Пәні:
Қазақстан тарихы
|
Сынып: 7
|
Мерзімі:
|
Тақырыбы:
|
§19.
Архитектуралық құрылыс жүйелері
|
Мақсаты:
|
Оқушыларды Х-ХІІІ ғ.ғ. Қазақстан территориясында
салынған архитектуралық құрылыс жүйелерінің ерекшелiктерiмен таныстыру
|
Күтілетін нәтиже:
|
Архитектуралық құрылыс жүйелерінің өзiндiк
ерекшелiктерi мен ұқcaстықтарын оқушылар ажырата біледі, бiлiм алуға,
iзденуге талпынады
|
Бағалау критерийлері:
|
Теорияны
түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
«Джигсо»
, «Шынжыр», «Қашан?Қайда?», «Ыстық орындық»
|
Сабақтың барысы:
|
Кезеңі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
|
2 минут
|
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың
зейінін сабаққа аудару
|
Оқушылар
оқу құралдарын дайындайды
|
Ауызша
мадақтау
|
АКТ
стикерлер
|
2 минут
5 минут
|
Оқушыларды
топқа бөлу
Үй
тапсырмасын сұрау
·
Сәндік
қолданбалы өнер дегеніміз не?
·
Қазақстанда
ірі ғимараттық құрылыстары қай кезде бой көтере бастады?Оған қандай жағдайлар
ықпал етті?
·
Х-ХІІ
ғасырлардағы сәулет құрылыстарының VI-IX ғасырлармен салыстырғанда қандай
артықшылықтары болды?
|
Оқушы
қызығушылық танытып, белсенділігі артады
«Шынжыр»
әдісі арқылы
|
Ауызша
мадақтау
|
Тақырыпқа
байланысты суреттер
|
Таныстырылым
|
2 минут
|
Тақырыпқа
байланысты қысқаша түсінік беру
|
Оқушылар
тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді
|
Стикерлер
арқылы ынталандыру
|
Электронды
оқулық
|
Негізгі
бөлім
|
20 минут
|
Джигсо
әдісі
Мәтінді
оқиды
Термин
сөздермен жұмыс жасайды
|
Оқушы
орындау керек
Мәтінмен
жұмыс
Қазақстанның
саяси картасымен жұмыс
|
Бас
бармақ арқылы бағалау
|
Қазақстанның
саяси картасы
АКТ
А4
форматтағы түрлі-түсті қағазадар
|
5 минут
|
Жаңа
сабақты қорытындылау
Қашан?Қайда?
|
Дәптермен
жұмыс
Оқулықпен
жұмыс
Архитектуралық
құрылыстың салынған уақыты мен орналасқан жерін айтады.
|
Стикерлер
арқылы
|
7
сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы
|
Қорытынды
|
10 минут
|
Суммативті
бағалау
Рефлексия
жасау
Үйге
тапсырма
|
Оқушы
өзін-өзі бағалайды
Рефлексия
Үйге
берілген тапсырманы күнделікке жазу
|
Бағалау
Рефлексия
|
«Ақыл
тасы» әдісі
|