Тақырыбы: Жануарлардың қандай
түрлері болады?
|
Қ.Рысқұлбеков атындағы
№33 мектеп
|
|
Күні: 19.10.2017 ж.
|
Мұғалімінің аты-жөні:Карменбаева Шолпан Нурхасимовна
|
|
Оқу мақсаты:
|
1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату
1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу
1.1.2.2 көрсетілген экспериментті түсіндіру
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: жануарларды таниды .
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:жануарлардың түрлерін біледі.
|
|
Кейбір оқушылар: жануарлар туралы ой бөлісе алады.
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: жануарлардың атауларын біледі, сипаттай
алады.
Тірек сөздер: жануарлар, жабайы жануарлар, үй жануарлары, төл.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
Қазақстанда тіршілік ететін қандай жануарларды білесің?
Оларды қандай топтарға бөлуге болады? Неліктен ит пен қасқыр
бір-біріне ұқсас?
|
|
Алдыңғы білімдер
|
Жануарлар- тірі ағзалар.
|
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған іс-әрекет
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
5 минут
2 минут
3 минут
|
(МК;Ұ) Шаттық шеңбері: «Ыстық лебіз».(
сәттілік тілеймін, оқушылар қол соғады)
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы
жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Топқа бөлу. « Жапырақ теру»
Жылқы Қой Сиыр Түйе
|
Көңілді әуен қосып қою
|
Сабақтың ортасы
20 минут
3 минут
3минут
3 минут
Дескриптор
|
(ТЖ) Мазмұнды сызба құру.
Пазл құрау Әр топ бір-бір жануарды
құрастырады.
Тыңдалым.
Фотосуреттермен жұмыс
Фотосуреттерге қара
Жануарларды ата
Оларды топтарға бөл
Қандай топтар шықты
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Видео көрсету
Оқулықпен жұмыс
|
2 минут
|
Ой сергек!
|
Сергіту сәті
|
5 минут
3 минут
|
(ЖЖ) Қызықты тапсырма:
Жабайы және үй жануарлары
(Ж) Үлестірме
материалдармен жұмыс Үй және жабайы жануарлар 14-бет дәптерде
Бағдаршаммен бағалау.
|
Түрлі тапсырмалар
|
Қорытынды бөлім
10 минут
5 минут
5 минут
|
Дәптермен жұмыс
Адасқан жануарлар
(ТЖ) Сәйкестендіру (әр топ өзінің атын қорғайды)
Жылқы құлын сұлы атқора
Қой қозы шөп қойқора
Сиыр бұзау шөп сиырқора
Түйе бота тікенек түйеқора
Кері байланыс
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Оқулық, дәптерлер.
|
Қосымша ақпарат
|
|
Дифференциация:
Қабілетті балаларға қандай
тапсырмалар: үлестірмелі материал.
|
Бағалау:
Жабайы жануарларды үй жануарынан ажырата алуын бағалау.
Үй жануарларын қалай күту қажет екенін білуін бағалау.
|
Пәнаралық байланыс: денсаулық пен қауіпсіздік
АКТ
Құндылықтар
|
Бақылау
Сабақтың мақсатына жеттім. Балалар еркін сөйлей бастады. Өз
ойларын дәлелдеуді үйренді.
|
|