85177
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокМатематикаРабочие программыЕсепті теңдеу құру арқылы шығару

Есепті теңдеу құру арқылы шығару

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сабақтың тақырыбы: Расторлық графика. Adobe Photoshop бағдарламасындағы палитра құралдары.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға Adobe Photoshop бағдарламасындағы палитра құралдарының әрқайсысымен таныстыру және оларды бейнелерді өңдеу кезінде қолдануды үйрету;

Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау қабілетін және логикалық ой - өрісін дамыту;

Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, белсенділікке тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекіліктері: компьютер, жұмыс дәптері.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, баяндау, сұрақ - жауап.

1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеу

2. Үй жұмысын тексеру

3. Өткен сабақты қайталау:

1. Adobe Photoshop не үшін арналған? (Расторлық графика құру үшін және өңдеуге арналған).

2. Расторлық бейнелеу (клетка арқылы сызу) – бұл неден тұрады? (өте ұсақ элементтерден, яғни пиксельдерден тұрады. Әр пиксель бір - бірімен тәуелсіз болады).

3. Жаңа құжатты ашу: (Файл/Новый/Имя ).



4. Жаңа сабақ

PhotoShop бағдарламасында жүргізілетін көптеген операциялар палитралардың көмегімен жүзеге асырылады. Экранда көп орын алмас үшін палитралар бір топқа біріктірілген: Навигация/Информация, Цвет/Образцы/Стили, История/Действия/Набор инструментов, Слои/Каналы/Контуры, Шрифт/Абзац.

Қандай да бір палитраны ашу үшін Окно командасын орындау керек.

Цвет палитрасы түстерді таңдауға және араластыруға арналған. Түстер қандай да бір құралмен сурет салу барысында қолданылады.



















Образцы палитрасы дайын түстерді таңдау үшін қолданылады. Жеке үлгілерді палитрадан алып тастауға және қосуға болады.

Стили палитрасы анықталған эффектілері немесе олардың құрамын қолдануда пайдаланылады.

Навигация палитрасының көмегімен бейненің экранда көрінген үзіндісін немесе осындай үзіндінің масштабын өзгертуге болады.

Информация палитрасында курсор көрсетіп тұрған аумақтағы пикселдің түстік компоненттерін көрсетеді. Сонымен қатар түстік үлгілер (максимум 4) туралы мәліметтер орналасады.

Жаңа бейне құру барысында оның фоны прозрачный болмайды. Слои палитрасы фонның бетінде орналасқан қабаттардың орналасу орындарын ауыстыруға, бір-бірімен біріктіруге, көшіруге, көрсетіп/жасырып қоюға, жоюға және қоуға мүмкіндік береді. Әрбір қабатты басқа қабаттардың қатысуынсыз өзгертуге болады.

История палитрасының көмегімен бейнені өзгерту барысындағы бір немесе бірнеше әрекеттерді болдырмауға болады. Кез келген операция тізімге тіркеліп отырады және төмендегі әрекет ең соңғы болып табылады.



Қорытынды

Жаңа сабақты бекіту мақсатында:

1. Adobe Photoshop не үшін қажет?

2. Adobe Photoshop қандай графикаға жатады?

3. Adobe Photoshop-та қандай негізгі түстер бар?

4. Палитра құралдарын ата.



Үйге тапсырма: Лекция бойынша оқу. Фотосуреттерді сканерден өткізіп әкелу.



Краткое описание документа:
1) Математика.(4-сынып) Тақырыбы: Есепті теңдеу құру арқылы шығару. Мақсаты: Есептерді теңдеу құра отырып шешу жолын ұғындыру.Сөз есептерге теңдеу құру арқылы шешуді үйрену,сауатты түрде шапшаң орындау арқылы балалардың ойлау қабілетін дамыту. Ұқыпты орындап,қатесіз жазуға,теңдеуді сауатты құра білуге дағды қалыптастыру. Балаларды топпен ұйымдаса жұмыс істей білуге ,еңбекке баулу. Көрнекілігі: сызбалар,кестелер,суреттер,тесттер,оқулық Сабақ түрі: аралас Әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,топпен жұмыс,тест сынағы,салыстыру. Сабақ барысы.І.Ұйымдастыру кезеңі. Балаларды сабаққа дайындау,психологиялық дайындық. (жақсы тілек тілеу) ІІ.Жаңа сабақ. Есепті теңдеу құру арқылы шешу. * «Ой қозғау» Теңдеудің неше түрі бар? (күрделі,қарапайым) Салыстыру,ұқсастығы неде,айырмашылығы неде? (ұқсастығы екеуіде теңдеу,айырмашылығы: күрделі екі немесе көп амалмен орындалады,қара-пайым: тек қана бір амалмен орындалады) • «Ойлан,тап!» 1кг сары май 360 теңге тұрады.Жарты кг сары май қанша тұрады? 360:2=180 (жарты,немесе 500г) • х:5=18 х=18•5 х=90 90:5=18 18=18 Қайсысы ыңғайлы? (әрина теңдеу құрған) Сергіту сәті: «Санамақ құра біл!» Бір дегенім – білек, Білсең,білек те керек. Екі дегенім – еңбек, Еңбек бәрін жеңбек * «Топпен жұмыс» І – топ №3-208бет, Бар еді-1706қап ұн. Қалды-1009қап ұн Жөнелтілді-? Қап ұн Ш: 1706-х=1009 х=1706-1009 х=697 1706-697=1009 1009=1009 Ж: 697 қап ұн ІІ-топ №4-208бет, Болды-548т қызылша. Қалды-399т қызылша. Тиеп жіберді-?т қызылша. Ш: 548-х=399 х=548-399 х=149 548-149=399 399= 399 Ж: 149т қызылша. ІІІ-топ №5-208бет, Әр қ.8 көшеттен-5 қатар Жиектеді-? көшет Болды-63 көшет. Ш: (8•5)+х=63 40+х=63 х=63-40 х=23 (8•5)+23=63 63=63 Ж: 23 көшетпен жиектеді. ІV-топ №6-208бет, S=18км, t=2 сағ, υ1=4км/сағ, υ2=?км/сағ Ш: 18:2-х=4 9-х=4 х=9-4 х=5 18:2-5=4 4=4 Ж: υ2=5км/сағ • «Логикалық тапсырма» Шаршының Р=64см S1=?см2 S2=?см2 2есе кем в2=4см а2=?см Ш: 1) 64:4=16 (шаршының қабырғасы) 2) 16см•16см=256см2 (шаршының ауданы) 3) 256:2=128 (тік төртбұрыштың ауданы) 4) 128:4=32 (тік төртбұрыштың қабырғасы) Ж: S1=256см2, S2=128см2, а2=32см Сергіту сәті: «Ұшты-ұшты». Мақсаты: Зейінді тексеру. Ұшты-ұшты құс ұшты (қолын көтереді) Ұшты-ұшты парақ ұшты (үндемеу керек)Осылай жалғастырылады. * «Қызықты тапсырмалар» 