138975
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокНачальные классыДругие методич. материалыӘдебиеттік оқу "балықтар, қосмекенділер, жорғалаушылар" ашық сабақ 1 сынып

Әдебиеттік оқу "балықтар, қосмекенділер, жорғалаушылар" ашық сабақ 1 сынып

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_m410aaccd.gifhello_html_m6ca12792.gifhello_html_5d1d079.gifhello_html_31d3de97.gifhello_html_7dd8d53e.gifhello_html_m24c8bbb0.gifhello_html_3534d5c5.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifТақырыбы:Балықтар,қосмекенділер және жорғалаушылардың көктемгі

тіршілігі.

Мақсаты:Жануарлар әлемі туралы түсінік бере отырып, жаңа технология пайдалану арқылы балықтар, қосмекенділер және жорғалаушылардың көктемгі тіршіліктерінен түсінік беру, оқушының тақырыпты, пәнді терең түсіну қабілетін дамыту арқылы,алған білімдерін сыныптан тыс жерде тиімді пайдалана білу, оқушылардың диалогтік оқытуын, өзіндік реттелуін, шығармашылықтарын дамыту, сөздік қорларын байыту.Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдерді қолдана отырып, әр оқушыны жеке тұлға ретінде қалыптасуына жағдай жасау. Халықтық педагогиканы қолдана отырып, актерлік шеберліктерін дамыту, табиғатты сүюге, жануарларды қорғауға тәрбиелеу, бәсекелестікке, өз ойын еркін, ашық жеткізуге тәрбиелеу.

Жаңа технология: Білім берудегі Кембридж тәсілдері.

Қолданылатын модулдер: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диалогтік оқыту, бағалау, АҚТ, өзіндік реттелу, білім берудегі жаңа тәсілдер.

Статегиялар: Қызығушылықты ояту, мағынаны тану, топтастыру, семантикалық карта, дебат, Блум таксономиясы, топтық, инсерт әдісі, тест, венн диаграммасы, кубизм стратегиясы.

Көрнекіліктер: Ребустар, тақырыпқа сай суреттер, интербелсенді тақта, плакаттар, маркерлер, түрлі – түсті қағаздар, желім, қайшы, ноутбуктар.

Сабақ түрі: Жаңа технологияға құрылған жаңа сабақ.

Типі: Аралас сабақ.

Пәнаралық байланыс: Ана тілі, информатика, бейнелеу, еңбек.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

А) Амандасу

Ә) Сынып тазалығын тексеру

Б) Оқушыларды түгендеу

ІІ. Оқушыларды топқа бөлу. (партадағы суреттерді алып, қатарласып тұру)

-Балалар қолдарыңдағы сурет бойынша не айта аласыңдар?

-Кімге қандай сурет түсті?

-Енді не істеу керек?

-Дұрыс сол суреттер бойынша әркім партадағы суретке барып отырады.

-Ендеше, тобымызды белгілеп алайық.

І топ: «Балықтар» ІІ топ: «Бақалар» ІІІ топ: «Жыландар»

-Олай болса, балалар топ ережесін еске түсірейік. Осы ережелерді есте сақтап, осыны әр топ ережені сақтап отырсын. Әр топтың өз мүшелерін таңдап алайық, оны өздерің белгілеп алыңдар.

1. Спикер, 2. Лидер,3. Тайм-кипер, 4.Хатшы, 5. Қорғаушы

ІІ. Психологиялық дайындық: Интербелсенді тақтадан өздеріне ұнаған смайликтерді таңдап алады.

-Неліктен бұл смайликті таңдадыңдар?(әр топтың пікірін сұрау)

-Ендеше, бүгінігі сабақты осындай көтеріңкі көңіл күйде өткізейік.

-Қане, балалар әдеттегіндей сабағымызды «Шаттық шеңберінен» бастайық.

Күнім, күнім, күлімде,

Шуағын шашып тұр әне!

Жылуын шашып біздерге,

Сабақты кане бастайық

Бестік баға алайық!

ІІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

«Кубизм» әдісі бойынша.

І топ: Құстардың туған жерге оралуы (мазмұндау)

ІІ топ: Сәйкестендіру тесті

ІІІ топ: Бейнероликтегі құстардың дауысын тыңдап қай құстың дауысы екенін айтады.

Қызығушылықты ояту.

Әр топқа ребус беріліп соны шешеді. Ребустың шешуінде қандай сөз жасырылған?

І топ: Бал(ға) (и)ық «балық»ІІ топ:(тас)бақа ІІІ топ: жыл(қы) н(ан) «жылан»

-Ендеше, мен сендерге неліктен бұл ребусты бердім?

-Осы сөздер бойынша не айта аласыңдар?

-Бұлар нелер?

-Бұларды жануарлар тобына жатқызуға бола ма?

-Неге?

-Жануарлар тобын жалпы қалай бөлеміз?

-Жануарларды табиғаттың қандай түріне жатқызамыз?

-Табиғат деген не?

-Жануарлар тобын топтастырып көрейік.Интербелсенді тақтаға сызып көрсету

бунақденелілер


Жануарлар



үй жануарлары құстар



аңдар

сүтқоректілер


жорғалаушылар

Бүгінігі сабағымызды Блум таксономиясы бойынша жүргіземіз, яғни сабақ барысы

осы 6 ереже бойынша жүру керек. Бірінші деңгей білім деңгейінен бастаймыз.





Бағалау


Синтез

Талдау


Қолдану

Түсіну


Білім

Интербелсенді тақтадан слайд бойынша көрсету.

-Ендеше, осылардың әрқайсысы туралы не білетіндеріңді инсерт әдісі бойынша кестені толырып көрейік.

1. Аңдардың қалай қыстайтынын.

2.Айлакер түлкінің қыста қалай азық тауып жейтінін

3. Бунақденелілердің көктемгі тіршілігін

4.Құстардың қалай қыстайтынын

5.Үй құстарын бағып күтуді

6. Балықтар, бақалар, жыландардың көбеюін

7.Аңдардың көктемгі тіршілігін

8. Балықтардың көктемгі тіршілігін

9. Құралай желі

-Ендеше, білгендерімізді кестеге толтырып шықсақ. Алдарыңдағы кестені толтырып шығыңдар.

V-білемін

+ білгім келеді

?білдім

1.



2.



3.



4.



5.



6.



7.



8.



ІҮ. Мағынаны тани білу.

2. Түсіну деңгейі.(мазмұны бойынша түсінік беру)

-Бүгінгі сабақта ендеше балықтар, қосмекенділер және жорғалаушылармен танысамыз.

Интербелсенді тақтамен жаңа сабақ бойынша түсінік бере отырып, электронды оқулық бойынша бейнеролик көрсету.

Мәтін бойынша түсінік.

Ү.Оқулықпен жұмыс.

Әр топқа бөлік бойынша оқыту. Әр бөлік бойынша сұрақ қоя отырып, өз сөздерімен айтқызып отыру. Алдарындағы ноутбуктан бейнероликті көрсету, өз ой пікірлерін сұрау.

3.Қолдану деңгейі.

Әр топқа балық, бақа, жылан және кесіртке суреттерін тарату арқылы адамға, қоғамға қандай пайдасы бар екенін өз топтарында пікірлесіп,ноутбукте суреттерін салып бояу.

4. Талдау деңгейі

Әр топ қолдану бірін-біріне «зигзаг» стратегиясы арқылы жұмыстарын талдайды және формативті түрде бағалайды, себептерін анықтайды. (шапалақтау, бас бармақты төмен түсіріп, қателерін айту)

5. Синтез деңгейі

Рөлдік ойын арқылы «Алтын балық» ертегісінен үзінді көрсету. Өзіндік реттелуін бақылау.


«Болжау» стратегиясы

Егер менде алтын балық болса мен не істер едім.........?

Әр топтан 1-2 оқушы шығып өз пікірлерін айтады.

6. Бағалау деңгейі

Семантикалық карта таратылып беріледі және әркім өз жұбын бағалайды. (формативті)

ҮІ. Ноутбукпен жұмыс.

І топ: Балықтың суретін бояу.

ІІ топ: Жыланды бояу.

ІІІ топ: Бақаны бояу.

Жаңа сабақты бекіту:

Рефлексия:

-Балалар, бүгінігі сабақ туралы өз ой-пікірлеріңді рефлексия бойынша қортындылаңдар.

Оқыту үшін бағалау. (критерийлер жүйесінде)





















