Пән: қазақ тілі және әдебиеті
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
4-бөлім.
Менің туған өлкем
|
Мектеп: №11 МФММ
Күні: 15.12.2016ж
|
Мерзімі: 2 - тоқсан
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жолдыбаева Э.С.
|
Сынып:2
|
Қатысқаны:
Қатыспағаны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Астанам-айбарым
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
2.2.7.1 Мұғалімнің көмегімен шығармадан құбылысты/кейіпкерді
суреттейтін үзіндіні және ондағы көркем сөздер мен сөз тіркестерін табу.
2.3.2.1 Мұғалім көмегімен шағын ертегілер/жұмбақтар жазу
немесе дайын ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар құрастыру.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Кейіпкердің іс-әрекетін бағалау.
|
Жетістік
критерийлері
|
Мәтіннен
көркем сөздер мен сөз тіркестерін табады.
Ұйқастарды
қатыстырып шумақтар құрастырады.
|
Сөздік қор
|
Күмбез,
қажымас, шырақ
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Астананың еліміздің бас қаласы екенін, елге деген патриоттық
сезімді ояту.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Тарих, дүниетану.
|
АКТ
|
АКТ-дан Астана туралы бейнематериалдар көрсетіледі.
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Шығарманың жанрын анықтайды және кейіпкерді бағалайды.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
1.Психологиялық
дайындық.
Білім берген шәкірттерге
жан-жақты,
Армысыздар, ұстаздарым,
салмақты.
Алдыңызда бас иіп, сәлем
бердім,
Баршаңызға, ұстаздарым,
қымбатты!
2. Топқа бөлу.
«Бәйтерек» тобы
«Ханшатыр» тобы
«Ақорда» тобы
«Пирамида» тобы
3. «Астана-болашақтың қаласы» атты бейнеролик көрсету.
Оқушыларға елордамыз
Астана қаласы туралы сұрақтар қойылады.
-Еліміздің астанасы қай
қала?
-Астанада қандай
ғимараттар бар?
-Астананың табиғаты
қандай?
-Астанаға барғанда қандай
әсер алдыңдар?
4.Топтық жұмыс.
Ассоциация «Астана
|
|
Сабақ ортасы
25 минут
|
5.Оқулықпен жұмыс.
Оқиық.
Оқулықта берілген өлеңді
мұғалім мәнерлеп оқып береді. Оқушылар қолмен жүргізіп отырады.Содан кейін
оқушылар өздері оқиды,жеке-жеке және топ болып оқиды.Өлең мазмұнын оқушылар
талдайды.
Тірек сөздер.
Күмбез- үлкен құрылыстың
шаңырақ тәрізді төбесі.
Қажымас- шаршамау, талмау.
Шырақ-шам,жанып тұрған от.
-Ақын неліктен Астананы
кең жүрек ана, елдің тірегі, шырақ, бағдаршам ұғымдарымен байланыстырған?
-Басқа қандай ұғымдармен
байланыстырар едіңдер?
6. Жұппен жұмыс.
Өлең шумақтарын
құрастырады.
Астанам менің асқар тау,
Ақордам жарық, шамшырақ.
Жұртымның сенсің тілегі,
Астанам менің ақ отау!
7.Ширату.
8.Топтық жұмыс.
1. Санамақ құрау.
2. Ұйқасын табу.
3. Жарнама жасау.
4. «Астана» тақырыбына
шығарма жазу.
9.Бекіту.
Осы сабақта өткен үш
маңызды ақпаратты жазады.
Үш маңызды ақпарат
|
Неліктен?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
10.Рефлексия.
Екі қолын көтерсе
сабақта бәрі түсінікті.
Оң қолын көтерсе,
әлі де түсініксіз.
Сол қолын көтерсе,
ештеңе түсініксіз.
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Әр оқушының жауабы
мадақталады. Әртістік қабілеті бар оқушыларға қойылым ұсынылады.
|
Оқушылардың мәтіннің мазмұнын түсіну және негізгі ойын анықтай
алу қабілеті бағаланады.
|
Сергіту сәті өткізіледі.
Табиғатта гүл жинау кезіндегі қауіпсіздік ережелері айтылады.
|
|
|
|
|
|
|
|