Қазақстан тарихы
|
|
Сабақ :9
|
Сабақтың тақырыбы:
|
20-30 жылдардағы Қазақстан
мәдениеті.Әдебиет,өнер,театр,кино,бейнелеу өнері
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға алғашқы Халық ағарту ісі,ересектер
арасындағы сауатсыздықты жою,қазақ ғылымы,әдебиеті,өнері, киносы,бейнелеудің
қолданылуы жайында мағлұмат беру,өз бетінше шығармашылықпен жұмыс жасауға
баулу.Қазақ мәдениетінде жаңашылдықты айту.
|
Жұмыстың нәтижесі:
|
Өз бетінше талдау жасай алуы,алғашқы
әдебиеттегі тақырыптар,жалпы мәдениеттегі ,ғылымдағы жетістіктері жайында
мағлұмат алады
|
Сабақтың әдіс –тәсілі:
|
Диалогтық оқыту,топтық жұмыс,жеке жұмыс
|
Сілтеме
|
1.Мұғалімге арналған нұсқаулық
2.Г.Қ.Нұрғалиеваның модульдік технологиясы
бойынша электрондық оқулық
|
Ресурстар
|
Постер,түсты қағаздар,маркерлер,стикерлер,қосымша
дерек көздері,суреттер,бейнебаян,әнбаян
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақтың жоспары
|
1.Ұйымдастыру бөлімі(2 минут)
2.Топқа бөлу(5 минут)
3.Үй тапсырмасын сұрау(10 минут)
4.Жаңа тақырып(10минут)
5.Оқушылармен түрлі жұмыстар(15 минут)
6.Үйге тапсырма(3 минут)
|
Сабақтың барысы:
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Атмосфералық ахуал
Білу
|
1.Ұйымдастыру.Оқушыларға атмосфералық ахуал
туғызу.Шеңбер жасап тұрады,бір-біріне жақсы сөздер мен тілектер айту.
|
«Алтын ержесі» құрылады
Кілт арқылы топқа бөлінеді.Өмір кілті мен
білім кілтінен адаспай табуына тілек айту
|
Түсіну
|
Мұғалім:1-топ.Тапсырма.Халыққа білім беру
саласындағы жетістіктерді ата.
2-топ.Тапсырма. Жоғарғы оқу орны мен арнаулы
орта оқу орнындар жаз?
3-топ.Тапсырма.Қазақстандағы ғылымның
дамуындағы өзгерістер мағлұмат беру,әр бөлімді оқыта отырып,сұрақтар қою
арқылы тақырыпты талдау.
|
Әр топ өзіне берілген мәтін бөліктерін түсіндіреді,сұрақтарды
талдайды.Әр топ өзіне берілген бөлімді түсіндіреді бір-біріне.Жасыл,сары,
қызыл түсті түстер арқылы топтар бірін-бірі бағалайды
|
Қолдану
|
«Сәйкестендіру»,»Жылдар сөйлейді»Тақырыптағы
жылдар мен оқиғаларды тауып жазу
|
Топ мүшелері осы тақырып бойынша топ ішінде
талқылайды.Постер қорғайды.
|
Талдау
|
20-30жылдардағы қазақ мәдениетіндегі жеке
тұлғалардың еңбектерін қазіргі тәуелсіз елдің ұрпақтары қалай түсінеді және
оларды қалай дәріптеуге болады дегенге ортақ әңгіме құрастыру ,газет шығару
|
Диалогтық әңгіме құрастыру,өзара
талдау.Қазіргі жас ұрпақтың көзқарасымен ойды ортаға түсіре отырып газет
шығару
|
Жинақтау
|
Күләш Байсейтованың бейнеүзіктен әнін
тыңдату.Сондай-ақ,қазіргі Тәуелсіз Қазақстанның мәдениеттегі жеткен
жетістіктері жайында айта отырып,»Көк тудың желбірегені»әнімен аяқтау
|
Оқушылар «Ой толғау »яғни 5 минуттық тақырып
бойынша жеке сұрақтарға жауап эссе жазады
|
Бағалау
|
1.Өзін-өзі бағалау
2.Кретерийлер арқылы бағалау
|
|
Үйге тапсырма
|
Тірек-схема жасап келу .
|
|