Инфоурок Алгебра КонспектыАлгебра пәнінен сабақ жоспары "Квадрат теңдеулер тақырыбын қайталау"

Алгебра пәнінен сабақ жоспары "Квадрат теңдеулер тақырыбын қайталау"

Скачать материал

8 сынып

Алгебра

Күні  21.01.15

Сабақ №

 

Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулерді шешу.

Мақсаты

Квадрат теңдеулердің шешу жолдарын еске түсіре отырып, қажетінше қолдана алу және өмірмен байланыстыру

Жұмыс нәтижесі

-          Квадрат теңдеуді формула бойынша шеше алады;

-          Квадрат теңдеуді келтірілген теңдеу түрінде жаза отырып, Виет теоремасын қолдана алады;

-          Теңдеулерді жаңа айнымалы енгізе отырып шығара алады.

Сілтеме

Оқулық   алгебра 8 сынып

Негізгі идеясы

Теңдеулерді шешу, түбірін анықтау,

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу,

Оқуды және оқыту үшін бағалау: қорытынды жасауда

АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау, есептер шығаруда

интербелсенді тақтаны қолдану,

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.

Өткен тақырыпты қайталау: «Таза тақта» әдісі

Жаңа тақырыпты бекіту: топпен жұмыс

Ресурстар

Постер, маркерлер,  компьютер,  интерактивті тақта, стикерлер, магниттер

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

 

Сабақ жоспары

1.      Ұйымдастыру

 

Жағымды психологиялық ахуал тудыру

«Сен қайдасың?» тренинг

Топқа бөлу

Стикерлер түрі

Мақсат қою

Оқушылармен бірге

2.      Сабақтың барысы

1)      Ұйымдастыру

2)      Өткен тақырыпты қайталау

3)      Сабақты  бекіту

4)      Қорытынды

3.      Рефлексия

 

Үйге тапсырма

 §11   №204    №205 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері  

Уақыты

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Табыс критерилері

Бағалау

1-кезең:

1) Қызығушы-лықтыояту-

-ұйымдастыру

ынтымақтастық қарым-қатынасты қалыптастыру

 

 

 

 

 

 

 

 

2) өткен тақырыпты қайталау

 

 

 

 

 

 

 

3) топқа бөлу

 

 

 

 

 

 

 

2

мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

«Сен қайда-сың ?»

Тренингі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Таза тақта» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

Стикерлердің түсіне байланысты

 

 Мұғалім оқушылармен амандасады, түгендейді, «Сен қайдасың?» тренингін өткізіп,   оқушыларды ашық қарым-қатынасқа ыңғайлау.

 

 

Әр оқушыға стикерлер тарату, өткен тақырып бойынша сұрақтар жаздырту

 

 

Әр топтың түсін білдіретін қағаздар дайындау

 

«Сен қайдасың ?» - тренингін жасайды.

Сәлем достым (қол беріп амандасу)

Сен қалайсың? (иықтарын қағады)

Қайда болдың? (құлақ-тарын тартады)

Мен сені сағындым (қолдарын жүрекке қояды)

Сен келдің (қолдарын жаяды)

Жақсы болды (қатты құшақтайды)

 

Әр оқушы стикерге бір сұрақтан жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Белгіленген топқа түсте-рібойынша бөлінеді

Стикерлерін таза тақтаға іледі, әр топтан бір оқушы шығып сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өткен тақырып бойынша білім деңгейлерін анықтау

 

 

 

 

3- жауап дұрыс

 

2- бір қатесі бар

 

 

1-  жауап мүлде дұрыс емес

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-кезең:Мағынаны ажырату:

- оқушылар бірлесіп жұмыс істей отырып есептер шығарады.

І тапсырма

Виеттеорема-сын қолдану

 

 

 

 

 

ІІ тапсырма:

Квадрат теңдеуді формула бойынша шешу

 

 

Формулалар-дыпайдалана-дыбір-біріне түсіндіреді.

 

 

 

 

ІІІ тапсырма

Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер

Жаңа айнымалы енгізу арқылы шығарылатын есептер

 

 

 

4 тапсырма

Рационал теңдеулерді қолдана отырып мәтін есептерді шығару

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

Қысқы спорт түрлерін таңдау арқылы

 

 

 

«Кім жыл-дам»

 

ойыны

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр топқа нақты тапсырма беріп, бағыт сілтейді

Тапсырмаларды тыңдау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Есептердің шығарылуын қадағалай отырып, топпен жұмыс жасап жатқанды қиналып жатқан топтарға бағыт-бағдар беру

І топ

1)

2)

 

ІІ топ

1)

2)

 

ІІІ  топ –

1)

2)

 

IVтоп-

1)

2)

 

І топ-

 

ІІ топ-

 

ІІІ топ-

 

IVтоп-

 

 

 

 

 

 

І топ-

ІІ топ-

ІІІ топ-

 

ІVтоп-

 

1 топ-

Екі санның біріншісі екіншісінен 5-ке артық, егер олардың көбейтіндісі 84-ке тең болса сандарды табыңдар.

 

Виет теоремасына кері теореманы дұрыс пайдалана алуы

 

 

 

 

 

 

 

Формуланы пайдалану дұрыстығы

 

 

3-  қате жоқ

 

2- бір қате бар

 

1- мүлде қате

 

 

 

 

 

 

 

 

3-  қате жоқ

 

2- бір қате бар

 

1- мүлде қате

 

 

 

 

 

 

3-кезең:

 Ой толғаныс:

 

анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;

квадрат теңдеулердің шешу жолдарын жүйелейді

5

мин

 Тірек сызба сызу

 

Постер-

Мен жұмыс

 

Тірек сызбаларға бағыт-бағдар беру

І топ – квадрат теңдеудің жалпы түрі.

ІІ топ-келтірілген квадрат теңдеу.

ІІІ топ – толымсыз квадрат теңдеу

ІV топ –квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер

 

Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша тірек сызбалар сызады.

Тақырыпты дұрыс аша білулері

 

 

3-сызба ретімен, ұтымды

 

2-жүйелілікжоқ

 

1-тақырып ашылмады

Рефлексия

2 минут

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Алгебра пәнінен сабақ жоспары "Квадрат теңдеулер тақырыбын қайталау""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Директор школы

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
