САБАҚ: Өзбек тілі.
ТАҚЫРЫП: Сөз құрамы.Түбір мен
қосымша.
|
Мектеп:№
100 ЖОМ
|
Күні: 20. 04. 2016ж.
|
Мұғалімнің есімі: Абатова Дилмура
|
СЫНЫП: 2- «Е»
|
Қатысқандар саны:16
|
Қатыспағандар саны:0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты(мақсаттары)
|
Оқушыларға сөз құрамы және түбір мен қосымша
туралы түсінік беру, қолданыста дұрыс пайдалануына ықпал ету.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Сөз құрамы
неден құралатынын біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Түбір мен
қосымшаны ажырата алады.
|
Кейбір оқушылар:
|
Түбір
мен қосымшаны сөйлемдерде дұрыс қолдана алады,топқа түсіндіре алады
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Түбір мен қосымшадан
пайдаланып сөздер құрайды, оларды мәтін түріне келтіреді.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Түбір, қосымша, жұрнақ, жалғау, сөз, сөйлем.
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін
пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Сөз
құрамына талдауда қандай заңға бағынуымыз керек?
|
Сіз неліктен....... екенін айта аласыз ба?
|
Сөз құрамы қалай жасалатындығын айтып бере аласыз
ба?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
|
Алдыңғы оқу
|
«Ой қозғау» әдісінен пайдаланып
өтілген сабақты пысықтайды.
|
Жоспар
Өзбек тілі. Алматы «Жазушы» 2013ж
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелеріңізді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
8.30-8.45
|
Ұйымдастыру, жағымды ахуал
құру, топтарға бөлу,
Үй тапсырмасын тексеру,өтілген
тақырыпқа арналған сұрақтар. Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, жаңа
тақырыпты оқушылар өз бетімен меңгеруіне бағыт бағдар беріп отыру.
|
Гүл қырқымдары
|
Ортасы
8.45-9.05
|
Жаңа
сабақты постер көмегімен бір- бірлеріне түсіндіреді. «Ізденген жетер мұратқа»
әдісін пайдалану
Жаңа
тақырыпты пысықтау «Үйрете отырып үйренемін» стратегиясы
|
Флипчат, маркер, стикер.
|
Аяқталуы
9.05-9.15
|
Топтар бір-бірлерінің жұмыстарын бағалайды.
|
смайликтер
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау-Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы
жоспарлаймын
|
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін
тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Оқушыларды гүлдер арқылы
бағалайды.Смайликтер арқылы
формативты бағалайды.ББҮ кестесі арқылы кері байланысқа шығады
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік
және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Рефлекция
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не
білді? Сыныптағы ахуал қандай болды. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді
болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына
сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Сабақтың мақсаты шынайы. Оқушылар сөз құрамы, түбір
мен қосымша туралы білді, қолданыста дұрыс пайдалана алады.Қолданылған
әдістер тиымды болды.
Үақыттан үлгермеді.Себебі оқушылардың қимылы баяу болды.Мен өз жоспарыма
түзетулар енгізген жоқпын
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз )?
1: топтық жұмыс
2: постер қорғау
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз )?
1: бағалау
2: деңгейлік тапсырмалар
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар
туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға
негізделемін.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|