку простим олівцем.


364(2)

Знайти периметр трикутника зі сторонами 14 см, 17 см, 17 см.

Дано: а = 14 см, Розв’язання

b = 17 см. Р = а + 2b,

Знайти: Р Р = 14 + 2 × 17 = 48(см)

Відповідь: 48 см.


371

Одна сторона трикутника дорівнює 124см, друга сторона у три рази більша першої, а третя – на 8 см менша другої. Знайдіть периметр трикутника.

Розв’язання

1) 12 × 3 = 36 (см);

2) 36 – 8 = 28 (см);

Р = 12 + 36 + 28 = 76 (см)

Відповідь: 76 см.


377(1)

За допомогою лінійки і транспортира побудуйте трикутник та вкажіть його вигляд, якщо дві сторони дорівнюють 3 см і 4 см, а кут між ними – 90º.

Перевірка – консультація. З учнями високого рівня навчальних досягнень перевіряється домашнє завдання у вигляді запитань – відповідей. Повторюється алгоритм побудови трикутника за двома сторонами і кутом між ними.

Алгоритм побудови трикутника

1. Побудувати кут даної градусної міри.

2. На його сторонах відкласти два відрізки відомої довжини.

3. Сполучити кінці сторін кута.

4. Утворився трикутник.


ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Завдання для групи учнів, які працюють на початковому і середньому навчальних рівнях

Завдання 1. Розглянь фігури, виділи трикутники. Встанови вид даного трикутника та внеси його в таблицю.


1

3





2

4

5

7

12

11





10

6







8




9












Трикутники

гострокутні

тупокутні

прямокутні





Завдання 2. Відшукай рівнобедрені трикутники та вкажи номер.

Завдання 3. Відшукай рівносторонні трикутники та вкажи номер.


2. Завдання для групи учнів, які працюють на достатньому і високому рівнях навчальних досягнень

Завдання 1. Розмісти трикутники відповідно до їх видів.

1


2

3

4





5



6

8






9

7







Трикутники

гострокутні

тупокутні

прямокутні

рівнобедрені




рівносторонні




різносторонні





ІV. Самостійна робота над виконанням завдань

Частина учнів працює індивідуально, виконуючи тести теоретичного характеру, інші працюють над тестами практичного характеру.

1. Учні працюють індивідуально, відповідаючи на запитання.

Завдання

1. Яка фігура називається трикутником?

2. Які бувають види трикутників залежно від виду їх кутів?

3. Який трикутник називають прямокутним?

4. Який трикутник називають гострокутним?

5. Який трикутник називають тупокутним?

6. Які бувають види трикутників залежно від кількості рівних сторін?

7. Який трикутник називають рівнобедреним?

8. Який трикутник називають рівностороннім?

9. Який трикутник називають різностороннім?

10. За якою формулою обчислюється периметр рівностороннього трикутника?

11. Кожна сторона трикутника дорівнює 12 см. Як називається такий трикутник?

12. Визначте вид трикутника КСМ, якщо http://festival.1september.ru/articles/313405/image1033.gifК = 40º, http://festival.1september.ru/articles/313405/image1033.gifС = 95º, http://festival.1september.ru/articles/313405/image1033.gifМ = 45º.

13. Визначте вид трикутника DKR, якщо DК = 32 мм, KR = 32 см, DR = 3дм 2см.

2. Інші учні одержують картки із завданням для самостійної роботи. Обчислення потрібно виконувати в зошитах і вибрати правильну відповідь із запропонованих чотирьох відповідей та занести до таблиці.


1

2

3

4

5

6








Завдання

1. Виберіть із запропонованих трикутників рівносторонній і знайдіть його периметр. (1 бал)




15 17 18 18 19 19




8 30 19

А. 66 см. Б. 57 см. В. 50 см. Г. 76 см.

2. Визначте вид трикутника, дві сторони якого дорівнюють 8 см і 12 см, а периметр – 28 см. (1 бал)

А. Рівносторонній. Б. Різносторонній. В. Рівнобедрений. Г. Прямокутний.

3. Знайдіть периметр рівнобедреного трикутника, основа якого дорівнює 9 см, а бічна сторона – 6 см. (2 бали)

А. 15 см. Б. 20 см. В. 21 см. Г. 24 см.

4. Периметр рівностороннього трикутника дорівнює 36 см, а одна із його сторін – 12 см. Знайдіть довжину двох інших сторін трикутника. (2 бали)

А. 8 см. Б. 12 см. В. 20 см. Г. 24 см.

5. Одна сторона трикутнику дорівнює 38 см, друга сторона – на 16 см менша від першої, а третя – у 2 рази більша за другу. Обчисліть периметр трикутника. (3 бали)

А. 56 см. Б. 104 см. В. 140 см. Г. 160 см.

6. Знайдіть сторону рівностороннього трикутника, якщо вона менша від його периметра на 10 см. (3 бали)

А. 5 см. Б. 10 см. В. 15 см. Г. 20 см.


V. Узагальнення і систематизація результатів роботи

Після закінчення роботи над завданнями проводиться взаємоперевірка тестів практичного характеру.


VІ. Оцінка діяльності учнів


VІІ. Домашнє завдання

§ 2, п. 14, № 380, № 360 (6б.)

380, № 375 (9б.)

380, № 377(3) (12б.)


Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С.

Математика: Підручник для 5 класу. – Х.: Гімназія, 2005.












