Ана тіл
4-сынып
|
Сабақтың тақырыбы:Алғашқы көмек. Бедел Тұрсынбаев
|
Мұғалімі
|
Бисенова Умиткан Амировна
|
Сілтеме
|
Жоспар
|
Мақсаты
|
Автор өмірінен мағұлмат беру.Әңгімені оқушылар өздері оқып,
ондағы кейіпкерлерге баға беруге, өзіндік пікір айтуға үйрету.Мәтіннің
мазмұны мен идеясын ашу
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып мазмұнына
өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін- өзі реттеуді
қалыптастырады.Оқушылар өз бетінше жұмыс жасуға үйренеді.Ұйымшылдыққа,
бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады
|
Көрнекілігі
|
Интербейнелі тақта,оқулық,дәптер, постер, стикер
|
Сабақтың барысы
|
Топқа бөлу.Түрлі- түсті шарлардың түстеріне қарай
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
|
Жаңа сабақ кезеңдері
|
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс- әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Модуль
|
Кіріспе
|
|
Оқушылардың зейінін,назарын сабаққа аудару,Сабақты «Шаттық
шеңбері арқылыбастаймыз»
|
Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады.Психологиялық
жаттығуды мұғаліммен бірге жасайды
|
Сыни тұрғыдан ойлау
АКТ мәтіннің мазмұнын білу
|
Білу
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
-Балалар үйге берілген тапсырманы тексеріп
жіберейік.Құрманғазы әңгімесінің мазмұны сұралады
|
Үйге берілген тапсырманы орындайды.Өз сөздерімен түсінгенін
айту
|
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Түсіну
|
Автор туралы түсінік беру
Оқулықпен жұмыс
|
АКТ-мен жұмысжүргізу
|
Интербелсенді
тақтаға назар
аударады
|
Талантты және дарынды балаларды оқыту
|
Қолдану
|
Оқулықпен жұмыс
|
Өлеңді оқу, түсіндіру.Сергіту сәті.
|
Өз беттерінше
оқу
Әуенге билеу
|
|
Талдау
|
Топтық жұмыс
|
1.«Қансонар» деген не?2. «Нәубет» дегенді қалай
түсінесің?Кластер жасау (5 мин)
|
Оқушылар ойларын талдай түседі, кластер жасайды.
|
Оқытудағы
басқару,
көшбас-
шылық
|
Жинақтау
|
Топтықжұмыстар
1-
топқа.Әңгімеде автор қай кезеңдегі оқиғаны баяндайды?
2-
топқа.Әңгіме неліктен «Алғашқы көмек»деп аталған?
3-
топқа.Еңбектің ең алғашқы қасиетін бала қай кезде сезінді?
4-топқа Пештің үстінде не бар?
|
Оқушылардың ой-пікірін талдау.
|
Сұраққа мозайка тәсілі арқылы жауап беру
|
|
Бағалау
|
Топтық бағалау.Топ басшысының бағалауы.Сабақ туралы өз
ойларын стикерге жазу.Рефлекция
Үйге тапсырма
беру
|
Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»
арқылы бағалатадыТоп басшысына топ мүшелерін бағалатады.Топ
басшысының қойған бағаларымен салы стыра отырып мұғалім бағалайды.Үйге
тапсырма береді
|
Топ бір- бірін «Екі жұлдыз, бір тілек»
арқылы бағалайды
Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.
Үй тапсырмасын күнделікке жазып
алады.
|
|