Пән:
Ұзақ
мерзімді жоспар бөлімі:
4.3.Жиын.
Логика элементтері
Күні:
Сынып: 1
|
Мектеп:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Бірізділіктер заңдылығы
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.4.3.1**
20- ға дейінгі сандар тізбегін/ ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін
құрастыру; 100 көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар, символдардан
тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:100 ге дейінгі сандар тізбегін құрастырады.
Көптеген
оқушылар:100 көлеміндегі сан, сурет,фигура, символдардан тұратын тізбектердің
заңдылықтарын анықтайды.
Кейбір оқушылар:түрлі
моншақтар тізбегін құрастыра алады және заңдылықтың бұзылыуын табады.
|
Бағалау
критерийлері
|
-20көлеміндегісандарды тізбектей
орналастырады.
- Тізбектердің заңдылығын анықтайдыжәне
жалғастырады
|
Тілдік
мақсаттар
|
Заңдылықтар
, тізбектер
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Көркем
еңбек,
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Шапшаңдылық,
зеректік
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Санамақ
әндері
|
Бастапқы
білім
|
100 ге
дейін санау біледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Сабақ
басында:
Шаттық
шеңберіне тұру.
Оқушыларды
2 қатарға тұрғызып бірінші қатардағыларға 1 ден 9 ға дейінгі сандар жазылған
картаны беру, екінші қатарға 10-20 ға дейінгі сандар жазылған картаны беру.
Бір-біріне көрсетеді.
-Не
байқадыңдар қандай ұқсастықтары бар немесе айырмашылықтары бар?
Бұлар
біртаңбалы немесе екітаңбалы сандар деп аталады.
|
Цифрлар
салынған қалақша
|
Сабақтың ортасы
23 минут
|
Заңдылық
ұғымымен таныстыру.
Кіріспе
тапсырма.
Тақтаға
3 түрлі түсті дөңгелек ілу.
-Мына
дөңгелектерді әрі қарай қалай жалғастыруға болады?
-Қандай
заңдылық бойынша орналасқан?
Т.б
суреттер ілуге болады.Мысалы жыл мезгілдері.
Оқулықпен
жұмыс. Асықтармен жұмыс.
Парақшалардағы
сандар ретін пайдалану.
Шығаорып
көр айдары. Осы үйдегі заңдылықтарды пайдалана отырып, көшенің қарсы
бетіндегі үйлердің номері қандай болуы мүмкін екенін анықтату.
Топтық
тапсырма Әр топқа дөңгелек тізбек құрастыру.
1+4
5+2 7+1 8+2 6-1 әр топқа осыған ұқсас тапсырмалар беру.
Сергіту
сәті
4 топтың
оқушылары тізбек бойынша заңдылықты сақтап тапсырмалар орындайды.
1\ топ-бойымен
тұрады
2
альфавит ретімен тұрады.
3 топ-ұл
мен қыз болып тізбектеп тұру
4 топ –отырған
орындары бойынша оңнан солға қарай тұру
Дәптермен
жұмыс.
Сандық
қатарларды жалғастырып жазу
(Ж)
алашаны бояу
|
Оқулық 110,111
бет
Дәптер
109 бет
Түрлі
түсті дөңгелектер
Жыл
мезгілдерінің суреттері
|
Сабақтың
соңы
7
минут
|
(К)Қалыптастырушы
бағалауды ұйымдастыру
Ағашар
тізбегіндегі белгісіз сандарды тауып жазыңыз.
Заңдылықта
анықтап, суретті жалғастырып жазыңыз
-Заңдылық
деген не?
-Қандай
мысалдар келтіруге болады?
1,2,3
1,2,3 заңдылық па?
«Жетістік
баспалдағымен»бағалау
Смайликтер
арқылы кері байланыс жасату
|
Қалыптастырушы
бағалау
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Осы
үйдегі заңдылықтарды пайдалана отырып, көшенің қарсы бетіндегі үйлердің
номері қандай болуы мүмкін екенін анықтату
|
-Заңдылық
деген не?
-Қандай
мысалдар келтіруге болады?
1,2,3
1,2,3 заңдылық па?
«Жетістік
баспалдағымен»бағалау
Смайликтер
арқылы кері байланыс жасату
|
Денсаулық
сақтау технологиялары.
Сергіту
сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы
сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақ
мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта
саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың
уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ
жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл
бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз
туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың
жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ
барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|
|
|
|
|
|