Сынып
|
5 «а»
|
Пәні:
математика
|
Күні:
|
Сабақ
атауы
|
Өрнектерді
ықшамдау
|
Жалпы
мақсаты
|
Өрнектерді ықшамдауға
дағдыланады;
Топта
өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйрету;
|
Күтілетін
нәтиже
|
·
Өрнектерді ықшамдауға машықтанады.
·
Сыни тұрғыдан ойлап, шешім қабылдауға дағдыланады.
·
Бұрын білетін мәліметтеріне қосымша мәлімет қосады;
·
постерге салып қорғауға, қорытынды айтуға үйренеді.
Бағалау
критерийлері бойынша өзін-өзі бағалауға және топты бағалауға үйренеді.
|
Негізгі
идеялар
|
Өрнектер,
жақша ашу, өрнекті ықшамдау
|
Әдіс-тәсілдер:
|
Суреттер сөйлейді, Жигсо, Семантикалық карта, Кім біледі
|
Тапсырмалар
|
Ғаламтор,
Power Point, ресурстар, «Білім беру платформасы»
|
Сабақ бойынша
мұғалім жазбалары
|
Уақыты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс-әрекеті
|
3
минут
|
І.Кіріспе
Оқушылар
4 топқа бөліп орналаст ыру. Оқушылар геометриялық фигуралар арқылы төрт топқа
бөлінді
Бағалау
парақшалары таратылады
Топ басшысы
бағалау парағын толтырады
|
Оқушылар
фигуралар арқылы топтасады
Оқушылар
өткен тақырып бойынша түйінді сөздерді топтастырады
Оқушылар
«Бағдаршам» арқылы бағаланады
|
4
минут
3
минут
3
минут
5
мин
6
мин
3 минут
2
минут
|
ІІ Тұсау кесер
1. «Бес сұрақ»
Тақырып бойынша сұрақтар қояды. Бүгінгі тақырып тақтадан
көсетіледі
Мақсатын оқушылар арқылы ашып алу
|
Төрт
топтан бір оқушыдан ортаға шығады, сұрақтар көрсетіледі тақтада соған жауап
бере отырып, сабақтың тақырыбы анықтайды
|
«Өзін–өзі
бағалау» әдісімен тексеріледі. Қатемен жұмыс жүргізу. Ашық сұрақтар қою
арқылы өткен тақырыптарды қайталау.
«Көршінің
портреті» сергіту.
|
Бағалау
түрі: Бақылау, қадағалау, ынталандыру .
Өзін-өзі бағалау.
8 ұпай- 5, 7-6 ұпай- 4,
5-4 ұпай -3,
3 тен төмен -2
|
5 минут
|
ІҮ.
Негізгі бөлім
Оқушылар
жаңа тақырыпты өздігінен оқиды, танысады. «Өзіндік мысал» ойынын
қолдану.
Ү.
«Ми фитнесі» . Топтық жұмыс
1топ
№370(1) бірінші деңгей, №374(1) екінші деңгей, №381(1) үшінші деңгей; 2 топ
№370(2) бірінші деңгей, №374(2) екінші деңгей, №381(2) үшінші деңгей; 3 топ
№370(3) бірінші деңгей, №374(3) екінші деңгей, №381(3) үшінші деңгей; 4 топ
№370(4) бірінші деңгей, №374(4) екінші деңгей, №381(4) үшінші деңгей.
ҮІ.
Бекіту, жинақау:
«Джигсо»
әдісі қолданылады. №З71, 383 есептерді жалпы талдау барысында шығарады.
Үлгерімі төмен оқушыға №384 есепті қосымша шығарту. «Айрықша тапсырма»
әдісі
Бақылау, қадағалау, ынталандыру
Қосымша ақпарат
|
Оқушылар
топта жұптарын тауып , жауап парақтары өзара алмасады.
Саралау
- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Бақылау арқылы кеңес беру.
Ой қозғау сұрақтарын қою
Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?
Ашық сұрақтар қою арқылы, қадағалау, бақылау арқылы білімдері тексеріледі.
Ынталандыру арқылы бағаланады
Топ бақылаушысы бақылайды
Бағалау:
түзетулерді орындау арқылы бағаланады
|
4 мин
|
Қорытынды. Сәтті, сәтсіз, өзгерістер
туралы жазу
|
Үйге
тапсырма
|
Үйге
тапсырма: №369, 378 есептерді шығару , §2.7 оқу
Үлгерімі жоғары оқушыға №384 аяқтау
|
|
|
|
|
|
|