Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
1) Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысының формуласын қолданып есептер шығару
2) Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын өз бетінше ізденуін, өз - өздерін ретке келтіруін бағалау, қызығуышылығын арттыру.
3) Топтық қарым – қатынаста мәдениеттілікті, әдептілікті сақтау.
3 слайд
Топтастыру
1.топ «Прогрессия»
2. топ «Сандар тізбегі»
3. топ «Арифметика»
. 1 Ұйымдастыру кезеңі:
Шаттық шеңбері
4 слайд
Сабақ жоспары
1.Ұйымдастыру кезең .Шаттық шеңбер.
2.Білу:«Миға шабуыл әдісі»
арқылы-сұрақ –жауап,
3.Түсіну: «Сәйкестендіру кестесі, Крассворд»
4.Қолдану: «Жигсо 1 әдісі», « Қатесін тап »
5.Талдау: «Кім жылдам» ойыны және «Сөздер банкісі әдісі»
6.Жинақтау:Сұрақ жауаптар, топ бойынша есептер
шығарту,«Қос жазба күнделігі әдісі»
7.Бағалау : Тақырыпты қортындылау , оқушыларды бағалау
5 слайд
Білімді жан-жақты тексеру
2. Білу: «Миға шабуыл»:
сұрақ- жауап, ребус
1 Сан тізбегі дегеніміз не?
2.Сан тізбегінің берілуінің қандай тәсілдерін білесіңдер?
3.Қандай сан тізбегін арифметикалық прогрессия деп атайды?
4.Арифметикалық прогрессияның айырымы деп қандай санды атайды?
5.Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын жазыңдар
6.Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің қосындысының формуласын жазыңдар.
7 .Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы туралы теоремасын қалай айтылады?
6 слайд
Топ
1.
Арифметикалық прогрессияда а1 = 2, d = 5 болса, оның алғашқы
бес мүшесін табыңыз:
A) 2; 7; 12; 17; 22 B) 5; 10; 15; 20; 25 C) 1; 6; 11; 16; 21 D) 0; 5; 10; 15; 20
E) 3; 8; 13; 18; 23
2. Арифметикалық прогрессияда а3=7,5 , а7=14,3 болса, d мен а1-ші мүшесін табыңыз:
A) d=6,8, a1= –6,1 B) d=3,4, a1=0,7 C) d=1,7, a1=4,1
D) d=1,4, a1=4,7 E) d=1,6, a1=4,7
3. Арифметикалық прогрессияда а1= –5,6 және а2= –4,8 болса, 16 саны тізбектің нешінші мүшесі болады?
A) n=14 B) n=27 C) n=13 D) n=28 E) n=30
7 слайд
Топ .
2.
1.Арифметикалық прогрессияда а1=3, d=2 болса, оның алғашқы бес мүшесін көрсетіңіз.
A) 4, 5, 7, 9, 11 B) 3, 5, 7, 9, 11 C) 3, 6, 7, 9, 11
D) 3, 6, 8, 9, 11 E) 3, 5, 7, 9, 12
2. Егер а5=8,7 және а8=12,3 болса, d және а1-ді табыңыз:
A) d=1,6, a1=2,3 B) d=3,6, a1= –5,7 C) d=1,2, a1=3,9
D) d=1,4, a1=3,1 E) d=1,3, a1=2,9
3. Арифметикалық прогрессияда а1= –7,3 және а2= –6,4 болса, 26 саны тізбектің нешінші мүшесі болады?
A) n=39 B) n=38 C) n=27 D) n=28 E) n=30
8 слайд
Топ .
3.
1) (Аn)-арифметикалық прогрессия
а1= -3 және d =11, а11 мүшесін есептеңдер
а)100; ә)107; в)103; с)105
2) (Аn)- тізбегі арифметикалық прогрессия
а11 = 15, а3= 20 болғандағы d мен а1 ді есептеңдер
а) 5; 10; ә) 5; 5; в) 5; -10; с) -5; 10
3)Арифметикалық прогрессияның а1 мүшесін табыңдар
а15 = 219, d = 14
а) -23; ә) 24; в) 23; с) -24
9 слайд
3.Түсіну: «Сәйкестендіру кестесі, Кроссворд»
10 слайд
Сөзжұмбақ шешу»
1. Квадраттық функцияның графигі.
2. Дәлелдеуді қажет ететін тұжырым
3. Жазықтықтағы нүктенің орнын көрсететін сандар жұбы.
4. 7 сыныптан бастап өтетін ежелгі Вавилон және Мысырда дамыған математиканың бөлімі
5 Түзу сөзінің орысшасы
6 Сандар аралығы
7 Дәлелдеусіз қабылданатын тұжырым
8. Екі тең фигураның аталуы?
9. Координаталық жазықтықтағы ось
10. Мен сөзінің орысшасы
11 слайд
4. Қолдану: «Жигсо әдісі 1»
1.Тапсырма
3.Тапсырма
2.Тапсырма
4 Тапсырма
Жигсо әдісі бойынша есептер шығарту
Әр топтың бірдей нөрлеріне бірдей есептер таратылады, есептер шығаруға 5 минут уақыт беріледі. Сосын бірдей нөмерленгендер бір тоопқа жиналып есептерінің шығару дұрыстығын бір бірлеріне көрсетеді, түснбеген жерлерін бір біріне үйретеді, ал сарапшы дұрыс шығарылған есептерге баға береді
5 Тапсырма
6 Тапсырма
12 слайд
5. Талдау: “Сөздер банкісі” әдісі
«Сөздер банкасы» пайдаланып, дұрыс, қате жауаптарды орнына салу.
Дұрыс
Қате
13 слайд
Тест тапсырмалары
14 слайд
6. Жинақтау: Сұрақ жауар,есептер шығару,
Қос жазба күнделігі
Дәптердің ортасына вертикаль сызық сызу, сызықтың бір жағына тақырып бойынша әсер еткен тұстармен ойларыңды жазыңдар, екніші жағына пікіріңді яғни нені еске түсіретінің себеп салдарын жазыңдар Сол арқылы бүгінгі сабақта не үйренгендерін не білгендерін жинақтайды
15 слайд
Бағалау критерий Блум таксономиясы бойынша
Білу: «Миға шабуыл» әдісі бойынша Үй тапсырмасы орындалған нақты жауапқа-1 ұпай
Түсіну: «Ой қозғау» сатысы кезіндегі жүйелі жауапқа Сәкестендіру–1 ұпай
Қолдану: Берілген тапсырманы түсініп жеткізе білуі Жигсо- 1 ұпай
Талдау: Тапсырманы түсіндіру Сөздер банкісі ,Есептер шығару -алған 2 ұпайы
Жинақтау:Қортындылау сұрақ-жауап- 2 ұпай
Бағалау шкаласы:
«5» -9 ұпай
«4»-8 ұпай
«3 »-7ұпай
16 слайд
Қол саусақтарына арналған жаттығулар
Алақанды уқалау.
Қолды қысу
Білезіктен айналдыру
Көзге арналған жаттығулар.
Көзді бірнеше рет жыпылықтату.
Көзіңмен ақырын оң жаққа қарай 3-4 рет айналым жаса. Соншалықты айналым солға қарай жаса.
17 слайд
Қорытынды
Не үйрендік?
Не білдік?
Кері байланыс
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 665 185 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Ибикенова Сахып Манатовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Мини-курс
2 ч.