Б.
Қонысбаева
Алматы
облысы Кербұлақ ауданы
Қарашоқы
орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі.
Санаты-
жоғары
Қазіргі заман талабына сай оқу процесі шығармашылықпен ұйымдастырылса,
оқушылардың білімі, ойлау қабілеттері белсенді бола түседі.
Алгебра – 10
Тақырып: Функцияның өсу және кему белгілері
Мақсаты:
Білімділік: Функциялардың өсу және кему белгілерін қолданып өз бетінше есеп шығару
дағдыларын бақылау
Дамытушылық: Өзіндік ойлау, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілеттерінің дамуына
ықпал ету
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік қасиеттерін
бойында тереңдету
Күтілетін
нәтижелер: Берілген тапсырмаларды
өз бетімен орындай алады, шығармашылықпен жұмыс жасайды, оқушы дербес ойлануға,
сын тұрғысынан ойлануға бейім .
Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру
кезеңі: түгендеу, сабаққа
ынталандыру
1. Бақылау
жұмысының мәтінін таратып беру.
2. Үйге
тапсырма беру: формулаларды қайталап келу
Сабақтың барысы: І нұсқа
|
ІІ нұсқа
|
51. Функцияның өсу және кему
аралықтарын табыңдар:
Ж: -кемиді, -өседі
|
51.Функцияның
өсу және кему
аралықтарын табыңдар:
Ж: -кемиді, -өседі
|
5 2. Функцияның максимум
және минимум мәндерін табыңдар:
Ж:
<3. Функцияның асимптоталарын табыңдар:
Ж:вертикаль,горизонталь
асимптота, көлбеу асимптотасы жоқ
|
5 2. Функцияның максимум және минимум
мәндерін табыңдар:
Ж:
<3.Функцияның асимптоталарын табыңдар:
Ж: вертикаль,-горизонталь
асимптота, көлбеу асимптотасы жоқ
|
<4. Функцияны ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар:
|
<4. Функцияны ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар:
|
Ж: Ең кіші мәні , ең үлкен мәні
|
Ж: Ең кіші мәні , ең үлкен мәні
|
|
5. Шығармашылық деңгей
а-ның қандай мәнінде функциясы нақты сандар жиынында өспелі
болады ?
|
Бағалау: Критерий арқылы бағалау
Критерий:
1 тапсырма--- 2балл
2 тапсырма----2балл
3 тапсырма----3балл
4 тапсырма ----3 балл
5тапсырма-----5балл
4-7 балл-«3»
5-10 балл-«4»
11-15 балл -«5»