- 04.05.2015
- 3250
- 45
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Павлодар облысы. Май ауданы. Қаратерек ауылы.Пән мұғалімі: Қарлығаш Байтемировна Досымханова
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тақырыбы: Отбасы шағын қоғам.Қоғамдық топтар
Сынып. 4 «А» қазақ сыныбы
Пәні: Дүниетану
Өткізу күні:24.02.2015жыл
Мақсаты: Отбасының қоғамдағы орнын түсіндіру
Міндеттері. 1.Отбасы неке мен туыстық қатынастарға негізделген адамдар тобы екенін түсіндіруді жалғастыру
2.Отбасы мүшелерінің құқығы мен міндеттері жайлы айта отырып, іс-әрекеттері үшін жауап беру, туысына қамқор болу сияқты дағдыларды қалыптастыру.
3.Отбасы мүшелерін қадірлеуге тәрбиелеу
Сабақ түрі: жаңа сабақты меңгерту.
Құрал жабдықтар: Интербелсенді тақта,оқулық, А-3 қағазы, маркерлер
Әдіс-тәсілдер: 78-беттегі сурет, СТО, ЖИГСО, топпен жұмыс, постер қорғау, Ой қозғау «Отбасылық міндеттер», Пікірталас
Б.Б.Б., флипчат.
Күтілетін нәтиже: Отбасы неке мен туыстық қатынастарға негізделген адамдар тобынан екенін түсі неді; отбасы құқығы мен міндеттерін бі леді және туысына қамқор болуға дағдыланады.
Жұмыс кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеттері | Оқушының іс-әрекеті | Ұйымдастыру түрі | Бағалау | Қолданылатынмодуль | |||||||
Ұйымдастыру кезеңі. | 2 мин | Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. -Таңертең көзімізді ашып терезеге қарасақ, алдымен нені көреміз? -Егер күн жарқырап, жан-жағына нұрын шашып тұрса біздің көңіл күйіміз қандай болады? - Бәріміз бірге өлең жолдарын айтып, геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлініп отырайы | - Күнді, күннің нұрын көреміз. - Біздің де көңіл- күйіміз көтеріледі. (Қимылмен көрсете отырып, өлеңді айтады) Қуан! Шаттан! Алақай! Қуанатын күн келді! Қайырлы таң! Қайырлы күн! Күліп шықты күн бүгін! геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлініп, отырады. | Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлініпотырады. | Бармақпен | СТОү ОЖЕСО ОЖТ | |||||||
Білу | 5 мин | 78-беттегі сурет бойынша әңгіме жүргізу арқылы тақырыпқа шығу және сабақ мақсатын анықтау | Сурет бойынша әңгіме жүргізу арқылы тақырыпқа шығады және сабақ мақсатын анықтайды. | жеке | Шапалақ пен | АКТ СТОү ОЖЕСО | |||||||
Түсіну | 15 мин | Мәтінді оқушыларға абзацқа бөліп беру | Мәтінді ЖИГСО әдісі бойынша оқып, жұпта бір –біріне өз сөздерімен айтып береді. | Топтық жұмыс | Екі жұлдыз, бір тілек | СТОҮ ОЖТ ОүБжОБ | |||||||
Қолдану | 3 мин | Отбасы шағын қоғам.Қоғамдық топтар туралы әңгімелеу Постер салу, қорғау. | Оқығандарын пайдалана отырып,постерді салып, қорғайды, бағалайды. | Жеке, дара | Бағдаршам түстері арқылы бағалау | СТОҮ | |||||||
Талдау Сергіту сәті | 5 мин 2 мин | Ой қозғау «Отбасылық міндеттер» сызбасы құрастырылады. «Көңілді сергіту сәті» әуенмен орындалады. | МеніңАнамныңӘкемнің міндеттерімміндеттеріміндеттері Топпен сергіту сәтін жасайды | Жеке Ұжыммен | Керемет! | АКТ СТОҮ | |||||||
Жинақтау | 8 мин | Пікірталас 1.Отбасыңда өз құқығыңды қорғауға тура келді ме? 2. Отбасыңда болған кикілжіңді басуға шамаң жете ме? | Әр оқушы өз ойын жеке айтып, пікірін білдіруге тырысады. | Жеке | | СТОҮ ТжДО ОЖЕСО | |||||||
Бағалау | 5 мин | - Балалар, бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай? - Нені білдіңдер? --Тағы нені білгілерің келеді? | Оқушылар кестеге бүгінгі сабақ туралы өз ойларын жазады.
| Жеке | БББ «Бірін-бірі» бағалау | ОЖТ СТОҮ ОүБжОБ |
Үйге: Тақырыпты оқып, сұрақ бойынша дайындалу
6 665 097 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Досымханова Карлыгаш Байтемировна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
5 ч.
Мини-курс
4 ч.